Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 41 z 41

Téma: INTEL X25-M, nebo jiný?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Hlavně, že jsem tu nulu a jedničku přepisoval než jsem to odeslal Nevím proč, ale pravidelně po půlnoci lžu (a nevím jak se toho mám zbavit )

edit: ale já tě varoval
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Tak už jdi spát. Já jsem na noční, tak to bys mě za chvíli proklínal. A s tím lhaním... to je dobrej joke.
    Jdu googlit nějaký infa, abych zítra mohl potrápit tu moji potvoru. (počítač, ne manželku)
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 22-02-2011 v 00:54

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od fanynek Zobrazit příspěvek
    Podle tohoto je 1 povolit a 0 zakázat.... http://support.microsoft.com/kb/951608/cs
    Odkaz na jiny problem a Rich se vyjimecne take plete
    Kód:
    sc config start= <boot|system|auto|demand|disabled|delayed-auto>
    A sice XP, ale v 7 a Vistach pribylo jenom 'Delayed'. A male doplneni o dalsi podklice.

Registrace
    Oct 2006

Díky zsdx za to upřesnění. Vidím, že to s těma hodnotama není už tak primitivní, jak jsem myslel. Nicméně na zásahy do registru kvůli změně ovladače řadiče kašlu.

Jednoduše jsem ve Správci odinstaloval ovladač zařízení, restart a Winy si nainstalovaly def. Microsofťácký, tzn. msahci.

Udělal jsem porovnání výkonu disku s ovladačem iaStor a msahci cca po 10-ti dnech používání, kdy je z poloviny zaplněný a je na něm nainstalován OS, ze kterého je test dělaný. Všechny programy a služby třetích stran jsou povypínané, aby test nějak neovlivňovaly.

Stojím teď před otázkou: nechat tam driver msahci, nebo nainstalovat zpět Intel® Rapid Storage Technology verze 9.x/10.x, jak bylo doporučováno? A díky vám všem za pomoc.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: iaStor-všechno povypínaný.jpg 
Zobrazení: 144 
Velikost: 148.4 KB 
ID: 20620   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: msahci-v?šechno povypínané.jpg 
Zobrazení: 135 
Velikost: 159.0 KB 
ID: 20621  
    Připojené obrázky Připojené obrázky  

Registrace
    May 2008

Já jedu na RST (burst kolem 240-250 - možná kvůli tomu, že mám jen 80GB), ale screeny jsem si nevzal Ono burst dost dobře nejde v reálu použít, podle mě je největší boost na malých souborech a tam nějaký ten přínos proti msahci je (vidno i ze screenů)... BTW zkus udělat ještě CrystalDiskMark, ten bych tu někde měl mít na flashce (nebo v obrázcích, dělal jsem tuším 2.2 a 3.0)

edit: tak nic, já tam nechal i flešku, v obrázcích leda HDTune a ten neřekne nic http://www.svethardware.cz/forum/ima...f1da032a68.png (screen z doby, kdy byl disk čerstvě po instalaci všehomožnýho, před defragmentací)
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 22-02-2011 v 15:33

Registrace
    Oct 2006

Tak teda jen v rychlosti ten Crystal Disk Mark (běželo toho hafo třetích stran):
    Tak co myslíš; nahodit znova iaStor, nebo nechat msahci? Na PCT radí msahci (viz screen).
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Screenshot 2011-02-22_16-00-40.jpg 
Zobrazení: 118 
Velikost: 121.3 KB 
ID: 20623   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Screenshot 2011-02-22_16-06-26.jpg 
Zobrazení: 139 
Velikost: 80.5 KB 
ID: 20624  
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 22-02-2011 v 16:08

Registrace
    May 2008

Když já ti nevím . Test na PCT byl ještě dělaný s tím Intel Matrix Storage driverem, vyšlo jim tam zatížení tuším kolem 5% zrovna u tý 80GB (mě 0-1.5% s tím, že jsem dokopírovával ze začátku .zip a prefetch makal, žádný vypnutý služby, všechno v reálným nasazením).

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Intel RST v10.1
    http://downloadcenter.intel.com/Deta...ST%29&lang=eng

Stručně:

• nainstaluj Intel RST (msahci používám při recenzování jen kvůli objektivitě, u SandForce používám z důvodu chyby firmwaru jediný kompatibilní ovladač a to RTS v9.6)
    • bootovaní toho ovládacího panelu smaž v registrech (HKLM/Microsoft/Windows/CurentVersion/Run)
    • Přepínat mezi ovladači stačí přes správce zařízení (zvolíš ruční instalaci ovladače)
    • výkon v mé testovací mašině je hodně nadhodnocen, protože používám ideální podmínky (oproti desktopům a notebookům podávají SSD disky až o 50 % lepší výsledky)

Nevím jak ty, ale já bych moc neřešil, zda to udělá v jednom benchmarku o pět bodů více, nebo méně bodů. Důležitější je reálné chování.

CrystalDiskMark používám jen pro orientační měření - oproti AS SSD dělá občas haluze.

Registrace
    Oct 2006

Díky HoNY za trpělivost a pomoc.

Je to jak říkáš. Nemá smysl honit čísla v benchmarcích. Nainstaloval jsem tam znovu ovladač Intel® Rapid Storage Technology verze 10.1.0.1008 (místo pův. 12.0.0.49974) podle tvého doporučení a už na to víc nehrabu. Chodí to, jak má, spouštění toho ovládacího panelu Intelu po startu jsem típnul a SSD všeobecně splnil moje očekávání.

BTW:Tvoje práce jsem si procházel už dřív, ale postupně se k nim vracím a důkladněji pročítám.
    Co kdybych objevil něco, kvůli čemu se budu moct zase v PC porýpat?

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Proc by mel byt nejlepsi prave tento ssd disk? Když má rychlost čtení 250 a rychlost zápisu pouze 70! Co takhle nejaky ssd od Kingston, ktere maji cteni 230 a zapis 180 za totoznou cenu!

Diky

Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Anford Zobrazit příspěvek
    Proc by mel byt nejlepsi prave tento ssd disk? Když má rychlost čtení 250 a rychlost zápisu pouze 70! Co takhle nejaky ssd od Kingston, ktere maji cteni 230 a zapis 180 za totoznou cenu!

Diky
    Protože je to Intel?
    Musíš si uvědomit, že ty čísla jsou jen papírový a skutečnost je někde trochu jinde. Tady nějakej testík: http://www.storagereview.com/intel_x25-m_ssd_review a pokud najdeš víc srovnávacích testů, kde je tan Kingston opravdu lepší, pak neváhej a kup si ho.
    Já osobně preferuju větší rychlost čtení a přístupu k datům, než zápis. Logicky: jak často se na disk zapisují velké objemy dat? SSD je primárně systémový disk a veškerá ostatní data a "bordel" patří na datové úložiště s velkou kapacitou, kterým může být jakýkoli klasický HDD.
    TY potřebuješ, aby se ti všechno co nejrychleji načítalo, spouštělo a aby měl systém a aplikace co nejrychlejší přístup k datům na SSD. Prot jsem volil disk s nejlepším výkonem ve čtení.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123