Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

mainboard CD

Richmond (8084)|29.10.2010 21:23
[quote=winie;412515]a můžu to nechat klidně celej den ale je to prd platný stejně se to nehne a floppka už ani nebliká a ani nesvítí[/quote]
...že by yl nakoplej chip? Zkusil bych ho ještě pořádně zatlačit do patice nebo boot cd (včetně toho autoexecu, ten vypadá ok)... Při obnově boot blocku by se měl bios flashnout, pak vypne pc a opět zapne - neměl by hlásit žádné crc, maximálně klávesnici, nic víc...
winie (94)|29.10.2010 21:51
nn nevypne a nerestartuje bios asi zkusim vyndat a zandat i když je mi to divný když sem s nim nic nedělal a šel do tý doby než se špatně naflashoval... každopádně myslel jsem si že by to mohl být vadný Aflash nebo AD flash .. oba jsem zkoušel vyměnit za jinou verzi.. a nic ... teď měnapadlo jestli by to nmohl být i deisketa ??? i když jsem to zkoušel jako je to v tom návodu ten case nebo co... vyndat zkusit otevřít... chybová hláška a pak tam dát a zkopírovat nebo editovat...disketovou mechaniku jsem měnil tou to není... :(
winie (94)|29.10.2010 22:00
eště mě napadlo nevím do jaké míry je ten bios poškozený ale mohl bych použít to SPD a flas utilitu a bios dát na HDD a přenastavit cestu ? je to možné ? měl bych potom jistotu v tom jestli je chyba v disketě či mechanice nebo jestli je chyba v DESCE celkově...
Richmond (8084)|29.10.2010 22:01
No takhle - tz diskety jsem flahoval naposled M2N32-Sli Deluxe a ke konci mi to zamrzlo... Pak mrtvá deska bez hlášení o boot blocku... Vyřešeno hot flahem, ale patlal jsem se s tím celý den...
winie (94)|29.10.2010 22:24
no to já se s tim taky patlal už tak 3 tejdny... ale pak už sem na to neměl nervy a napsal sem :-) nakonec vše vyřešeno :-) pomohl vyndat a zandat bios :-) nevím jak je to možný ale ve snu by mě nenapadlo že když to fungovalo... tak že to bude tohle ... hned na první pohled když se zapnul aflash nebylo horní pole modré ale zelené a chtělo to i zadat název biosu což mě zarazilo ale bu%diš :-) zadal sem a do minuty to začalo 1.krok připravovat pak programovat... zeptalo se mě to jestli chci opakovat programování pro jistotu jsem zopakoval.. napsalo to že flash proběhl úspěšně a pro pokrračování sem měl dát esc dal sem... a zamrzlo to ... docela sem se lek... řikam si teĎ se to zase flashovalo a zase to zamrzlo a teď už to dohromady nedam... tak sem teda odpojil kabel přívodní dal clear cmos zapojil kabel zmačknul tlačítk oa bez sebemenšího broblému všechno naběhlo tka jka má
:-) takže děkuju všem az všechny rady :-) teĎ musím ještě nainstalovat nový wokna :-) a hned začnu testovat i dále :-)
Richmond (8084)|29.10.2010 22:47
Tzn. že pomohlo zatlačit chip? :notsure
winie (94)|29.10.2010 22:50
nevim jestli by pomohlo zatlačit... ale mam doma sadu takovejch těch mikrošroubováků hodinářskejch takže jak jsou ty 2 dirky v úhlopříčce tak sem ho podebral a celej ho vyndal... nehtem jakoby oškrábnul ti nožičky na chipu a dal ho zpátky pak už jsem ho tam jenom dal a jelo to... a s disketou kabelíží atd sem nic nedělal čistě jenom bios chip :-)