reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI HD6850 nebo Nvidia GTX460

ARTmen (13)|24.11.2010 11:51
Zdarvím

Potřeboval bych poradit jakou grafikou osadit tuto sestavu: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- má sloužit převážně k hraní PC her

Rozhoduji se mezi:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Někde mi byla doporučována ta 460, ale co sem četl recenze, tak ta 6850 je zase o něco výkonnější

Takže jsem silně v rozpacích jakou vzít.

Budu rád za jakoukoliv radu.
kevin00 (10238)|24.11.2010 12:05
Sestavu máš už zakoupenou ? Pokud ne, pár změn k lepšímu by zasloužila.

GTX460 je o kousek výkonnější než-li HD6850, má trochu vyšší spotřebu a hlučnější ventilátor. Ovšem přesto bych vzal GTX460 - hluk se dá snížit zakoupením MSI N460 Cyclone, která má velmi dobře zpracovaný chladič a odpadá zde laborace s drivery, které s graf. kartou budou fungovat či nikoliv.
matyyy (2527)|24.11.2010 12:07
[quote=ARTmen;418755]

Někde mi byla doporučována ta 460, ale co sem četl recenze, tak ta 6850 je zase o něco výkonnější

[/quote]
přesně radeon je výkonnější a je i levnější
jediná výhoda nvidie je cuda
kevin00 (10238)|24.11.2010 12:10
[quote=matyyy;418758]přesně radeon je výkonnější a je i levnější
jediná výhoda nvidie je cuda[/quote]

Když se kouknu na poslední test na EHW, tak to vypadá trochu jinak
johny__g (6387)|24.11.2010 12:15
Já bych spíš řekl že to je prašť jako uhoď. Ve výkonu o fous vede Radeon, ale zase GTX 460 se většinou už prodává na vyšším než základním taktu. Přetaktovat dále jdou obě karty taky dobře, takže zase plichta. Radeon má nižší spotřebu a ten Sapphire by měl být i slušně tichý. nVidia má zas physX (cuda hráče nezajímá).

Edit: ohledně testů výše, na Pct jim zas poslední test vyšel naopak. A dělal ho obr, tak si nemyslím že by AMD schválně nadržoval.
Smeli (2302)|24.11.2010 13:25
6850 za 4.100,-

I např tady vychází HD6850 rychleji:
Suprak (408)|24.11.2010 14:27
Každý magazín testuje na jiné sestavě, takže tam jsou vždycky nějaké rozdíly. Ale obě zmiňované vychází opravdu výkonově téměř nastejno.
ARTmen (13)|24.11.2010 14:44
To kevin00 - sestavu nemám zakoupenou (plánuji asi příští týden koupit), ale takhle mi byla schválena na konkurenčním foru. Jak by si ji případně upravil?

To all - Jde mi hlavně o hry a např. cuda mě zas až tak nezajímá, jinak ty testy jsem procházel a co sem koukal tak ta HD6850 má o něco menší spotřebu než GTX 460.

Ohledně PsychX to mi také nepřijde až tak podstatné, jelikož to podporuje minimum her a hlavně mi přijde ta karta na počítaní psychx celkem slabá
kevin00 (10238)|24.11.2010 15:00
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (zdroj bych vzal ten samí, ale v 500 W verzi, momentálně není dostupný, tak si připočti ještě 200 Kč navíc)

Že by grafické karty AMD byli zrovna nějakou výhrou. 5 patchů pro jeden ovladač; poslední verze ovladačů, která ani nepodporuje graf. karty řady 68xx myslím mluví za vše. Jestli Ti těch pár ušetřených wattů za to stojí musíš usoudit sám. Osobně bych to doma nechtěl. A i když PhysX není žádné velké lákadlo, v těch pár hrách jistě potěší také (beru jen jako bonus, ne jako hlavní tahadlo).
Smeli (2302)|24.11.2010 15:15
[quote=kevin00;418806]...
Že by grafické karty AMD byli zrovna nějakou výhrou. 5 patchů pro jeden ovladač; poslední verze ovladačů, která ani nepodporuje graf. karty řady 68xx myslím mluví za vše. Jestli Ti těch pár ušetřených wattů za to stojí musíš usoudit sám. Osobně bych to doma nechtěl. A i když PhysX není žádné velké lákadlo, v těch pár hrách jistě potěší také (beru jen jako bonus, ne jako hlavní tahadlo).[/quote]

Proč poslední ovladače nepodporují řadu 6800 je otázkou, ale podle všeho za tím vězí uvedení 6900. Jinak pokud by si se pořádně koukal, nešlo až tak o opatchování jako o rozšíření funkcí (např. MLAA pro HD5000 atd.).

