reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém, avšak nevím čím to je

andrej7 (8)|8.1.2011 22:12
Dobrý den nebo možná taky spíše večer, v mém PC se vyskytl problém, pro mě rozměru neřešitelných. Je tomu několik dní co se mi znenadání porouchal počítač a to způsobem takovým, že se na něj nedá prakticky pracovat, již nyní Vám zde píšu s velikými obtížemi a překonávám choutky kdy bych nejradějí svůj stroj vzal a vyhodil ho z okna... nebylo to však asi dobré řešení. Proto zde píšu Vám v domnění toho, že mi pomůžete. Takže teď bych rád přišel k příznakům nemoci mého přístroje.
Je to asi týden co se s počítačem stala "nevídaná" věc, začal se bezdůvodně zasekávat a velice silným způsobem. 2 aplikace v tomto počítači jíž nemůžou být spuštěny. Protože jestli ano PC se každou zhruba minutu na 5-10 sekund sekne jako kdyby něco načítal. Dalším příznakem by mohla být rychlost instalace software (jakéhokoli od her po jednoduché programy), která se snížila způsobem takovým, že se program čítajicí velikost 2mb instaluje 5 minut. Hru FIFA 11 jsem dokonce nenainstaloval doběhlo to do půlky avšak jelikož to už trvalo 2 hodiny vypl jsem to s tím, že u toho nechci strávit mládí.
Zkusil jsem tedy projet PC všemi antiviry, antispywary a vším dlaším. Havět to nenašlo. Registry v pořádku. Na řadu tedy přišel re-install Windows. Ani to však nepomohlo počítač se zasekává dále. Prosím Vás tedy o radu jelikož já už nevim co s tím . Konfigurace PC je takováto: OS: Windows XP SP3, Intel Pentium E2200 2,2Ghz, 4Gb ram jelkož je však xp 32bit tak 32gb, graficka karta je ATI HD 3450 512mb, základní deska MSI m1996. Budu rád za každou radu předem díky.
Georginek (2957)|8.1.2011 22:22
Hmm....
Zjistit, jestli jede disk v UDMA modu. Ovladaci panely/system/hardware/spravce/radice IDE-Atapi a u kanalu zkontrolovat v vlastnosti/nastaveni jestli je tam UDMA mod.

Pak otestovat disk pomoci HDTune na vadne sektory. Quick scan by mel byt vypnuty. Musi byt vsechny kosticky zelene.

Pokud toto bude OK, otestovat pameti pomoci GoldMemory ci Memtest, navod zde... pak bych to resil dal.....

Predpokladam, ze mas nainstalovane vsechny drivery, a nic neni v konfliktu.

PS: Pojem " zasekava" je dosti bidny.... Lip to popis, kdy se to zasevaka, v jakych programech, co u toho delas, utvori zvuk smycku, nebo se pred zasekem pocitac jakoby zpomali a pak se zasekne? Musis dat restart, nebo se to da veresetovat klavesnici, nebo to musis vypnout?
andrej7 (8)|9.1.2011 08:59
[QUOTE=Georginek;427867

PS: Pojem " zasekava" je dosti bidny.... Lip to popis, kdy se to zasevaka, v jakych programech, co u toho delas, utvori zvuk smycku, nebo se pred zasekem pocitac jakoby zpomali a pak se zasekne? Musis dat restart, nebo se to da veresetovat klavesnici, nebo to musis vypnout?[/QUOTE]

Zasekává tak, že např. koukam se na internetu na videa mezitím instaluju počítač je za.1 totálně zpomalený 2. každou minutu se sekne jako kdyby něco velkého nabíhalo a pak se zase po 5 sekundách rozeběhne
andrej7 (8)|9.1.2011 09:21
Takže u HDD je minimum rychlost 0,1mb OoO (!?), maximum pak 61,9mb
lavjoy (1628)|9.1.2011 09:31
Jako první bych bednu otevřel,vyčistil,vyresetoval bios,vlézt do něj koknout zdali je řadič v režimu IDE pokud ne tak ho nastavit a hlavně vyměnil datový kabel k HDD,poté udělej ten test povrchu v HD Tune-položka eror scan.To že to padá na takle malou rychlost si myslím značí vadné nebo odcházející sektory
andrej7 (8)|9.1.2011 09:43
No teď dělám error scan a jsem za půlkou nalezli se 2 vadné bloky. BTW: co je to IDE ?
lavjoy (1628)|9.1.2011 10:22
[quote=andrej7;427920]No teď dělám error scan a jsem za půlkou nalezli se 2 vadné bloky. BTW: co je to IDE ?[/quote]

Takže podezření bylo správné,tedy zkus udělat čistou instalaci na jiný disk a uvidíme dál,zatím se nezabývej co je co,nebo to zkontroluj jak psal Georginek ve správci zařízení a můžeš sem hodit screen
andrej7 (8)|9.1.2011 10:32
jiný disk bohuzel nemám ale radice vypadaji v poradku...myslim to tak ze tak u nich neni zadny vykricnik (zluty ani cerveny)
lavjoy (1628)|9.1.2011 10:37
Tak eště zkus stáhnout Hirens Boot CD,vypal na cd a nabotuj zněj,poté vybereš položku s HDD(nepamatuji si to přesně) a tam bys měl najít utilitku na opravu vadných sektorů,tak to spustíš,myslím že je to HDD Regenerátor.Možná se ti smažou všechny data,takže bys to měl brát jako poslední štaci.No a když by tito opravilo tak zkusíš novou instalci s kompletním formátem(pomalým)
john (877)|9.1.2011 10:57
[quote=lavjoy;427934]...HDD Regenerátor.Možná se ti smažou všechny data...[/quote]
se ztratou dat jsem se u HDDregeneratoru jeste nesetkal, i kdyz, vse je mozne..., urcit bych HDDregenerator po vymene datoveho kabelu zkusil
andrej7 (8)|9.1.2011 17:22
Takze kluci, udelal jsem co jste rekli po odstraneni chyb z HDD jsem take re-instaloval Windows (pomaly format) nepomohlo to pocitac stejne pomaly, uz opravdu nvm co mam delat
andrej7 (8)|9.1.2011 19:38
Tak jak to tedy vidite vy?
speedsnail (4876)|9.1.2011 19:50
Chtělo by to screenshoty záložek HD TUne + napiš jestli se ty vadné sektory podařily opravit a Scan to ted projde bez problémů. HD tune pripadne v sekci download.
DrZelenka (2491)|9.1.2011 19:53
[quote=andrej7;428166]Tak jak to tedy vidite vy?[/quote]

Jakmile se na disku jednou objevi vadne bloky, tak je temer jiste, ze to bude pokracovat a budou se objevovat dalsi a dalsi ... Odchazi ti disk a jedine reseni je jeho vymena.
lavjoy (1628)|9.1.2011 20:09
[quote=DrZelenka;428173]Jakmile se na disku jednou objevi vadne bloky, tak je temer jiste, ze to bude pokracovat a budou se objevovat dalsi a dalsi ... Odchazi ti disk a jedine reseni je jeho vymena.[/quote]

Ano,ale někdy nemusí.Sám jsem takto zprovoznil několik disků.Jinak zde je jediná možná ta výměna pokud možno za nový
andrej7 (8)|10.1.2011 16:27
Hele tak nevim jestli je to novy priznak ale PC se zasekava pouze pri instalaci.... jinak bezi celkem v pohode...tak jak bezelo predtim