Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 39

Téma: Víkendová diskuze: Tiskárna v domácnosti

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Tiskárna v domácnosti

Dnes jsou tiskárny k dispozici v práci nebo ve škole a Fotolaby tisknou fotky takřka online. Vyplatí se ještě mít tiskárnu i doma? Vlastníte ji? Jakou technologii tisku? Máte jí v síti? Kde kupujete náplně? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Používám černobílou laserovou Xerox 3117, na tisknutí dokumentů bohatě stačí a nemám problémy s vysychajícím inkoustem. Navíc klasická náplň na 3000 tisknutí vydrží taky dost dlouho bez toho, aniž bych se o něco staral . Náplně používám originální, už tak je to dost levný. Pokud chci nechat "vyvolat" fotky, tak ve fotolabu, podle mě na klasický fotky je to mnohem levnější a jednodušší než kvůli tomu kupovat nějakou inkoustovou tiskárnu. Tiskárnu do sítě zapojit nemůžu, ale sdílím ji s druhým PC, takže s omezenými možnostmi jde tisknout i z druhého PC.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Doma máme černobílou laserovou síťovou multifunkční (to je přívlastků ) tiskárnu Samsung SCX-4500W. Je doma přes rok, vytiskla tak tisíc stránek a pořád je v ní původní toner (ale už dochází).
    Tisknou se na ní pouze dokumenty, když potřebuju něco lepšího nebo většího, tak jdu tam, kde to umí.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

Ahoj

Tak tiskarna se doma vyuzije - tedy hlavne scanner co je na ni :-)
    Takze nejcasteji to pouzivam na skenovani ruznych dokumentu atd.
    Tisk/kopie jen obcas, cernobile.
    Zapojeni - jedine do site, aby mohl vyuzit kazdy dle potreby.
    Dnes je prave vetsinou moznost tisknout v praci a na fotky je lepsi fotolab a dalsi
    - poslou se fotky pres net (vzhledem k rychlosti internetu pohoda ...)
    a do max 2 dnu si je clovek muze vyzvednout.
    Cenove je to dnes v pohode.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Doma mám ČB laserovou multifunkci od Samsungů ... na běžný tisk stačí, a fotky taky radši nechávám udělat jinde. Má LAN modul, takže přímo zapojená do routeru, taky jsem si už celkem zvyknul na automatickej podavač skeneru - funguje vcelku spolehlivě a používám ho nejen když skenuju více stránek, ale i pouze jednu, protože je to jednodušší než odklápět víko.

Jediný, co mi tam chybí, je duplexní tisk. Měl jsem nejdřív vybranou jinou od Epsonu, která měla stejný funkce, navíc i duplex a navíc ještě byla levnější asi o 500, jenže přítelkyně jí zamítla, protože to byla větší bílá "obluda" (= asi o 5 cm vyšší) a do obejváku se (dle ní) nehodila. Černá menší obluda už se tam hodí líp. Njn, co naděláme, ženy zkrátka přemýšlí jinak

ND ND je offline
    Nováček Avatar uživatele ND
    Registrace
    Oct 2010

doma sa mi povaluje atrament multifunkčné od HP ale moc ho nevyužívam - keď už, tak väčšinou skenujem a občas vytlačím dáky ten papier do školy
    brácho si z času na čas vytlačí nejakú fotku ale to je tak všetko

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

To já když chci něco vytisknout tak si musim udělat razítko z brambory

Ne tak vážně,doma neni ani tiskárna ani scaner ani kopírka.Děcka se mnou nebydlí takže škola není potřeba a když něco potřebuju já tak se tiskne v práci.A na ty moje tři někdy i čtyři dokumenty ročně to fakt nemá cenu

Noxik

Mam ve sklepe poctivou 24-jehlickovou tiskarnu pro pripad, ze by nebylo mozne vytisknout si neco jinde. Inkoust je mrtva technologie (ekonomicky, ne technologicky) a do laseru se mi nechce davat penize.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od veny Zobrazit příspěvek
    Ne tak vážně,doma neni ani tiskárna ani scaner ani kopírka.Děcka se mnou nebydlí takže škola není potřeba a když něco potřebuju já tak se tiskne v práci.A na ty moje tři někdy i čtyři dokumenty ročně to fakt nemá cenu
    Přesně tak to mám já. Akorát občas potřebuju něco "naskenovat", ale na to používám normální foťák.
    Když jsem byl ještě na škole, měl jsem starou vyřazenou jehličkovou tiskárnu a náklady na tisk 0Kč, protože papíry mi otec "půjčoval" v práci. Bohužel mi chvilku před dokončením školy odešla. Pak jsem měl i inkoustovou, ale v ní mi nejdřív zaschl inkoust a pak po 2,5 letech a asi 150 vytisknutých stránkách umřela. U ní mě vytisknutá stránka vyšla přes 10Kč (když započítám pořizovací náklady) a to se fakt nevyplatí ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Tiskárnu/multifunkci považuji za klíčovou periferii. Přeci jen doba bezpapírové e-domácnosti je ještě v nedohlednu.