To že mu karta bude fungovat s ovladači z CD je fakt. Pokud bude chtít novější tak každý trošku zběhlejší uživatel si to najde...

A když už to chceš psát v každém threadu 3x a neustále o tom onanovat na skládce tak si to dej do podpisu.

@ARTmen - s ani jednou kartou nesáhneš nijak vedle. U HD6850 bych ale vybíral MSI nebo PowerColor. U 460ky pak Hawka od MSI, Cyclony jsou mi z minulosti dost nesympatické.
ARTmen (13)|24.11.2010 15:22
A ta 6850 od sapphiru je blbá? Co sem četl na PCT tak tam psali, že je celkem dobrá (účinné chlazení). Ale to s těma ovladačema to jsem nevěděl. Tím jste mě docela zarazili. Ale teď mám HD3470mobile a problémy s ovladači nebyly žádné, ale nové karty jsem moc nesledoval co se týče ovladačů.

A ta GTX 460 HAWK je teda nejlepší? Nikde jsem ji pořádně neviděl ani testy. Mě byla celkem doporučována ta gtx460, že je docela tichá, chladná,... jde dobře taktovat, ale to mě moc nezajímá.

Ještě mě zajímá jaký je pokles výkonu toho phenomu 945 oproti tomu 965BE (krom toho že jde dobře taktovat) ?
kevin00 (10238)|24.11.2010 15:24
[quote=Smeli;418810]A když už to chceš psát v každém threadu 3x a neustále o tom onanovat na skládce tak si to dej do podpisu.[/quote]

A proč bych to nepsal do threadu, když je to pravda a uživatel by při nákupu AMD graf. karty měl s tím měl počítat. Nižší/vyšší spotřeba o 10 W se tu probírá na 3 stránky, ale na to, aby uživatel měl pomalu manuál na patche na patche ovladačů a zjišťoval jaké ovladače vůbec jeho kartu podporují (ano je to naprosto logické, že nové ovladače nepodporují nové graf. karty) se upozornit nesmí :thumb
BTW Co se probírá na skládce myslím do threadu nepatří ;)

[quote=ARTmen;418810]Ještě mě zajímá jaký je pokles výkonu toho phenomu 945 oproti tomu 965BE (krom toho že jde dobře taktovat) ?[/quote]

Má nižší frekvenci o 400 MHz, které naprosto bez problémů dotaktuješ a hranici max. OC mají oba procesory +/- stejnou. I bez OC těch 400 MHz moc nepoznáš a příplatek je podle mě neadekvátní.
Smeli (2302)|24.11.2010 15:32
Skládka je součástí fóra a jakýkoli uživatel tam může zavítat. Pak může být víceméně z toho kefrání buď znechucený jako já nebo zmatený jak včela.

Ale ono je samozřejmě logické, že když jeden z výrobců vydá v jednom měsíci vícero verzí ovladačů, je to špatné!!! Zlatá NV a její super vylazené ovladače pro všechno!!! Ono na nich jedou i zkušení feťáci jak je to skvělý matroš!!!

Ach jo.

