reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitor a LCD TV současně

curtissek (77)|14.11.2010 17:40
Zdravím,
chtěl bych zapojit do PC kromě svého monitoru ještě LCD TV LG, no vůbec newím teda jak bych to měl udělat, přes který výstup atd. Dík za každou radu

Grafika je Nvidia GeForce 9400GT (512MB)
Výstupy :DVI-I/D-Sub/TV-Out

LCD TV LG 32LG2100 :

Zadní panel: 2x Scart, komponentní, optický,
1x HDMI (spolu 2x), RGB vstup, PC audio vstup

Boční panel: HDMI, AV vstup, sluchátkový výstup
PIC_0013.JPG PIC_0014.JPG
czhunter (775)|14.11.2010 17:48
Tak ideálně z DVI do HDMI (na to je kabel) ... jenže hádám, že na tom DVI máš už monitor. Ale pak ti bude chybět zvuk, kterej ještě musíš přivést jinak.

Takže pak buď TV-out - SCART, což je problematické a nekvalitní, nebo kabel d-sub-SCART (s tím nemám zkušenost), nebo novou grafiku s DVI+HDMI nebo 2xDVI.

Edit: jsem to ale blb, když se podívám na tu fotku, tak jde samozřejmě taky D-sub-D-sub (na fotce RGB-IN, to je docela slušná varianta s nízkými náklady) nebo D-sub-YPBr, s tím, že zvuk musíš táhnout jiným kabelem (3,5mm jack, male na obou stranách).
curtissek (77)|14.11.2010 18:07
[quote=czhunter;416239]Tak ideálně z DVI do HDMI (na to je kabel) ... jenže hádám, že na tom DVI máš už monitor. Ale pak ti bude chybět zvuk, kterej ještě musíš přivést jinak.

Takže pak buď TV-out - SCART, což je problematické a nekvalitní, nebo kabel d-sub-SCART (s tím nemám zkušenost), nebo novou grafiku s DVI+HDMI nebo 2xDVI.

Edit: jsem to ale blb, když se podívám na tu fotku, tak jde samozřejmě taky D-sub-D-sub (na fotce RGB-IN, to je docela slušná varianta s nízkými náklady) nebo D-sub-YPBr, s tím, že zvuk musíš táhnout jiným kabelem (3,5mm jack, male na obou stranách).[/quote]
Grafika tam má 2 dvi výstupy takže bych to mohl skusit přes ten druhej ne? A zvuk mám řešenej přes připojení PC-HIFI,takže jede přes Hifi bedny to bude v klidu.
czhunter (775)|14.11.2010 18:08
[quote=curtissek;416244]Grafika tam má 2 dvi výstupy[/quote]Akorát že jsi sám nahoře psal, že má DVI+D-sub+TV-out
speedsnail (4876)|14.11.2010 18:11
Pak rozhodně DVI->HDMi kabel, aby byl přenos obrazu digitální.
curtissek (77)|14.11.2010 18:11
[quote=czhunter;416245]Akorát že jsi sám nahoře psal, že má DVI+D-sub+TV-out[/quote]
jj,teď jsem jsi všiml,takže ideálna varianta DVI-RGB(IN) ?
Jandaskunk (2330)|15.11.2010 00:12
Ne, ideální varianta DVI - HDMI - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], samozřejmě je třeba koupit správnou délku...
Furat (1)|28.12.2010 21:44
Zdravim, rad bych taky pozadal o radu, resim podobny problem. Mam pripojeny LCD TV jako druhy monitor pres DVI (na jednom monitor a na druhem zminena TV) a HDMI v televizi. Obraz na dva desktopy funguje, v tom problem neni, ale chtel bych do TV repraku dostat zvuk. Zkousel jsem to pres 3,5mm cinch M-M ze sluchatkoveho vystupu na PC repro do AUDIO IN (RGB/DVI) ale takto to nefunguje. Hledal jsem i nejaky kabel HDMI-DVI+zvuk ale nic takoveho jsem nenasel. Co delam blbe? Diky predem za radu
MartasKP (39)|25.1.2011 15:31
[quote=Furat;425718]Zdravim, rad bych taky pozadal o radu, resim podobny problem. Mam pripojeny LCD TV jako druhy monitor pres DVI (na jednom monitor a na druhem zminena TV) a HDMI v televizi. Obraz na dva desktopy funguje, v tom problem neni, ale chtel bych do TV repraku dostat zvuk. Zkousel jsem to pres 3,5mm cinch M-M ze sluchatkoveho vystupu na PC repro do AUDIO IN (RGB/DVI) ale takto to nefunguje. Hledal jsem i nejaky kabel HDMI-DVI+zvuk ale nic takoveho jsem nenasel. Co delam blbe? Diky predem za radu[/quote]

Ono to bude asi tim,ze DVI nema zvukovy kanal. Bohuzel jsem toto zjistil taky az pote,co jsem koupil DVI-HDMI a audio kabely ... bohuzel oboji dohromady to nejak nefumguje :( k me nesmirne radosti.
jeste vyzkousim komponentni video a pak na to asi kaslu.
fablok (18)|6.3.2011 18:16
Zdravím řeším podobný problém mám HTPC primárně zapojeny do TV LCD Samsung. Teď jsem pořidil menší TV Hundai do kuchyně s HDMI a zvažuji zapojeni i této televize k HTPC. V HTPC mám GK ati saphire HD 4670 vystupy HDMI a DVI. LCD Samsung mam zapojeno přes HDMI port funguje i zvuk. Mám i druhy kabel DVI-HDMI po zapojeni do grafiky obraz jede ale zvuk ne. Vyčetl jsem tady z fora že DVI nepodporuje přenos zvuku. Jsem si jistý že na starším PC kde jsem měl GK "ati radeon 9600 pro" jsem měl tento kabel zapojen a fungoval i zvuk. Je to možné? Poraďte jak mám zapojit obě TV k HTPC tak ať funguje i zvuk.
Děkuji za radu
Richmond (8084)|6.3.2011 19:06
9600 neměla na sobě zvukovku, leda že byste měl zvuk vedený ze zvukovky
fablok (18)|6.3.2011 21:31
je to dost dlouho a už si nepamatuji jak to bylo zapojené, mam nějak zafixované že to DVI přenášelo i zvuk. Můžete mi někdo zkusit navrhnout jak to zapojit . Pokud někdo víte o foru kde se to řeší tak prosím odkaz.

Moc děkuji za jakoukoliv radu