Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Domácí síť

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Ahoj,
    potřebuju trochu víc proniknout do PC a dal jsem si za úkol vytvořit doma síť mezi dvěma počítači. Přečetl jsem spoustu návodů, ale jsem v koncích hned na začátku. V prvním PC mám do integrované LAN NVIDIA na desce zapojen internet od modemu O2. Dále druhou přidanou desku Realtek RTL8139 ze které je propojení do druhého PC.
    V ovládacích panelech prvního PC -síťová připojení- mám 1. Realtek (zatím nenakonfigurováno) 2.NVIDIA integrovaná(připojeno) a 3. nějaký1394 Net Adapter(připojeno). Nechápu , jaký je vztah mezi 2.a 3.
    Když se v tom začnu šťourat, tak buď přestane chodit internet nebo se počítače nepropojí. Nebo oboje.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

máš křížený kabel mezi pc1 a 2?
    jinak 1394 je firewire to tě nemusí k tomuhle zajímat

z osobních zkušeností takováhle síť mezi XPčkama je extrémně závislá na správné kombinaci restartů => na pokusničení dobrý v praxi nepoužitelný

jestli to myslíš trochu vážně kup si router

Nováček Avatar uživatele Jajator
    Registrace
    May 2006

oznac prvni dve pripojeni na prvnim pc(tretiho si vubec nevsimej) a dej vytvorit sitovy most a pc1 bude fungovat jako router a mas internet v obou pc

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Docela mne mrzí, jak jsem blbej. Už jsem to jednou úspěšně dělal ale dnes si s tím nevím rady.
    Dělám to podle tohoto:
    http://www.bastleni.eu/vypocetni-technika/59-propojeni

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od chalupník Zobrazit příspěvek
    Ahoj,
    potřebuju trochu víc proniknout do PC a dal jsem si za úkol vytvořit doma síť mezi dvěma počítači. Přečetl jsem spoustu návodů, ale jsem v koncích hned na začátku. V prvním PC mám do integrované LAN NVIDIA na desce zapojen internet od modemu O2. Dále druhou přidanou desku Realtek RTL8139 ze které je propojení do druhého PC.
    V ovládacích panelech prvního PC -síťová připojení- mám 1. Realtek (zatím nenakonfigurováno) 2.NVIDIA integrovaná(připojeno) a 3. nějaký1394 Net Adapter(připojeno). Nechápu , jaký je vztah mezi 2.a 3.
    Když se v tom začnu šťourat, tak buď přestane chodit internet nebo se počítače nepropojí. Nebo oboje.
    ten modem od o2 má kolik volných pozic na konektory? Pokiud je má volné, tak do něj strč kabel a je to

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Citace Původně odesláno od astec Zobrazit příspěvek
    ten modem od o2 má kolik volných pozic na konektory? Pokiud je má volné, tak do něj strč kabel a je to
    No má dokonce 4 místa.
    To jsi mne přivedl na myšlenku, že dám do každého počítače dvě síťové karty. Každou jednu pro internet přímo z modemu a propojení počítačů mezi těma druhýma. Je to tak OK?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Vždyť když zapojíš oba PC do toho modemu od O2, tak pak můžeš mezi nima posílat data (jsou sesíťovaný) aniž bys je připojoval ještě zvlášť k sobě...

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od chalupník Zobrazit příspěvek
    No má dokonce 4 místa.
    To jsi mne přivedl na myšlenku, že dám do každého počítače dvě síťové karty. Každou jednu pro internet přímo z modemu a propojení počítačů mezi těma druhýma. Je to tak OK?
    Vezmeš 1 UTP kabel. Jeden konec dáš do volné pozice v modemu, druhý do 1. PC
    Vezmeš 1 UTP kabel. Jeden konec dáš do volné pozice v modemu, druhý do 2. PC
    Tak se oba připojí k síti, internetu

Pravidelný diskutér Avatar uživatele MartyMcFly
    Registrace
    May 2007

Zdravím,
    Kolega má pravdu. Když zapojíš do O2 modemu (routeru) počítače skrz někřížený RJ45 kabel tak ti půjde do všech počítačů internet a měli by se vidět i ve skupině (SKUPINA, WORKGROUP). Router ti zkonfiguruje počítače automaticky a nemusíš řešit adresace.

Nastavení skupiny sítě nalezneš ve Windows XP v Ovládacích panelech -> Systém -> Názel počítače.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Citace Původně odesláno od MartyMcFly Zobrazit příspěvek
    Zdravím,
    Kolega má pravdu. Když zapojíš do O2 modemu (routeru) počítače skrz někřížený RJ45 kabel tak ti půjde do všech počítačů internet a měli by se vidět i ve skupině (SKUPINA, WORKGROUP). Router ti zkonfiguruje počítače automaticky a nemusíš řešit adresace.

Nastavení skupiny sítě nalezneš ve Windows XP v Ovládacích panelech -> Systém -> Názel počítače.

To by šlo.A počítače mohou být na sobě nezávislé. Dík.

Podobná témata

1. Domácí síť
    Od wojmirek v sekci Sítě
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 25-02-2010, 00:14
  2. Domácí Pc do 16 000 Kč
    Od Chomutak v sekci PC - archiv
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 26-12-2009, 15:26
  3. Domácí síť
    Od jackobnowy v sekci Sítě