Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 43 z 43

Téma: Jaký extrémně tichý interní 3,5" HDD

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Já mám F3 (HD103SJ) a vibruje jako kráva (sry za výraz ) a dost hučí (souvisí s vibracema asi...)...jinak jsem předtim kupoval WD 10EALS a ten zas pískal (ten jsem vrátil a vzal ten Samsung, no tak nevim, asi mám hold štěstí )
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Jedna věcná - chytáš to na šroubky nebo do nějakýho "lepšího" mechanismu alá CM Elite?

Registrace
    Mar 2009

Ve Fractalu v tom jejich šuplíku, jedině to pověsit na gumy...

Registrace
    May 2008

Má ten šuplík vespod a na boku gumy? Teď si nejsem jistej, jestli to má takový zaklapávačky jako LL... Jinak pověsit na gumy je to nejhorší co můžeš disku udělat Schválně si pověs na gumu mobil a pak ho sevři do svěráku... Hádej kde bude vibrovat víc?

edit: aha, ono je to u Fractalu řešené poměrně nešťastně, zkusil bych to chytnout jako např. zde http://forums.overclockers.co.uk/sho...php?p=15869800
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 25-12-2010 v 13:05

Registrace
    Mar 2009

Svěrák je gumovej? No jinak tak všichni to tu psali jak je to nejlepší řešení a nikdo proti tomu nic nenamítal

Jo Fractal má klasický kovový šuplíky a má jen gumový podložky u šroubků z obou stran...

Jinak to řešení vypadá zajímavě, akorát mám akorát tyhle gumový "šroubky" od Noctuy a ty jsou řešený trochu hůř a nevim jestli by to fungovalo (jsou dlouhý a úzký), no uvidim. Se divim že to udrží, já když se toho disku dotknu za chodu tak se taky celej rozvibruju totiž

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    ...toho disku dotknu za chodu tak se taky celej rozvibruju totiž
    Tak to bych asi viděl n reklamaci - jediná tolerance je při nabíhání (roztáčení), jestli vibruje tak s ním na reklamaci - třeba jsi opravdu narazil na ten horší kousek

Nováček Avatar uživatele vanDave
    Registrace
    May 2008

Ahoj, také bych potřeboval co nejtišší disk do PC pro skorotchýni.)

Info k sestavě:
    CPU AMD Phenom II X4 960 Black Edition
    FAN Gelid Solution Tranquillo
    MB ASUS M5A88-V EVO
    RAM 4GB Kingston DDR3 1600
    DVD SONY Optiarc AD-7283S
    zdroj NEXUS VALUE 430W (opravdu neslyšný, už jsem použil do 2 PC, doporučuju!!!)
    case CoolerMaster Elite 310 bílo-modrá

Fany ve skříni jsou zatím vyplé, v pohodě se teď v zimě uchladí průtahem vzduchu od zdroje, v plánu je Noctua.
    PC je v obýváku takže důraz je kladen na co nejnižší hluk,
    použití: Net, prohlížení fotek, nenáročné flashové hry (hledání pokladů pod mořem atd).

Teď jaký teda HDD do toho vzít?
    Preferuju WD řadu Green, kapacita 500-1TB,
    Využití PC je opravdu velmi nenáročné, takže i těch 500GB by se dalo.

Napadl mně buď všemi doporučovaný 1TB EARS http://www.czc.cz/wd-caviar-green-rs...pbgibotbbb40rf
    nebo 500GB AADS http://www.czc.cz/wd-caviar-green-ds...pbgibotbbb40rf , u kterýho si ale stěžovali na to, že disk píská. S tím jsem se před 2 roky setkal i u 640GB WD Green.
    Nebo doporučte jiný tichý disk.
    Osobně radši vezmu disk, u kterého jsou slyšet hlavičky a ty ztiším přes AAM a Acutake Dark Disc2, než aby pískal, protože s tím neudělám nic.
    Díval jsem se i na NB disky, ale ty už jsou moc pomalé a poruchovost je také vyšší...

