reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Caste sekani PC

slowdive (10)|29.1.2011 22:17
Zdravim vsechny.Mam stolni PC,procesor AMD Phenom 2x 3GHz,zakladni deska Asus M4A785T-M,pamet Corsair 2x 2GB,graficka karta ATI 5770HD,Win 7 Home edition.Pri prohlizeni stranek s flash(farmerama.com) a nebo stranek kde bezi stream Silverlight(tv.hokej.cz) se mi neustale seka PC.Musim pak natvrdo vypnout a zapnout...nekdy bezi pul hodiny,jindy se sekne hned.Pri hrani her,sledovani HD videa a nebo jinych narocnych aktivitach se nikdy neseka...nevite nekdo co by s tim mohlo byt?Ovladace jsem,kdyz zacali problemy stahl aktualni,ale nic se nezmenilo.A jeste jeden poznatek...kdyz jsem mel Win XP,tak to nedelalo...
Prosim o radu,dekuju.
DrZelenka (2491)|29.1.2011 22:52
Klikni pravým na nějaký flash video a v nastavení vypni HW akceleraci.
slowdive (10)|2.2.2011 14:31
Tak vypnuti hardware akcelerace nepomohlo...shodil jsem Win7 a nahral Win XP a uz se to kouse i pod nimi...a to nejen u flashe ale ? treba pri prehravani filmu...nebo instalaci ruznych programu...zkusil jsem vyndat grafiku a zapnul integrovanou na desce,asi hodinu dobry a pak zase sekanec...mam zkusit treba pameti?Poradte...
AgentWhite (35)|2.2.2011 15:07
Určitě zkus otestovat paměti
slowdive (10)|2.2.2011 16:29
Muzete mi poradit jak je otestovat?Ja myslel ze proste jednu vyndam a uvidim jak se ta druha bude chovat a obracene...
DrZelenka (2491)|2.2.2011 17:00
[quote=slowdive;432935]Muzete mi poradit jak je otestovat?Ja myslel ze proste jednu vyndam a uvidim jak se ta druha bude chovat a obracene...[/quote]

Mas aktualizovany Flash??

RAM se otestuje programem GoldMemory (je na tomto foru v download sekci), nech to bezet aspon 5 hodin.
slowdive (10)|4.2.2011 17:20
Tak diagnostiku jsem udelal ve vice programech,pokazde 10 hodin...a zadnou chybu neodhalila...pameti jsem ponechal spolu...ted je rozdelim a zkusim kazdou zvlast...nebyla by jeste nejaka rada???
Georginek (2957)|4.2.2011 17:28
[quote=slowdive;433375]Tak diagnostiku jsem udelal ve vice programech,pokazde 10 hodin...a zadnou chybu neodhalila...pameti jsem ponechal spolu...ted je rozdelim a zkusim kazdou zvlast...nebyla by jeste nejaka rada???[/quote]

Diagnostiku si udelal ve vice programech? To by me teda zajimalo v jakejch....doufam ze ne ve Windows :D

Jak testovat RAM viz posledni post ode me ( vic se k tomu rict neda)

Kdyz otestujes oba moduly, ktery a vykazujou chyby, tak se zkousenim jednoho modulu zjistuje ktery z nich je vadny, nebo pokud neni vadny chipset....

Kazdopadne dej vedet, jestli si RAM testoval podle toho navodu.

Dalsi vec je, ze pokud si reinstaloval Winy, vypada to na HW problem. Ovladace mas aktualni desky?
Grafiku sme teda vyloucili.