@ARTmen - Sapphire ty nerefenční návrhy celkem fláká, hlavně co týče součástek. Asus pro změnu je celkem ukřičený, dobrý ohlas sem slyšel na MSI. U té 460ky sem doporučoval Hawka protože sem měl podobnou kartu v ruce a chladič to zvládal slušně s poměrně dobrým zvukovým projevem. Naopak na Cyclony sem slyšel hodně stížností na hluk.
ARTmen (13)|24.11.2010 15:51
Tak ten procesor tam daám teda 945, který je levnější a s tou grafikou teda řikáte vyloučit sapphire a teda popřemýšlet o té MSI, takže po vašich reakcích jsem pro tu 460HAWK a ještě mě napadá jaké je srovnání té HAWK s tou dvouvětráčkovou Gigabyte, která je o nějaké 300 levnější?
NHKG (1136)|24.11.2010 16:25
Gigabyte nebrat, má hlučné chladiče. Ten Saphire není zase taková katastrofa, obzvláště co se týče hluku, obzvlášt v případě Toxic verze. Ale MSI je u HD6850 levnější, tak bych ho bral pokud chceš HD6850. U GTX460 je Cyclone údajně velmi tichý, ale nikdy jsem žádnou kartu s Cyclone chladičem v ruce neměl ...
ARTmen (13)|24.11.2010 17:03
Díky za reakci já, abych se přiznal, moc MSI nemusím, respektive jsem na ní neslyšel žádnou extra chválu kromě HAWK verze. A ta Toxic verze toho 6850 má jinak řešené chlazení než netoxic verze? Protože vypadá stejně. A co sem četl tak Toxic nemá ani ten vapor chamber a celkem ji pomlouvali pod nějakou novinkou.


EDIT: Tak s tim vzhledem to jsem se spletl on to jenom alfacomp ukazuje stejné obrázky. Tak vypadá jinak (mí jiný chladič) podle zahraničních serverů

Tak po pročtení recenzí na ten 6850 Toxic, tak vypadá asi nejlíp, takže asi půjdu do této karty.
kevin00 (10238)|24.11.2010 17:25
[quote=Smeli;418817]Skládka je součástí fóra a jakýkoli uživatel tam může zavítat. Pak může být víceméně z toho kefrání buď znechucený jako já nebo zmatený jak včela.[/quote]

Ať si zavítá, nikomu to nezakazuji přece. Jen mi přijde trochu nelogické probírat obsah skládky v normálním threadu, kde se má uživateli poradit.

[quote=Smeli;418817]Ono na nich jedou i zkušení feťáci jak je to skvělý matroš!!![/quote]

Podle sebe soudím tebe :notsure

Víš co Smeli, tohle nemá smysl. Ty se cítíš dotčen, že jsem si dovolil něco řící na stranu AMD. Já v tom zase nevidím problém. Necháme to být, oba jsme řekli co jsme chtěli a dohadovat se zde je opravdu bezpředmětné ;)
Dufinos (422)|24.11.2010 20:39
Já jsem si osobně MSI vybral právě na základě testů... Konkrétně z Guru3D... jednalo se z testovaných 6850tek o nejtišší verzi a také dosáhla na vyšší takty než třeba varianta od Asusu...

Já jsem se dostal stabilně (20 minut ve Furmarku extreme burning stability test - pak mě to přestalo bavit) na 990/4800 při 1,187V. Momentálně jedu ale na 950/4800 a 1,174V. Těch 40MHz už nehodilo ani FPS navíc, takže je to zbytečné týrání karty ;)

Navíc jsem měl štěstí a "omylem mi byla dodána" OC edice (820/4400) vč. Assassin´s Creed II za cenu normální verze - tzn. pod 4000Kč s DPH...

Je pravda, že jsem původně přemýšlel o nákupu GTX480 1GB (pokukoval jsem o Cyclone), ale čekal jsem čekal, až se přečekal až k radeonu. Přeci jenom ve většině testů o fous nVidii pořáží. Navíc za nižší cenu a s o cca. 30W nižší spotřebou. Takže poměr cena/výkon/požadovaný výkon mluvil jasně pro něj...

P.S. "Tak po pročtení recenzí na ten 6850 Toxic, tak vypadá asi nejlíp, takže asi půjdu do této karty." - Já osobně stejně ke kartě budu pořizovat accelero S1 rev. 2. Přeci jenom jsem z původní karty byl zvyklý na "jinou tichost", než v případě této v zátěži... Má tak nízké TDP, že půjde uchladit i pasivně (možná za cenu lehce nižších taktů, než jedu nyní, ale to mi až tak v patě neleží ;) )... Takže pokud si na výměnu troufneš, tak zkus zauvažovat. Je to také možnost, ale samozřejmě jí nevnucuji...
ARTmen (13)|25.11.2010 09:18
@Dufinos - Díky za info. S tim chladičem si hrát nebudu. Ještě bych to zničil :D