Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: Nový monitor - Full HD, TV Tuner, PiP, 24"+, do 10.000Kč

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Dobrý den, potřebuji vybrat nový monitor.

Požadavky:
    Full HD
    TV Tuner
    PiP, 24"+
    do 10.000Kč

Výhody:
    USB
    LED

favoriti:
    http://lcd-monitory.heureka.cz/samsung-fx2490hd/
    http://lcd-monitory.heureka.cz/samsung-b2430hd/

Díky za rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Pokud to chceš používat jako televizi, tak by to mělo mít non-TN panel jako normální televize (IPS, xVA), což tyhle zázraky nemaj..

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Kup si tv tuner a normální lcd - s těma integrovanýma se můeš taky dostat do stádia, kdy ti nebude ani ukazovat pěkně obraz ani chytat slušně signál...

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

speedsnail: a proč jako? Vždyť i většina dnešních televizí má TN panel nebo plazmu! Tak trošku nerozumím no...IPS se pohybují v trošku jiném řádu peněz...a já to budu používat převážně jako monitor.
    richmond: ne, s tím jsou akorát problémy (s kompatibilitou atd.)

chci jen doporučit model, díky

Registrace
    May 2006

U televizí se TN technologie nepoužívá. Jen u některých malých úhlopříček, které právě vycházejí z TN monitorů s tunerem.. Viz např komentář zde.

"U LCD televizí se již tato (TN) technologie prakticky nevyskytuje, pouze u některých opravdu malých televizí."
    Do 10 tisíc koupíš 24 full HD non-TN monitor a TV tuner stojí dneska pár kaček (pravda nemůžeš pak sledovat televizi bez zapnutého PC, ale zas můžeš nahrávat)

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

speedsnail: právě, já požaduji funkci PiP, abych te při práci mohl dívat v okně na TV...

no ale když už bych koupil bez TV tuneru, tak jaký?
    Naposledy upraveno uživatelem Mychal-Wytek: 05-12-2010 v 11:26

Registrace
    May 2008

Nejspíš nějaký NEC (ty běžně mívají komponentní vstupy). Jinak bych si ohlídal, jestli umí PIP přes ten konkrétní vstup (můj monitor má hromadu vstupů, ale PIP umí jen na SVideu/Cinchích/komponentních vstupech - kombinaci DVI + DSUB v PIP neumí )

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Konkrétní model+TV tuner, prosím. Díval jsem se na Heureku a tam se na prvních příčkách pohybují ty s TV tunerem...buď je to marketingem nebo jsou ty monitory s integrovaným tunerem lepší, nevím.

Registrace
    May 2008

Na Heuréce apod. častokrát nejsou na prvních příčkách produkty, které chcete koupit, ale ty, které obchodníci chtějí prodat Nemá to vůbec nic společného s tím jestli je produkt kvalitní nebo naopak... http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B1QUXGI + tuner za 1500,-?
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 05-12-2010 v 23:18

Registrace
    May 2006

Zrovna sem chtěl to HPčko napsat. Každopádně myslím že by stačil i ten nový MVA BenQ BL2400PT. Je horší než HP, ale taky stojí půlku.

S TV tunery nemám zkušenosti, ale pro ostatní bys mohl napsat jestli chceš interni nebo do USB, omezí se tim výběr a třeba někdo s vlastní zkušeností napíše.

Registrace
    May 2008

To HP jsem tu měl a moc se mi líbilo, neměl tmavé fleky v rozích jako tenkrát LP2475 a i odezva je slušná zas ale nemá komponentní vstupy takže bude omezen na počítač. TVtuner jsem naposled dával Volar s klasickým DO (ne kartové), šlo to pod MCE a W7 napoprvý, ale víc po mě nechtějte - tohle jde mimo mě, já u tv akorát usínám...

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

Ještě jsem měl napsat do požadavků "design na úrovni"...nesvědčí to sice o kvalitě monitoru, ale k Macbooku Pro by se tyto monitory moc nehodily...

Ten monitor nebudu samozřejmě používat jako primární TV (na to mám naši novou TV Panasonic TX-P42GT20E), takže ten panel by klidně mohl být TN. V Macbooku je taky TN panel s LED podsvícením a obraz mi přijde krásný...

Nejvíc se mi prostě líbí Samsung B2430HD. Má TV tuner, PiP, pěkný design, slušné parametry, dobrá cena...monitor nebudu používat na grafiku apod. Pouze na práci, internet, občas film (spíš málo), hry (málo).