Dale otestuj disk na vadne sektory pomoci HD Tune
PS: Jak vypada zasek rekneme pri filmu? Zustava zvukova smycka nebo se to jen sekne?
potrus (18)|4.2.2011 18:20
A jaké je vytížení procesoru kdzž to seká? Háže to špičky, nebo je zátěž pořád stejná? Jestli to má výkonové špičky, podívej se do manageru, který proces to dělá. Možná to nikam nepovede, možná najdeš brouka.
slowdive (10)|5.2.2011 10:56
Diagnostiku jsem delal pomoci Gold Memory a Memtest 86+.Ani jeden test nevykazal chybu...vsechny testy 100procent.Jak jsem psal oba jsem nechal pres deset hodin.
Kdyz se to kousne,vetsinou zustane chrcet zvuk toho co zrovna bezelo...
slowdive (10)|8.2.2011 09:46
Tak myslim ze pameti asi muzu vyloucit...prostridal jsem je samostatne,prostridal jsem i sloty na desce a seka se porad...jeden poznatek,vratil jsem do PCIe slotu grafickou kartu a PC se seka casteji...a hlavne ve chvili kdy pripojim treba flashku nebo externi harddisk...mohl by to tedy byt zdroj?
johny__g (6387)|8.2.2011 10:54
[quote=slowdive;434129]Tak myslim ze pameti asi muzu vyloucit...prostridal jsem je samostatne,prostridal jsem i sloty na desce a seka se porad...jeden poznatek,vratil jsem do PCIe slotu grafickou kartu a PC se seka casteji...a hlavne ve chvili kdy pripojim treba flashku nebo externi harddisk...mohl by to tedy byt zdroj?[/quote]

Vyloučit se to nedá, i když zase jestli to při hrách nedělá ...:notsure Jaký vlastně máš zdroj? Stáří, typ, výkon.
slowdive (10)|8.2.2011 12:11
Zdroj je HEDY PP500FCA, 500W,stari je cca rok...ted po vraceni grafiky jsem ani zadnou hru nespustil,protoze se mi pc sekal pri instalaci her...takze je mozny ze by se to seklo pak i pri hre...a parkrat se to uz seklo i pri startu pc
lemplik (182)|9.2.2011 07:40
Radeji koukni i na teploty CPU, treba ti jen vyschla pasta mezi cpu a chladicem.
16cmfan (2153)|9.2.2011 10:31
No zdroj by som vymenil už len preventívne, Hedy je šmejd a nemožno vylúčiť chybu aj na jeho strane. Hardisk Ste testovali v utilitke HDTune ? 'Health' a jednotlivé sektory ?
slowdive (10)|10.2.2011 15:09
Test jsem udelal...sektory vse zelene ale v Health to ukazuje jedno Warning...Ultra DMA CRC Error Count.
Ale to mi nic nerika...jinak po nejake dobe zase sekani horsi,hlavne kdyz cokoliv pripojim do USB,flashku uz tam nemuzu mit vubec,jak ji pripojim a zacnu z ni cist nebo kopirovat data,je to tutovka...zkousel jsem vic flashek
DrZelenka (2491)|10.2.2011 15:55
[quote=slowdive;434578]Test jsem udelal...sektory vse zelene ale v Health to ukazuje jedno Warning...Ultra DMA CRC Error Count.
Ale to mi nic nerika...jinak po nejake dobe zase sekani horsi,hlavne kdyz cokoliv pripojim do USB,flashku uz tam nemuzu mit vubec,jak ji pripojim a zacnu z ni cist nebo kopirovat data,je to tutovka...zkousel jsem vic flashek[/quote]

CRC error značí chybu při komunikaci s diskem. Zkus prozačátek vyměnit kabel.
slowdive (10)|11.2.2011 20:02
Datovy kabel k harddisku jsem vymenil,beze zmeny...vymenil jsem zdroj,vydrzelo to cele odpoledne a po asi sesti hodinach opet zasek...takze asi deska?
DrZelenka (2491)|12.2.2011 11:21
[quote=slowdive;434832]Datovy kabel k harddisku jsem vymenil,beze zmeny...vymenil jsem zdroj,vydrzelo to cele odpoledne a po asi sesti hodinach opet zasek...takze asi deska?[/quote]

A co jsi použil za zdroj? Doufám, že ne další hedy, eurocase, lc power, ...

Pokud jsi vyměnil kabel za nový (nebo aspoň nějaký u kterýho je vyzkoušeno, že neblbne), tak ještě zbývá zkusit jiný port na desce. Pokud i nadále bude blbnout, tak máš vadnou elektroniku u disku.
slowdive (10)|12.2.2011 17:05
Zdroj jsem pouzil Fortron,pujceny od kamarada...kabel jsem pouzil novy a zkousel jsem jine sloty...kdyby to sekani delal disk,tak by prece sekani bylo caste i treba v hrach...me se to ale vetsnou seka v necinosti nebo pri surfovani na netu,teda nenarocne cinnosti...