reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Herní PC do 40k

Devouver (304)|24.11.2010 21:48
Tak jsem tu zase :D
Asi měsíc a půl zpátky jsem tu blb o týto hrůze pro kamaráda. Vánoce se již blíží, a já abych pomalu začal stavět. Mám vybrané komponenty, jen je chci schválit, či doporučit něco jiného(s důvodama proč) a zeptat se na pár otázek :)
To že se může udělat pozdější udpg, zaméně peněz prosím neřešte. Kamarádovi se na PC skládá rodina a prostě později horko těžko bude dokupovat, navíc chce aby mu to nějaký rok vydrželo.
Obchod měnit nemínim, protože pobočka je zde ve městě asi 200m od mého baráku :)

Otázky:

- Je lepší mít SSD disk v PC, kvůli rychlejšímu běhu společně s uložištěm pro data? Nebo postačí obyčejné Sata?
- Vodní chlazení? Bylo by lepší, nebo zbytečnost? Nerad abych z toho bylo ústřední topení a vysavač dohromady.

Sestava:

http://obchudecek.cz/kosik.php

Nevím jestli to tam je vidět i pro ostatní, páč je to php a asi to bude uloženo u mě v PC.
tak sem hodím popis

Deska - Asus RAMPAGE III GENE - Podle mě dobrá a vhodná do budoucna na rozšíření PC
Procesor - Intel Core i7-950 - BOX (3.06GHz, 1600MHz) - Do budoucna
Grafika - Gainward GTX-580 - 1536MB GDDR5
Zdroj - Seasonic M12D-750W 80+Silver
Paměti - Geil DDR3 12GB (6x2GB) 1600Mhz EVO ONE (9-9-9)
Skříň - CoolerMaster Storm Sniper, black
HDD - Seagate B-7200.12, 1000GB, 32MB
Reproduktory - Genius SW-5.1 3005 (75W RMS, 5.1, černá) - ZDe nevím nevyznám se v tom a asi bych si nechal poradit lepší jestli jsou :)

celková cena 39 245,-

EDIT:
Upraveny ramky
NHKG (1136)|24.11.2010 21:58
Bude toho víc, ale co mě tak napadá:

1. Vodník je jenom pro nadšence, pokud si člověk ani sám neskládá PC, vodník u něj nemá co dělat!
2. SSD je fajn, ale klasický disk stačí.
3. i7 a GTX580? Osobně bych dal něco míň a ušetřené prachy vrazil do audia a monitoru.
4. O skříni vím že to je hodně i o vkusu, ale co třeba Fractal Design Define R3 ?
5. Paměti potřebuješ v kitu po 3 kusy (3x2GB)!
6. Vzal bych nějaký pořádný chladič CPU, třeba Gelid Solution Tranquillo.
Devouver (304)|24.11.2010 22:13
1. Toho teda vynechám.
2. OK
3. Monitor má 30" LCD, a on i7 a 580GTX(popřípadně HD6990) prostě chce :/ Já že bych mu tam narval osobně HD6870 a i5
4. Všemocně chce s průhlednou bočnicí, ale lepší jsem nenašel. Je to magor :D Chtěl si tam ještě dát nenony atp.
5. Jo to sem si všiml až teď
6. Vypadá moooc luxusně :) Vrazím mu ho tam - v tom obchodě ten chladič nemaj... no zkusím se juknout na alze či czc.
Doctor01 (400)|25.11.2010 15:21
Ahoj

Dost ti toho rekl uz NHKG, ale ja bych byl jeste pro zmenu disku.
Misto toho jednoho seagate, tam dej radeji dva - sys/data.
Napr: WD Caviar Blue WD5000AAKS 3.5" 500GB a WD Caviar Blue WD10EALS 3.5" 1TB
(celkove tak za cca 2400 s dph)
Devouver (304)|27.11.2010 01:55
[quote=Doctor01;419011]Ahoj

Dost ti toho rekl uz NHKG, ale ja bych byl jeste pro zmenu disku.
Misto toho jednoho seagate, tam dej radeji dva.[/quote]