Jako osobní používám čb laser od Xeroxu. Předtím jsem měl barevnou inkoustovku Epson, ale neustálá starost o čistotu trysek (zejména po delší nečinnosti) byla opruz. V tomto směru je laserovka luxus. Konstantní kvalita tisku, rychlost, bezúdržbovost a levný provoz.

Dále máme multifunkci HP. Vše je nasdíleno v domácí síti, takže se zařízení využívají dle potřeby.

Fotky si samozřejmě nechávám dělat ve fotolabu. V kvalitě a ceně se jim prostě běžná domácí zařízení nemohou rovnat.
    Naposledy upraveno uživatelem r34ktor: 04-03-2011 v 19:56 Důvod: Opraveny překlepy.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Jako ostatní mám doma akorát obyčejnou tiskárnu se skenerem (čb laser - Samsung SCX-4600, 2roky stará) a ostatní věci tisknu jinde (ve škole mám přístup k barevný A3 laserovce a několika A3 čb laserovkám).

Tisknu toho trošku víc (materiály do školy, před maturou se tiskárna docela zapotila), ale toner vydrží hodně dlouho (nebejt matury, tak by tam byl pravděpodobně ten původní).

Fotky už ani nevyvolávám a mám je akorát v počítači (o vyvolání nějakých uvažuju, ale fototiskárnu má prozměnu známý - stačí koupit materiál a nějaký to pivo).

Dokud máma dělala účetní, tak to bylo něco - hodiny nepřetržitýho tisku starý jehličky, ke konci už přešla na laser - ani nevím co má.

Neregistrovaný

Pro mě je tiskárna doma další zbytečná krabice, která akorát většinu času zavazí. Když něco tisknu, tak do PDF do synchronizovaného úložiště a pak to v klidu v práci vytisknu (v případě, že k tomu potřebuju mít elektronickou kopii / zdroj) anebo to pošlu rovnou z domova na tiskárnu v práci a vyzvednu si to všechno vytištěné až když mám do kanceláře a kolem té tiskárny náhodou cestu .
    Fotky netisknu, celá rodina už dávno přešla na rajče / picasa / atd. web albumy a všechny ostatní tisky strčí vosk v práci do kapsy pokud jde o kvalitu i životnost )

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Osobne v loznici mam Canon Pixma MG5250 multifunkce (scanner,kopirka,slot na pametove karty) - tisknu dokumenty a casto i fotky. (kvalita stejna jako ve fotolabu). Je sdilena na siti prez Wifi...
    Hp Deskjet 920c na siti..
    Hp LaserJet 1160 na siti..
    HP Photosmart 2600 (kopirka,scanner,fax) na siti...

Drive sem byl bez vlastni tiskarny a byl to dost opruz litat po baraku, ci tisknout v praci (byt prez ulici je to vopruz)

Neregistrovaný

Mám multifunkci od Canonu, používám ji na skenování a tisk dokumentů. Spokojenost.

Neregistrovaný

máme síťovou laser color hp 1312nfi, scaner, kopírka - jediné mínus, že není duplex
    - síť: paráda, nemusí se furt připojovat kabely přes USB (2 ntb, 1 pc)
    - kopírka: paráda, využito pro kopírování dokumentů (práce, škola), omalovánek
    - laser barva: paráda rozdíl od inku
    - scaner: také využíván - digitalizace dokumentů a starých fotek

jinak je poměrně větších rozměrů, ale dobře jsme ji umístili do rohu místnosti a "zakryli" květinou

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Nejlepší tiskárna?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 37
    Poslední příspěvek: 27-02-2014, 23:15
  2. Víkendová diskuze: Zabezpečení domácnosti
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 19-08-2013, 15:08
  3. Víkendová diskuze: Projektor do domácnosti?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 04-10-2010, 09:00
  4. Víkendová diskuze: Data v domácnosti
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 18-08-2010, 21:43
  5. Víkendová diskuze: Tiskárna s wi-fi připojením
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 10-12-2009, 01:46