reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změny v nastavení fóra

Karel Polívka (1485)|20.7.2012 12:17
Do pravidel pro podpisy byly doplněny následující 2 body:

3.7 - Podpis se zobrazuje jen u 1. příspěvku svého uživatele v rámci jedné stránky.
3.8 - Podpis se zobrazuje jen uživatelům, kteří byli na fóru aktivní (něco napsali, přihlásili se...) v uplynulých 14 dnech.
Karel Polívka (1485)|31.8.2012 16:40
V sekci Rozšířené statistiky v dolní části homepage fóra byla zrušena automatická obnova zobrazovaných dat, která probíhala v 60sekundovém intervalu.

Tato funkce totiž občas způsobovala zacyklení a v důsledku toho i zvýšenou zátěž serveru.

Nadále tu ale zůstává odkaz v pravém dolním rohu, pomocí kterého lze aktualizovat obsah v určitých intervalech (aktuálně nastavených na 10 sekund).
Karel Polívka (1485)|23.9.2013 02:29
1. Na hlavní stránce fóra a ve výpisu obsahu kategorií se nově zobrazují společně s počty příspěvků v jednotlivých sekcích i počty témat. Tyto údaje jsou ve stejném sloupci pod sebou a šedým fontem namísto černé barvy.

2. Při porušování pravidel dojde k přesunu do uživatelské skupiny s omezenými možnostmi působení po získání 4 trestných bodů (dosud jich bylo třeba získat 8) a k automatickému zabanování dojde v případě získání 8 trestných bodů namísto dosavadních 12.
Karel Polívka (1485)|7.10.2013 11:34
V sekci "Periferie" jsem zrušil podsekce "Klávesnice", "Myši", "Rozhraní USB, BT...", "Scannery, tiskárny". V nich obsažená témata jsem přesunul do nadřazené sekce "Periferie" a vytvořil několik nových prefixů pro témata, které jsem jim přiřadil:

  • Klávesnice
  • Myši
  • Tiskárny
  • Rozhraní USB, BT...
  • Sluchátka
  • Repro
  • Webkamery
  • Gamepady
  • Volanty
  • Joysticky

V sekci "Operační paměti" jsem zrušil podsekce "DDR1", "DDR2", "DDR3". V nich obsažená témata jsem přesunul do nadřazené sekce "Operační paměti" a vytvořil prefixy pro témata, které jsem jim přiřadil:

  • DDR1
  • DDR2
  • DDR3

Z kategorie "Bazar" jsem udělal sekci a vnořil ji do kategorie "Ostatní" (na homepage fóra se tak nachází níže).

Sekci "Provoz FÓRA" jsem přejmenoval na "Fórum a magazín SHW" a přesunul do ní témata z podsekce "Provoz magazínu", ke kterým jsem přiřadil nový prefix "Magazín". Dále jsem vytvořil prefixy "Odměny" a "Slovník", jejichž samostatné podsekce jsem rovněž zrušil a jejich témata obohacená o tyto prefixy jsem přesunul do "Fórum a magazín" (témat v obou těchto sekcích bylo dohromady pouze cca 10, přičemž obě tyto aktivity už nejsou aktuální).
Karel Polívka (1485)|29.3.2014 12:36
V uživatelských profilech v magazínech bylo odstraněno pole s hodnotou ICQ, jelikož dnešní míra využívání je výrazně nižší, než jak tomu bývalo dříve.

Z tohoto důvodu není hodnota ICQ čísla nadále přebírána z magazínů (kde už neexistuje) a v případě zájmu si ji můžete nově vyplnit přímo zde na fóru ve svém uživatelském profilu stejně jako ostatní kontakty v rámci IM služeb.

Pokud chcete uvést odkaz na svůj profil na Facebooku nebo Google+, můžete jej zadat v registračním formuláři v magazínech do pole "URL Vaší prezentace" - hodnota tohoto pole se přebírá do diskuzních fór a bude se tak zde zobrazovat ve Vašem profilu (po uplynutí krátké doby potřebné pro synchronizaci).
Karel Polívka (1485)|5.12.2014 12:30
Z důvodu dlouhodobého nevyužívání některých funkcí (téměř nulové počty zobrazení odpovídajících stránek) došlo ke zrušení následujícího:

  • Možnost volby stromového a hybridního zobrazení obsahu témat.
  • Systém přidávání tagů k tématům.
  • ikonka, jež v tématech upozorňovala pod avatarem uživatelů na obrázky v albech, pokud nějaké měli.
Karel Polívka (1485)|2.4.2015 11:47
Vyšší úroveň zabezpečení

Z důvodu většího zabezpečení uživatelských hesel jsme včera u všech našich magazínů přešli na hashovací algoritmus BCrypt, který vznikl za účelem co nejvíce bezpečného ukládání hesel (jde o bezpečnější metodu, než jakou představují běžně využívané hashovací funkce MD5 nebo SHA-1 se saltem). Navíc musí mít heslo nově aspoň 6 znaků a musí být jiné než login. Tyto změny vyžadují, abyste si nastavili nové heslo.

Pouze je potřeba do následujícího formuláře zadat svůj login nebo e-mailovou adresu, kterou máte přidruženou u svého profilu (a mít k takové e-mailové adrese skutečně přístup, protože na ni přijde unikátní odkaz pro nastavení nového hesla): https://www.oxymedia.cz/reg_pwdnew.jsp

Tento postup ověření pomocí e-mailu používáme již dlouho bez problémů v případech, kdy uživatel zapomene heslo. Nejde tedy o něco nového nebo problematického.