Se dá využít HDD ze starého PC co má, takže to neřeším.
Devouver (304)|7.12.2010 00:37
Tak vánoce se blíží a já tak spomocí rad z tohoto i jiných for nakonec poskládal tohle. Ke skříni krátce. Chtěl nějakou pěknou a nemohl si vybrat, buť to byly šity nebo se mu to nelíbylo, tohle je kompromis, i když myslím dobrý.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Na alfacompu neměli tohle co jsem tam ejště chtěl Chladič na procesor - ASUS Triton 88
také jsem přemýšlel nad touto deskou ASUS SABERTOOTH X58.
Skříň bude kompletně odhlučněna a dobře odvětrána.
Jandaskunk (2330)|7.12.2010 01:11
Skříň vcelku OK (i když pro takovou sestavu by se možná hodilo něco lepšího, ale budiž), ale máš tam dvě. 12GB RAM naprosto zbytečných, 3x2GB bude stačit - pak možná by se hodilo vzít něco s nízkým chladičem, protože tyto s vysokým pak můžou kolidovat s různými chladiči na CPU, ale na alfě maj prdlačku výběr. Na GK budeš čekat možná dlouho (jooo není nad to kupovat nově vydanou kartu těsně před vánoci...). Ta deska je mATX, podle mě naprosto nevhodné, popřemýšlel bych nad tou Sabertooth... Disk bych vzal Black (FAEX) a zauvažoval bych nad 650W verzí zdroje (nevěřím, že by ta sestava tolik žrala aby byl potřeba 750W i po přetaktování - zas na druhou stranu tam je rezerva).

Nemáš tam mechaniku (pokud potřebuješ)...a jinak doufám že "dobře odvětrána" neznamená větrák do každé díry....

Jinak samozřejmě je před Vánoci a je omezený výběr....
kevin00 (10238)|7.12.2010 01:34
Podle mě jako herní počítač trochu nevhodná volba - mATX základní deska není nejlepší volbou - vše na ní bude tip-top, triple channel Ti nepřinese moc výkonu navíc a to samé platí o Intel Core i7. Rozdíl mezi Intel Core i7 a Core i5 v hrách je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - Intel Core i5-760, Asus P7P55D Deluxe, MSI N580GTX, WD10EALS, Seasonic X-650 Gold, Cooler Master Sileo 500
Skurutt (119)|7.12.2010 11:36
Jo, asi tak :)

Rozdíly mezi platformou 1156 a 1366 jsou pro herní platformu minimální.

I5 760 bohatě stačí, nebo se dá za příplatek 2000,- dokoupit HT (I7-870), což se asi nevyplatí. To je lepší koupit pořádnej chladič a nataktovat. I5 se v pohodě dostane přes 4 Ghz.

Jestli je potřeba nutně rozpustit celý rozpočet 40k, udělal bych to zhruba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a k tomu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

//EDIT: Opravena deska z mATX.
Honza23 (490)|7.12.2010 13:37
A co jako systémový disk koupit tohle SSD od OCZ ?Na Alze je teďka za výbornou cenu.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kevin00 (10238)|7.12.2010 15:32
[quote=Skurutt;421442]Jestli je potřeba nutně rozpustit celý rozpočet 40k, udělal bych to zhruba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a k tomu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

//EDIT: Opravena deska z mATX.[/quote]

Ano, dalo by se. I když mi to přijde jako vyhazování peněz z okna - základní deska, chladič procesoru, pro hraní her je SSD celkem k ničemu, navíc základní deska není vybavena SATA 6G porty, apod. Za ušetřené peníze bych koupil lepší monitor, audio sestavu, herní ovladače, apod ... IMHO lépe a rozumněji investované peníze.
Devouver (304)|8.12.2010 15:29
kdyby jste si pořádně přečtli příspvěkv co byli předtí mzjistili by jste že:
1.) SSD je zbytečnost pro herní PC
2.) Monitor(30") má včetně zvuku(5.1) myši a klávesnice, gamepadu a joysticku z předešlého PC(docela to ujde)
3.) Nekupuje si to on, ale skládá se mu na to rodina, tudíž rozpočet musím využít co nejlépe, potom už nebude mít možnost dokupovat nějaký rok.

Karta není problém sehnat. už mám zamluvenou jednu asi týden(Asus). Ohledně skříně, tahle docela jde a bude dobře odvětraná, budu se strejcem ještě tam upraovat průtok vzduchu pomocí čehosi(nevím jak se to jmenuje, každopádně strýc tomu rozumí). Nemá cenu kupovat dražší, když tahle je hodnocená dobře všude.
Navíc sestava mu má vydržet docela dlouho, tu poslední měl 6 let, takže asi tak.
jen mě zajimálo jestli to k sobě sedí, dík.
Devouver (304)|8.12.2010 15:47
[quote=kevin00;421395]Zdroj je zbytečně naddimenzovaný a chybí Ti chladič CPU.
[/quote]

Připadá mi že nikdo nečte posty co byli předtím. Spotřeba sestavy bude cirka 600W(můj odhad) včetně všeho co tam bude mít. Kalkulačka udává 671W(100% zátěž), což je HODNĚ orientační. Bude tam nějaká rezerva na taktování.
Chybí mi chladič CPU? četl jste můj post pořádně? Myslím že ne.

