reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Spatny obraz u 9800GT

Onlyx (15)|13.2.2011 15:48
Zdravim

Pred par dny mi odesla stara 8500GT z duvodu ustreleni konika. Kamarad mi ale dal jeho 9800GT, kterou uz nepouziva (jela mu ovsem v pohode). Normalne jsem ji zapojil do slotu, pripojil ke zdroji (Colorsit 550W) a propojil RGB kabelem s redukci na DVI. Zapnu pc, a obraz mam v rozliseni 640x480, 4bit hloubka a pres obrazovku jsou na jeji delku natazene tenke cerne cary (asi 2px). Cele to vypada nejak takto: http://imageupload.org/?di=15129760787511.

Zkousel jsem instalovat ruzne drivery od vyrobce z jejich stranky. Nejnovejsi mi zpusoboval blue death (problem s nv4sync (nebo neco takoveho)), tak jsem stahnul starsi. Ty se sice nainstaluji, ale obraz stale stejny. Zkousel jsem i instalaci v nouzovem rezimu, ale nic. Ve spravci hw mam GK nalezenou, ovsem s problemovym kodem c. 10 - zarizeni nelze spustit. Zkousel jsem odinstalovat a znovu najit zarizeni - nepomohlo. Zkousel jsem druhy dvi slot, vyndat a znovu vlozit do slotu - nepomohlo.

Zbytek sestavy: Intel pentium dual cpu, 2ghz; 2gb ram; Win XP, sp3; deska asus P5B; zdroj colorsit 550W

Ocenim kazdy napad, jak vyresit tento problem.
Salamander (6177)|13.2.2011 19:54
Zkusil bych PC rozjet s jinym zdrojem, je mozne ze ten Colors(h)it dodava moc maly proud ...
r34ktor (7477)|13.2.2011 21:09
Stálo by za pokus zkusit jiný VGA kabel a redukci.