Problém je jen v případech, pokud jste měli v profilu nějakou e-mailovou adresu, kterou už nepoužíváte, a tak jste na ni buď zapomněli, nebo k ní už nemáte přístup. V takovém případě nám o tom napište.
Karel Polívka (1485)|14.2.2016 22:21
Z důvodu neustálého vydávání se za jiné osoby není v sekci Poradna nadále možné, aby nepřihlášení odpovídali na již existující témata. Mohou pouze vytvářet nová témata.

Pokud by chtěl nepřihlášený tazatel pokračovat ve svém tématu, nechť se zaregistruje a přihlásí.
Karel Polívka (1485)|9.9.2017 14:30
Konec Poradny pro nepřihlášené

Do sekce Poradna odteď už nemohou přispívat nepřihlášení. Nechť se zájemci o diskuzi/radu na toto fórum přihlásí (tzn. zaregistrují, pokud nemají u nás profil) a využijí standardní tematicky definované sekce.
Karel Polívka (1485)|26.3.2018 21:36
Konec sekce Bazar

Vzhledem k dlouhodobě nízké aktivitě v sekci Bazar v posledních letech a tomu, že se v ní už párkrát objevilo něco pochybného, byla dnes její funkčnost ukončena. Pro prodej čehokoli poslouží lépe specializované servery, které jsou právě na tohle zaměřené (např. Bazoš).

V sekci Bazar tak již nelze vytvářet nová témata a ani odpovídat na ty už existující. Pokud by někdo v jakékoli sekci vytvořil nové téma nebo příspěvek za účelem prodeje čehokoli, bude to odteď posuzováno jako porušení pravidel tohoto fóra, která byla v tomto směru aktualizována (viz aktualizace bodu 1.2.1 a sekce 2).

Všechna dosavadní témata a příspěvky obsažené v sekci Bazar jsou momentálně ještě dostupné pro všechny návštěvníky, ale od středy 28.3.2018 budou dostupné už jen pro přihlášené uživatele, kteří mají v rámci tohoto fóra minimálně 2 příspěvky. Později dojde i k jejich smazání.
Karel Polívka (1485)|30.7.2018 06:40
Smazání všech soukromých zpráv a zrušení této funkce

[HL]1.9.2018 bude zrušena funkcionalita soukromých zpráv[/HL] ve všech našich diskuzních fórech a u každého uživatele dojde ke smazání všech uložených soukromých zpráv v rámci těchto serverů:


Každému, kdo má aspoň v jednom našem diskuzním fóru uloženou nějakou soukromou zprávu, pošleme tento týden e-mailové upozornění, aby si mohl včas projít jejich obsah a případně zkopírovat jinam ty, které jsou pro něj důležité, protože pak dojde k jejich nevratnému vymazání. Týká se všech přijatých i odeslaných zpráv na všech 4 serverech.

Někteří uživatelé si v soukromých zprávách posílali osobní údaje včetně jména, příjmení, fyzické adresy a čísla bankovního účtu v souvislosti s prodejem čehokoli. To už ovšem teď v době platnosti GDPR není v dosavadní podobě košer – nechceme takovéto údaje o našich diskutérech na našich serverech v jakékoli podobě ukládat, což by nešlo zajistit bez průběžného kontrolování a případného moderování obsahu soukromých zpráv, což taky nepřichází v úvahu.

Prosíme každého, aby si své soukromé zprávy (přijaté i odeslané) uložené v našich diskuzních fórech na každém z těchto 4 serverů prošel a ty, které jsou pro něj důležité, zkopíroval někam jinam a poté ideálně rovnou i smazal. V rozhraní soukromých zpráv je v každém diskuzním fóru funkce pro jejich stažení jako XML, CSV nebo TEXT pro všechny právě označené zprávy v rámci daného serveru (pozor, nejde obecně o všechny zprávy). Není tak nutné procházet a kopírovat každou zprávu samostatně, ale všechny z daného serveru si lze zkopírovat naráz, takže ani několik stovek zpráv není problém.


Postup pro stažení svých soukromých zpráv:

  • V diskuzním fóru se v jeho pravém horním rohu přihlaste ke svému profilu a pak v horní šedé liště klikněte na "Soukromé zprávy" a poté na "Příchozí".
  • Na stránce s výpisem příchozích soukromých zpráv v pravém horním rohu v tmavém pruhu zaškrtněte checkbox vedle celkového počtu zpráv, čímž dojde k označení 50 zrovna viditelných přijatých zpráv.
  • Přejděte na další stránku s 50 dalšími zprávami, kde udělejte to samé a poté na další až do chvíle, co budou označeny všechny přijaté zprávy na všech stránkách výpisu.
  • V levém sloupci klikněte na "Odeslané" a to, co je popsáno v předchozích 2 krocích, udělejte i pro odeslané soukromé zprávy.
  • Ve spodním roletovém menu zvolte "Stáhnout jako XML" nebo "Stáhnout jako CSV" nebo "Stáhnout jako TEXT", čímž dojde k vygenerování odpovídajícího souboru s obsahem Vámi označených soukromých zpráv na Vašem počítači ve složce, kterou máte ve svém webovém prohlížeči nastavenou pro ukládání stažených souborů.

Pokud jste byli aktivní ve více našich diskuzních fórech (celkem máme 4, viz výše), je třeba [HL]tento postup aplikovat v každém z nich[/HL].

Prozatím byl limit pro uložené zprávy u každého uživatele snížen z 500 na 10. Pokud někdo potřebujete někomu něco napsat ještě před úplným zrušením soukromých zpráv a máte teď uložen větší počet zpráv, budete si muset před odesláním nové zprávy ty stávající promazat a snížit jejich počet pod 10.