[QUOTE=Skurutt;421442]Jestli je potřeba nutně rozpustit celý rozpočet 40k, udělal bych to zhruba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a k tomu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pěkná sestava, ale jak jsem řekl, není nutno šetřit, jen aby se to vlezlo do 40k. Monitor má, audio také, periferie taky
kevin00 (10238)|8.12.2010 21:49
Jestli chceš jen vědět, zda-li to bude spolu fungovat, tak bude. Sice to je sestava poskládaná na dvě věci, ale bude funkční ... lituji Tvého kamaráda ;)
Salamander (6177)|8.12.2010 21:54
[quote=Devouver;421638]Připadá mi že nikdo nečte posty co byli předtím. Spotřeba sestavy bude cirka 600W(můj odhad) včetně všeho co tam bude mít. Kalkulačka udává 671W(100% zátěž), což je HODNĚ orientační. Bude tam nějaká rezerva na taktování.
[/quote]

Ty kalkulacky neuveritelne nadhodnocuji, s tou wattazi muzes pocitak, kdyz bys kupoval zdroj eurocase, to by pak odpovidalo :D

Jinak pokud Ti kalkulacka vyflusne 671W, tak kvalitni 600W zdoj bude mit jeste velkou rezervu ...
16cmfan (2153)|8.12.2010 21:55
[quote=Devouver;421638]Připadá mi že nikdo nečte posty co byli předtím. Spotřeba sestavy bude cirka 600W(můj odhad) včetně všeho co tam bude mít. Kalkulačka udává 671W(100% zátěž), což je HODNĚ orientační. Bude tam nějaká rezerva na taktování.
Chybí mi chladič CPU? četl jste můj post pořádně? Myslím že ne.

[QUOTE=Skurutt;421442]Jestli je potřeba nutně rozpustit celý rozpočet 40k, udělal bych to zhruba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a k tomu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pěkná sestava, ale jak jsem řekl, není nutno šetřit, jen aby se to vlezlo do 40k. Monitor má, audio také, periferie taky[/quote]

No neviem, zostava v Peaku neprekročí 400w ani omylom...
Skurutt (119)|9.12.2010 09:01
Tak jestli je prostě potřeba maximálně využít těch 40k, jak jsem pochopil, protože se dalších x let do PC nedá ani Kč, tak bych to postavil na tomhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Je tam ta skříň co si zadavatel vybral, i když vzhledem k rozpočtu bych opravdu uvažoval o něčem odpovídajícím (např. zmiňovaná Fractal Design Define R3 Black Pearl).
CPU I7-875K jsem vybral kvůli snažšímu taktování (otevřený násobič) a chladiči Ninja 3 a desku jsem jen nastřelil kvůli výbavě. Sabertooth ani Formula nemají USB 3 a Sata 6Gb atp.

Celá sestava má jeden základní problém, resp. její zadání - za herní počítač se nedá rozumně utratit 40k.

P.S.:Zdroj 650W na tohle bohatě vystačí i pro OC, ale asi by nebyl problém najít peníze na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
AgentWhite (35)|9.12.2010 09:21
Pokud do toho nechce x let dávat peníze, je nejlogičtější řešení počkat na Sandy Brigde ;)
Skurutt (119)|9.12.2010 09:23
No jo, tak o tom asi žádná. Počkat na SB a HD 69XX by asi mělo u takového zadání smysl. Jenže mám pocit, že to má být počítač k Vánocům 2010.
AgentWhite (35)|9.12.2010 11:53
OT: tak dát jen poukázku :D omlouvám se za OT

Pokud je ten PC pro někoho staršího( né 5ti letej klučina), tak se mu dá rozumně vysvětlit že to má k Vánocům, ale je lepší měsíc počkat, než teď kupovat PC který bude za měsíc už o generaci pozadu
16cmfan (2153)|9.12.2010 13:02
Neviem prečo z toho robíte vedu. PC bude pravdepodobne obsluhovať BFU a sponzori žijú v 90 rokoch, keď si myslia, že PC stojí majland... tak nech si vtom žijú... a vôbec ich nebude trápiť generácia/dve dozadu/dopredu...
Devouver (304)|9.12.2010 14:17
[quote=kevin00;421729]Jestli chceš jen vědět, zda-li to bude spolu fungovat, tak bude. Sice to je sestava poskládaná na dvě věci, ale bude funkční ... lituji Tvého kamaráda ;)[/quote]

