Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: DDR3 dual kit nejede v DCH v single ano

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Potřebuji poradit, co by mohlo způsobovat, že paměti nejedou v dual channl, v single jedou bez problémů. Sestava: Gigabyte GA-870A-UD3 rev. 2.0, AMD Athlon II X2 245e, 4GB DDR3-1333MHz Kingston CL9 kit 2x2GB KVR1333D3N9K2/4G, ATI Radeon HD 5500, WD6402AAEX, WD1600JS, WD800JD, zdroj Forton SAGA II 500.
    V biosu jsem zkoušel nastavení na AUTO nebo jsem nastavil podle časování pamětí MANUAL, zkoušel jsem identické paměti Kingston z jiného PC - stejný problém, paměti v memtestu bez chyb, v jiném PC (ale Intel platforma) jedou v DCH.
    Přečetl jsem moře disk. fór, hodně lidí mělo stejné problémy ale nikde jsem nenašel řešení. Paměti sice nejsou v Memory Support Listu, ale Gigabyte píšou že není v jejich schopnostech otestovat všechny paměti a navíc tam paměti od jiného výrobce s podobnými chipy Kingston jsou.
    Tak se mi podařilo už PC nabootovat a rozjet systém W7 64 bit, dokonce i dva dny, ale pak se sekl a už to při bootu zase jen dlouze pípá....
    Zbývá už zkusit paměť od jiného výrobce, ale nemám kde půjčit a kupovat nové kvůli tomu nechci. Nevíte někdo co s tím???? Má význam rozjíždět DCH kvůli navýšení výkonu?
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Napětí je nastaveno správně? BIOS desky je aktuální? Jak dlouho jel ten memtest? Pro jistotu bych ještě zkusil Goldmemory.

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Bios je aktuální, napětí je nastaveno správně, zkoušel jsem i manuální i auto režim, stejný problém dělají i stejné paměti Kingston z jiného PC a ty moje v jiném jedou O.K. v DCH. Memtest jel dlouho nevím pár hodin... Goldmemory ještě zkusím, ale tudy cesta k vyřešení asi nepovede....

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Jestli je to prostá nekompatibilita (dnes už celkem vzácná záležitost ale stát se může), tak jedině vyměnit v krámě kde jsi je koupil. Záleží na domluvě. Případně se smířit se SCH. Ještě jako poslední možnost jim zkus přidat napětí.

Edit: 2 hodiny na memtest je málo, chce to aspoň 6.

Nováček Avatar uživatele Oneeye_IO
    Registrace
    Jun 2006

Já mám tu stejnou desku ale revizi 2.1 a stejné paměti a jede mi to zatím 3. den bez problémů. Nic jsem nenastavoval. Sestavil a běží. Možná bude problém v tom?

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Podivné. Dle Kingstonu jsou s danou deskou kompatibilní.

Máš aktuální BIOS (F5a)?
    Zkoušel jsi moduly různě přehazovat ve slotech?

Podobná témata

1. Alphacool Repack Single/Dual(???) Bayres 5,25" Clear
    Od Veyron v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 29-11-2011, 14:07
  2. single side a dual side RAM v Dual channel
    Od ciny v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 19-04-2011, 09:18
  3. GeForce: dual fan, alebo single fan?
    Od Noedar v sekci Grafické karty