PS: Zmiňované hučení disku také slyším, jak u svého WD 640GB AAKS, který mám hozený na dně skříně v boxu Acutake Dark Disc2, tak u stolního rekordéru Sony, co má tchýně doma.
    Ale stačí vzít můj HDD do ruky a je po hučení, takže budu muset zavěsit na gumičky nebo koupit podložky.
    Naposledy upraveno uživatelem vanDave: 04-03-2012 v 17:02

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

SSD na OS + 2,5' 5400rpm disk na data + nastavit vypínání při nečinnosti.
    V úplném tichu sice jde 2,5 5400rpm disk slyšet téměř přes celou menší místnost, ale není to nic hrozného.
    příp. můžeš jestě použít:
    http://www.alfacomp.cz/php/index.php...SearchSubmit=1

tvůj disk je slyšet z toho důvodu, že to máš hozené na spodku skříně, ty rámčky se nesmí žádnou svou kovovou částí dotýkat skříně.
    Hoď to na kus molitanu, bude to ok.
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 04-03-2012 v 17:29

Registrace
    May 2008

Dík za tip s tím molitanem - zrovna po ruce žádný nemám, co měkký polystyren?
    Nebo nemají něco na tyto účely v eshopu? Přemýšlel jsem o kovových hrotech, co se dávají pod reprobedny. když si kamarád položí v dílně na stůl NB, tak to hučení NB HDD, který se přenáší do stolu, slyším taky.

SSD asi zatím ne, přecejen to PC není moje a na ty její účely bude stačit HDD, navíc rozpočet je celkem omezený. Jsem rád, že jsem ji ukecal z 19" wide LCD na 22"-23".
    S tou hlučností - jak už jsem psal, když se něco nahrává na stolní rekordér, tak to hučí přes celou místnost, takže na to je zvyklá - spíš to vadí mně. Když se HDD hodí do ztišujícího boxu a podloží něčím měkkým, jaks psal a bude jenom jemně sem tam chroustat, tak to neva. Hlavně aby ten HDD nezněl při seeku jak malá drtička kamenů a hlavně aby nepískal, pískání by vadilo i jí.

Z těch WD Green 500-1TB byste (ne)doporučili který/který je podle vás nej?

Díky.

Registrace
    May 2011

Osobně mám v HTPC tohle
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007H1TW1TUX9P
    Tichý je dost, rychlý ale moc ne (je třeba holt počítat s tím, že ty 2,5' disky jsou tak o polovinu pomalejší, než 3,5), na běžné věci typu net, film, atd. to ale stačí.

Registrace
    May 2008

Díval jsem se právě, že ta rychlost a odezva je o dost nižší.
    http://www.czc.cz/wd-scorpio-blue-50...va&position=16
    http://www.czc.cz/wd-caviar-green-rs...rb7&position=8

Když dělám něco na tom NB u kámoše, tak z tý odezvy rostu.

Registrace
    May 2011

jn, proto jsem ti doporučoval 2.5 disk v kombinaci s SSD, ono ani ten ears není zrovna blesk
    na to, aby ti to načetlo hudbu, film, atd. to stačí, brzdí to jen reakce OS a načítání prg

Registrace
    May 2008

Co WD 750GB AZRX, ten by měl být podle hmotnosti a hlučnosti na strákách WD jednoplotnový. http://www.czc.cz/wd-caviar-green-az...pbgibotbbb40rf

EDIT: Tak jsem zkoušel podložit rámeček HDD 2cm deskou z měkkého polystyrenu a hluk trochu ubyl, hučení zmizelo až potom, co jsem desku nahradil čtverečky/kvádříky z toho polystyrenu (např 2x2cm). Pak ty kvádříky přilepím k rámečku oboustrannou lepící páskou. Super.
    Takže stejný jak u reprobeden, kde se pro zamezení přenosu zvuku ze spodku bedny do podkladu (skříň s dvířky atd) používají kovové kuželovité hroty a tím pádem je styčná plocha bedny s podkladem minimální.
    Naposledy upraveno uživatelem vanDave: 05-03-2012 v 15:47

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. 3,5" HDD SATA: jaký interní HDD na data
    Od out_of_space v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-04-2012, 09:41
  2. Chlazení procesorů: Jaký tichý chladič na Q9550 ?
    Od niup v sekci Chlazení
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 11-01-2009, 15:27
  3. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 31-10-2007, 12:56
  4. 3,5" HDD SATA: Jaky tichy HDD 500 ci 750GB?
    Od mmerlin v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 31-08-2007, 04:47