Co je na tom tak špatné? To jsem právě chtěl vědět, abych to mohl změnit, ne tu poslouchat jak to je shitoidní. Co by jste doporučili, v této cenové relaci a ne že mu bude stačit to a to. Prostě tam bude i7 a gtx580, jestli je skříň OK, RAMky jestli jsou lepší a vlezou se do ceny atp. Nepotřebuji navrhovat celou novou sestavu.
Jak se již psalo v jiných komentech:

SSD - Ne
Vodník - Ne
Periferie - Má (zvuk, obrazovku, myš, klávesnici, gamepad a joystick)
Šetřit - Ne
GTX580 - Chce
i7 - Chce
12Gb RAM(i když nevím na co) - chce
Sestava aby se vlezla do 40k a nechce šetřit, protože nebude mít možnost udpg.

Tohle všecko je teď zhrnuto co chce a co ne. Jen mě zajímalo jestli by jste mi doporučili trochu jinou sestavu s GTX580 a i7, co by jste vyměnili nebo naopak vyškrkly že to je zbytečné(kromě ramek). Sestavu chce aby mu nějakou dobu vydržela a argument stím že čtyřjádro nějakej ro bude trvat než se plně adaptuje na hry neberu, protože tu starou sestavu má 6 let a tuhle bude mít obdobně dlouho. Šetřit se na té sestavě nemusí. Doufám že se teď chápeme.
Děkuji za odpovědi.
Devouver (304)|9.12.2010 14:21
[quote=AgentWhite;421793]
Pokud je ten PC pro někoho staršího( né 5ti letej klučina), tak se mu dá rozumně vysvětlit že to má k Vánocům, ale je lepší měsíc počkat, než teď kupovat PC který bude za měsíc už o generaci pozadu[/quote]

No jo, ale to mu již asi těžko rodina koupí že?

[quote=16cmfan;421809]Neviem prečo z toho robíte vedu. PC bude pravdepodobne obsluhovať BFU a sponzori žijú v 90 rokoch, keď si myslia, že PC stojí majland... tak nech si vtom žijú... a vôbec ich nebude trápiť generácia/dve dozadu/dopredu...[/quote]

Asi takhle nějak. Rodina mu stanovila limit 40k. Pokud bdue chtít něco později něco dokoupit tak za vlastní, takže proto chce tam nacpat co nejvíc výkonu a na cenu se nehledí.

[quote=Skurutt;421769]
Celá sestava má jeden základní problém, resp. její zadání - za herní počítač se nedá rozumně utratit 40k.[/quote]

Tady nejde o rozum, ale o to aby se to utratilo ^^
NHKG (1136)|9.12.2010 14:46
Já bych vzal zdroj 650W, čímž se ušetří 600Kč a pouvažoval o lepší skříni. Centurion je sice super, ale sestava za 40 000Kč by si zasloužila něco lepšího. Hlavně aby šly pořádně schovat kabely a chlazení bylo výborné i při minimálním hluku. Jaké budou větráčky? Pokud zůstane Centurion, doporučuju koupit aspoň 2 (intake a outtake) a ty stávající ve skříni vyhodit. Mi se osvědčily Scythe a Nexus.

Jinak nevím z jak bohaté rodiny to děcko je, ale já dycky chápal rodinné peníze jako společné a snažil se neplýtvat zbytečně penězi rodičů, což je zrovna tento případ. Třeba by šlo rodičům vysvětlit, že lepším řešením je koupit PC za 25 000Kč, a až nebude stačit (2÷4 roky) ho prodat a za utržené peníze + 15000Kč koupit nové ...
Devouver (304)|9.12.2010 16:21
[quote=NHKG;421834]Já bych vzal zdroj 650W, čímž se ušetří 600Kč a pouvažoval o lepší skříni. Centurion je sice super, ale sestava za 40 000Kč by si zasloužila něco lepšího. Hlavně aby šly pořádně schovat kabely a chlazení bylo výborné i při minimálním hluku. Jaké budou větráčky? Pokud zůstane Centurion, doporučuju koupit aspoň 2 (intake a outtake) a ty stávající ve skříni vyhodit. Mi se osvědčily Scythe a Nexus.

