Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Problémy s PC (HW/SW): nestálý čas a datum

Neregistrovaný

Tazatel: Kolos

Znění dotazu: Nastavím správný čas a datum, po vypnutí a opět zapnutí PC je nastaveno 1.1.2007. Vyměnil jsem 3V baterii.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Odpojuje se PC úplně ze zásuvky? V případě, že ano, dělá to i pokud se PC pouze vypne a ze zásuvky neodpojí?

Co je to za desku a jak je stará? PC je jinak stabilní? - zkontrolovat kondenzátory na desce, jestli nejsou některý nafouknutý anebo vyteklý.

Jako rychlé "řešení" je možno nastavit automatickou aktualizaci data/času v systému z internetu, po nějaké chvíli po spuštění se pak čas přenastaví sám.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Neprováděl jsi v poslední době reset CMOS? Občas člověk zapomene vrátit zpět jumper (v horším případě se může přepálit cestička k baterce nebo ochranná dioda = KO deska)

Neregistrovaný

Znění dotazu: Pro Dojigiri:PC odpojuji ze zásuvky, M2NPV-VM 3roky, stále hlásí chyba u 3V baterie,a že ventilátor zapojený do konektoru ozn.CPU Fan je poškozený nebo má nízké otáčky.Vyčistil jsem ho, podle mně se točí normálně.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek

Znění dotazu: Pro Dojigiri:PC odpojuji ze zásuvky, M2NPV-VM 3roky, stále hlásí chyba u 3V baterie,a že ventilátor zapojený do konektoru ozn.CPU Fan je poškozený nebo má nízké otáčky.Vyčistil jsem ho, podle mně se točí normálně.
    Proč nepokračujete v dříve založeném vlákně? http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=57916

Otáčky CPU fanu se nastavují v BIOSu > HW Monitor > CPU fan speed warning (možno nastavit na Ignore - tím odstavíte "hlídač" úplně)

Podobná témata

1. datum v cmd line ve task schedulru win7/64
    Od homi v sekci Programování
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-12-2013, 12:32
  2. skáče nesmyslné datum ve Windows
    Od thaavi v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 17-10-2011, 17:14
  3. Jak se dostat k datům na CD
    Od astec v sekci OS Windows
    Reakcí: 15