Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Potisk CD/DVD

wojmirek (173)|19.12.2010 17:18
Zdravím, mám dotaz ohledně potisku CD/DVD ve vlastní domácí tiskárně .

Jelikož se blíží Vánoce a nwm co mám koupit bratrovi, tak jsem mu vypálil DVD ... ( ale to není důležité :D ) a aby to trochu vypadalo tak jsem se rozhodl potisknout mu to DVD mou nedávno zakoupenou miltifunkční tiskárnou - EPSON Stylus Photo PX710W.

Jenže problém je v tom že po potisknutí barva hrozně moc dlouho schne ( zda-li tedy vůbec někdy uschne ) . Už jsem nějaké DVD zkoušel dřív potisknou jenže barva se moc rozmazává atd, a mechanice by to nemuselo dělat moc dobře.

Proto se chci zeptat jak při takovéto situaci postupovat, jak dlouho schne barva, nějaké tipy pro rychlejší schnutí a další věci... Děkuji moc

Opravdu jsem na internetu nenašel žádné téma, týkající se tohoto problému a budu moc rád když mi ho pomůžete vyřešit. Ještě jednou předem děkuji
Richmond (8084)|19.12.2010 17:20
Určitě pomůže používat média k potisku určená (mám odskoušené Ricohy - schnou o trochu rychleji než Verbatimy)
wojmirek (173)|19.12.2010 17:33
Aha, díky za tip :D
A jak dlouho tak můžou schnout Ricohy a jak dlohuo Verbatimy ?

Děkuji
Alf (305)|19.12.2010 20:33
Je to otázka sekund. V podstatě už při vysunutí z tiskárny je to téměř suché a po pár hodinách to můžeš strčit i pod kohotek s vodou...
StD (1963)|19.12.2010 21:57
[quote=Richmond;423707]...[/quote]

[quote=Alf;423732]...[/quote]

Tak oba poněkud zpomalte. Nevíte, co tam tazatel chce strkat za media. Předpokládám, že maji v označení Printable a jsou matně nebo leskle bílá či stříbrná. Ta matná po potisku ve slušné tiskárně rozmázneš ještě několik hodin "po", včetně roztočením na 10k otáček v mechanice při přehrávání. To znamená nejméně 24 hodin nechat ležet. U lesklých to mám ověřeno po 48 hodinách. Do té doby nesahat.
Tou slušnou tiskárnou jsem měl na mysli Canon s originál náplněmi, nikoli Epson nebo HP, a už vůbec nebudeme řešit otázky drogově závislých junkies s inkousty ze třetí ruky... že ne.
Alf (305)|20.12.2010 18:58
Já sice na lesklé printable netisknu (ani nevím o tom, že by pro inkoustky nějaké existovaly), ale na matné můžu lehce sáhnout hned po vyjetí z tiskárny. Tisknu na Verbatim a TY (W i S) a u obou je to prakticky stejné. Jak říkam - několik sekund.
StD (1963)|20.12.2010 19:38
[quote=Alf;423915]Já sice na lesklé printable netisknu (ani nevím o tom, že by pro inkoustky nějaké existovaly), ale na matné můžu lehce sáhnout hned po vyjetí z tiskárny. Tisknu na Verbatim a TY (W i S) a u obou je to prakticky stejné. Jak říkam - několik sekund.[/quote]
Lesklá dělá právě Mitsubishi (CD i DVD), ale mě nevyhovují jejich zápisové vrstvy. Ideální pro zápis i potisk jsou Ricoh (pod jakýmkoli brandingem - Ritek, Arita, Traxdata, TDK, Kodak nebo Sony). Na 2. místě TY.
Richmond (8084)|21.12.2010 06:01
Pod to se podepíšu :thumb
Inkousty taktéž originál Canon, média Ricoh (CMC MAG. AM3 - používají je značky jako TDK, Infinity, Memorex). Nemají žádný nápis u středu, kupováno v balíkách po 10ks s File Case obalem. Verbatimy MCC 03RG20 jsou proti nim světlejší a nejsou tak "hrubé" takže se tolik nerozpijí, ale shnou přes noc...

edit: nemám tu ten šuplík na potisk cd tak jsem na to čmárnul alespoň fixem (2x obtáhnutá písmenka)
IMG_1246.jpg
wojmirek (173)|22.12.2010 16:41
Aha, děkuji Vám moc za všechny tipy ... Jen jsem se ale chtěl ještě zeptat jestli je v inkoustové tiskárně vůbec dobré CD/DVD potiskávat ?
StD (1963)|22.12.2010 17:03
[quote=wojmirek;424367]Aha, děkuji Vám moc za všechny tipy ... Jen jsem se ale chtěl ještě zeptat jestli je v inkoustové tiskárně vůbec dobré CD/DVD potiskávat ?[/quote]
To snad záleží na tobě, jestli chceš, aby to k něčemu vypadalo...
durib (1141)|22.12.2010 17:09
[quote=wojmirek;424367]Aha, děkuji Vám moc za všechny tipy ... Jen jsem se ale chtěl ještě zeptat jestli je v inkoustové tiskárně vůbec dobré CD/DVD potiskávat ?[/quote]
Ja to vyuzival hlavne, kdyz se vypalovaly manualy k vyrobkum na CD. Potistene i s logem to vypada mnohem lepe, nez naskrabane "manual" rucne a kazde jinak. Kdyz jeste nebyly CD s takovou vrstvou, pouzival jsem takove nalepky, na ktere se neco natisklo a pak se nalepily pomoci "slepovaciho zarizeni" na CD.
Pro osobni potrebu to ale skoro nepouzivam.