Jinak nevím z jak bohaté rodiny to děcko je, ale já dycky chápal rodinné peníze jako společné a snažil se neplýtvat zbytečně penězi rodičů, což je zrovna tento případ. Třeba by šlo rodičům vysvětlit, že lepším řešením je koupit PC za 25 000Kč, a až nebude stačit (2÷4 roky) ho prodat a za utržené peníze + 15000Kč koupit nové ...[/quote]

No asi takhle. Jeho rodiče každej vydělávaj cirka 40k +- a jeho děda v mládí dobře investoval a žijou si jako rodina prasata v žitě, pro ně je 40k jak kapka v moři. Takže doporučuješ Big tower místo miditower?
Pokouknu po nějaké slušnější. Můžete i nějaké navrhnout, ale nějaké co jsou i na design, je rozežranej.

Ohledně větráčků ještě pouvažuju. Každopádně byly v plánu objednat.

EDIT:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - Navrhovaná a také vypadá nejlépe
Skurutt (119)|10.12.2010 08:42
Když to muší bejt, tak bych to udělal asi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a k tomu černou perlu R3. To je dokupy cca 39k, takže se dá ještě třeba přitlačit na disku, nebo vzít ještě dražší paměti :-D
Deska je vzhledem k sestavě skoro levná, ale myslím, že pokrývá vše co je třeba. Kombinace větráků a chladiče by měla zaručit jak ticho, tak dost průvanu na OC. Větráky bych posadil ideálně 2x vpředu in a vzadu a nahoře 1x out.

Popřípadě bych ještě zvážil platformu 1156 a I7 - 875K s otevřeným násobičem, takže se bude snáze taktovat.
Devouver (304)|10.12.2010 11:51
[quote=Skurutt;421951]Když to muší bejt, tak bych to udělal asi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a k tomu černou perlu R3. To je dokupy cca 39k, takže se dá ještě třeba přitlačit na disku, nebo vzít ještě dražší paměti :-D
Deska je vzhledem k sestavě skoro levná, ale myslím, že pokrývá vše co je třeba. Kombinace větráků a chladiče by měla zaručit jak ticho, tak dost průvanu na OC. Větráky bych posadil ideálně 2x vpředu in a vzadu a nahoře 1x out.

Popřípadě bych ještě zvážil platformu 1156 a I7 - 875K s otevřeným násobičem, takže se bude snáze taktovat.[/quote]

Něco podobného jsem měl vybrané... už jsem se rozhodl a finální sestava bude stejná jen tam bude 650W zdroj R3 black pearl
Jandaskunk (2330)|10.12.2010 11:58
Na outtake (a možná i na intake, tam není potřeba takovej průvan) bych vzal radši Noctua NF-S12B FLX, budou tišší. Ty P12 jsou určený na velkej průtok skrz např. žebra chladiče.
NHKG (1136)|10.12.2010 12:03
Ideálně dát tam jinou značku jak Noctua. Bohužel výběr větráčků v Alfacompu je žalostný. Osobně mám s P12 zkušenost, že buď je hlučná nebo pokud se dá ULNA tak zase málo fouká. Scythe a Nexusy co mám jsou mnohem lepší.
Skurutt (119)|10.12.2010 12:03
[quote=Devouver;421993]Něco podobného jsem měl vybrané... už jsem se rozhodl a finální sestava bude stejná jen tam bude 650W zdroj R3 black pearl[/quote]

Jo, já vím :) Ono jinak do toho ty peníze prostě narvat nejde. O tom, že poměr cena/výkon je mimo ale žádná. Jenže když na to je rozpočet a příštích 5-6 let se nebude upgradovat, tak asi nemá smysl nic jinýho než Hi end dávat. Je škoda že Sandy Bridge přijde až po novém roce a HD 6900 taky asi dřív dostupné nebudou. Dalo by se možná za ty prachy dostat ještě něco navíc...
Devouver (304)|10.12.2010 15:05
Ohledně větráčků jsem uvažoval o tomhle:

1x intake SCYTHE S-FLEX SFF21E
2x outtake [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] na bočnici a dozadu.
16cmfan (2153)|10.12.2010 15:34
Nie su to zlé vetráčky ale Imho Noctua/Enermax Magma alebo aj lacnejšie Nexusy sú lepšou voľbou... a ktomu regulátor.