reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odepřený přístup

wendy271 (30)|7.2.2011 19:12
Otevírám další téma, jehož název mne vždy naštve, když se objeví na obrazovce během některých mých manipulací se soubory.

OS Win7 jsem instaloval jako jediný uživatel, doufal jsem že s plnými administrátorskými právy.
Když však např. v Program Files nebo v adresářích Users chci něco smazat odsunout, zkopírovat
dostávám hlášení Error: (5) Přístup byl odepřen. Ve WinXP jsem se s tím nesetkal.

Naposledy před chvílí, když jsem instaloval Capture Express (abych si mohl uložit část obrazovky)
a potřeboval jsem do instalačního adresáře zkopírovat patch pro tento program.
Už jsem se s tím setkal vícekrát a pokud přenos souboru potřebuji opravdu naléhavě, řeším to přesunem
provedeným ze spuštěného jiného OS, návratem zpět a teprve pak mohu spustit potřebné patche.

Proč nemohu libovolně (samozřejmě s vědomám určitého rizika) kopírovat cokoli kamkoli, popř. i mazat ???
Rozumí se mimo aktivní programy a jiné běžící rutiny.
Řízení uživatelských účtů mám vypnuté (nikdy neupozorňovat).
Mám přesto někde nastavená nízká administrativní práva ???
zsdx (2098)|9.2.2011 11:39
[quote=wendy271;434013] potřeboval jsem do instalačního adresáře zkopírovat patch pro tento program.
Řízení uživatelských účtů mám vypnuté (nikdy neupozorňovat).[/quote]

Patch nebo crack? ;)

Spust si nejaky filemanager s pravy spravce a muzes toho vetsinu udelat.
Dojigiri (1629)|9.2.2011 16:06
[quote=wendy271;434013]Řízení uživatelských účtů mám vypnuté (nikdy neupozorňovat).[/quote]

To bude možná ten problém - s W7 mám zkušenost, že pokud je UAC zapnutý, tak se ptá, jestli operaci povolit nebo ne. Ovšem pokud je UAC vypnutý, tak se neptá a operaci automaticky NEPOVOLÍ.

Takže jako první doporučuju zkusit UAC znovu zapnout a vyzkoušet jestli to pak půjde (tj. jestli se zeptá).