Registrace
    May 2008

V macbooku je SIPS a se sklem, horko těžko bys hledal lepší... Pokud chceš design a zároveň kvalitu tak jedině Apple Cinema 24" (cena je pak x2) - přijdeš ovšem o výhody jako třeba pivot apod. ten Samsung je proti vyýše zmiňovaným bakeliťák - k mcu imho naprostá šaškárna... TN se sklem (+ kov) dělá pěkný třeba Neovo Xseries, ale obrazově je to takovej.... póvl... Stejně tak Dell Crystal

http://www.alza.cz/eizo-ev2333wh-gy-d139219.htm (to je ten s lepším stojanem, ale jen 23") - nevýhoda samsung obrazovka, problikává při čb šrafování např. při scrollingu, pokud jsou připojeny dva zdroje signálu tak se při vypnutí 1. pc automaticky přepne na druhý vstup naopak výhoda ovládání - nemusíš nikam hluboko do menu, senzor nepřítomnosti (ten do jisté míry řeší přepínání vstupů)

PS: mě osobně SPVA vyhovuje víc než SIPS (tmavý tóny a černou mají moc hezkou, ale to HPčko bych za můj starší 22" Eizo s SPVA bez doplatku měnil z fleku, když dojde ještě tenhle týden tak bych ho mohl nafotit vedle toho staršího eiza s spva nebo spva ťamťungu...)
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 06-12-2010 v 02:49

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2010

No vida, to jsem ani nevěděl, že tam je tato technologie, to jsem se nikdy ani nedočetl a to sleduji věci okolo Apple každý den...zvláštní

Proč si myslíte, že je B2430HD "bakeliťák"? A co říkáte na FX2490HD? Na Cinemu opravdu nemám. Limit je fakt max těch 10.000Kč, ale možná ani to ne, spíš 8.000Kč.

BenQ LCD BL2400PT black 24" se mi nakonec celkem i líbí, teď ještě aby podporoval PiP :/ Kdybyste mi k němu doporučili funkční TV tuner s PiP, tak ho asi i beru.

Registrace
    May 2008

Je to jen další z ekonomických monitorů (b serie) - lakovaný lesklý design se mi opravdu nelíbí (ono je to na výrobu jednodušší a tudíž i levnější - vyleje se barva a do ní pak plast), plast je "žvýkačka", dotykové ovládání nemá žádnou hmatovou odezvu a navíc si ho ošmatláš, v drtivé většině jsou 6-8bit (tzn. někdy je vidět "dithering" - tečky v určitých tónech - tohle všechno už tu bylo před rokem akorát v menším... PIP u Samsungu se omezuje na pár módů (půl obrazu/4 umístění v rozích, u těch novějších si nejsem jistý jak je to se zobrazením PIP dsbubu/dp/hdmi, tv tuner by tam měl jít ale stoprocentně)

Hledám SVideo kablík, pak udělám fotku

edit: tak já nenašel vůbec ani playstation Každopádně jsem tp aspoň zkusil 10 let starým foťákem http://www.dpreview.com/reviews/canons10/, obrázek zde http://www.svethardware.cz/forum/sho...&postcount=245, natočeno do úhlu kde je ještě barevnost únosná, pak jdou barvy do kopru, brightness na 15, contrast 50, barevnost shodná s použitým obrázkem - s tím foťákem teď nemám šanci chytnout bílou... Za světla to zkusím něčím větším s listem papíru

edit2: to samé, ale na TNku na novým notesu, barvy obrázku upraveny aby co nevíc odpovídaly spva při přímém pohledu, color shifting tmavých tónu nesnesitelný od nějakých 30 stupňů

edit: jé tak to já zkusím želvu ...tak u mě je vidět i ten světlejší čtverec s menším čtvercem (levý dolní roh), ale ten foťák to nebere dost zřetelně, částečně je oslněnej, ale vidět to je... Taky mě to netmavne s vyšším úhlem jako ten benq, ale jestli je to dobře
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_1203.jpg 
Zobrazení: 177 
Velikost: 200.6 KB 
ID: 19853   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_1205.jpg 
Zobrazení: 176 
Velikost: 182.3 KB 
ID: 19854   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_1204.jpg 
Zobrazení: 172 
Velikost: 158.3 KB 
ID: 19855   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti