Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kodeky?

Swordfish69 (8)|11.5.2007 21:52
Zdravím, mám menší problém s instalací kodeků na svůj notebook.
Koupil jsem ho nedávno a nedávno jsem si také nainstaloval kodeky na video - All in 1. Bohužel, jsem se ale nikam nedostal, video se i tak dál trhá, jak zvuková stopa, tak video. Videa v DivX a Xvid, tzn. .avi atp. v pořádku rozběhnu, sekají se pouze DVD, jak originální, tak vypálené. Zkusil jsem potom i X Codek a Cole2k, ale se skoro stejným výsledkem, předem díky za odpověď.
P@pi (1519)|11.5.2007 22:50
Seká se i obyčejné video? Jaký typ videa se seká?

Zkoušel jste K-lite (podle mě nejlepší)? Co vlastně máte za notebook?
Swordfish69 (8)|12.5.2007 09:51
Seká se pouze video z klasických DVD formátů, s menu, např. originální film z půjčovny. Naproti tomu klasické .avi a jiné xvid formáty se nesekají a jdou plynule.
Notebook Fujitsu Siemens Celeron 1.46 GHz, 896 MB RAM; ATI RADEON Xpress 200M 128 MB; zvuk. Realtek HD Audio output...
Petr S. (1220)|12.5.2007 10:45
Vyzkoušel bych ještě CCCP (Combined Community Codec Pack).
Swordfish69 (8)|12.5.2007 11:25
[QUOTE=Petr S.]Vyzkoušel bych ještě CCCP (Combined Community Codec Pack).[/QUOTE]

Teď jsem ho zkusil, ale výsledek je skoro neznatelný, Xvid stále jede netrhaně, ale DVD je spíš slideshow i když je to o malinko lepší, než třeba u All in 1.
Petr S. (1220)|12.5.2007 11:38
Kodeky se navzájem můžou někdy hádat, takže bych ty co nepomůžou zkusil promazat. Zkusil bych CCCP ale ještě předtím trošku poladit - jeho jádrem je FFDShow.

A Kodek CZ?
Swordfish69 (8)|12.5.2007 12:20
Před instalací nového kodeku samozřejmě ten starý odinstaluji.
Kodek CZ taky nepomáhá, dokonce mi WM Player hází neplatné operace.
Architect (232)|12.5.2007 13:27
No mě by zajímalo, jaké máš využití CPU při pouštění DVD. Jestli máš zapnutou hardwarovou akceleraci. A v čem dvd přehráváš.

Zkoušel jsi PowerDVD (se zap. popř. vypnutou HA).

p.s. v nouzi zkus dvdshrink náhledové okno, má totiž jenom pár mb a má vlastní kodeky..

p.s.s. hlavně napiš využití cpu, popř. list spuštěných procesů
Petr S. (1220)|12.5.2007 14:40
Jo, vlastne to je taky reseni, jak na to prijit. Dobry a bez nutnosti mit instalované kodeky je taky Windows Media Player Classic.
Swordfish69 (8)|12.5.2007 18:01
Architect: Asi jsi měl pravdu člověče, CPU při přehrávání DVD ve Windows Media skáče od 50-70%! Kde se dá potlačit\vypnout? Snad to pomůže.

Petr S. : Dokonce ani Classic nepomáhá...
Architect (232)|12.5.2007 19:09
[QUOTE=Swordfish69]Architect: Asi jsi měl pravdu člověče, CPU při přehrávání DVD ve Windows Media skáče od 50-70%! Kde se dá potlačit\vypnout? Snad to pomůže.

Petr S. : Dokonce ani Classic nepomáhá...[/QUOTE]

Budu vycházet z předpokladu, že se jedná o Celeron M 410 (Yonah, 533 MHz FSB) Tudiz vam plynule prehravani nebrzdi vypocetni sila procesoru, ale spise vysoke casovani pameti, popr. frekvence, tzn. nizka datová propustnost...

Zkuste program: Everest Ultimate Trial a poslete výsledky benchmarku pro propustnosti pameti. A zkuste zde poslat i informace ze záložky /Základní deska/Čipová sada/Časování pamětí a ze záložky /Základní deska/SPD/Popis zařízení.

Může se také jednat o to, že Xpreska nestíhá HA, což ale není pravděpodobné, nebo se může jednat i o jiný problém... Uvidíme po tomto. Ale rozhodně byste měl vyzkoušet PowerDVD 7.

P.S. Paměť 896 MB DDRII byla v základní nabídce, nebo jste ji nechal rozšiřovat. Je docela možné, že máte rozšířeno o levný, low-endový paměťový modul, který nezvládá dobré časování a brzdí tak "původních" 512 MB ??.
Swordfish69 (8)|12.5.2007 19:27
Tak posílám výpis z benchmarku propustnosti paměti při čtení.


CPU 3050 MB\s
CPU typ: Mobile Intel Celeron M 410 (Yonah)
CPU platforma/krokování: Socket 479 / C0
Takt CPU: 1466.7 MHz (originál: [ TRIAL VERSION ] MHz)
Násobič taktu CPU: 11.0x
CPU FSB 133.3 MHz (originál: 133 MHz)
Bus paměti 266.5 MHz
Čipová sada základní desky ATI Radeon Xpress 200M

Chipset :


Přehled informací Hodnota
Vlastnosti severního můstku
Severní můstek ATI RC410M
Revize 01
Typ pouzdra 707 Pin FC-BGA
Velikost pouzdra 3.1 cm x 3.1 cm
Výrobní technologie 0.11 um
In-Order Queue Depth 12

Časování pamětí
CAS Latency (CL) 4T
RAS To CAS Delay (tRCD) 4T
RAS Precharge (tRP) 4T
RAS Active Time (tRAS) 12T
Row Cycle Time (tRC) 16T
RAS To RAS Delay (tRRD) 3T
Write Recovery Time (tWR) 4T
Read To Read Delay (tRTR) 1T
Read To Write Delay (tRTW) 2T
Write To Read Delay (tWTR) 2T

Korekce chyb
ECC Nepodporováno
ChipKill ECC Nepodporováno
RAID Nepodporováno
ECC Scrubbing Nepodporováno

Sloty pro paměti
DRAM slot #1 512 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
DRAM slot #2 512 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Integrovaný řadič grafiky
Typ řadiče grafiky ATI Radeon X300
Status řadiče grafiky Aktivováno
Velikost buferu rámců grafiky 128 MB

Ovladač PCI Express
PCI-E x1 port #1 Používá se @ x1 (Atheros AR5006X Wireless Network Adapter)
PCI-E x1 port #247 Prázdný

Výrobce čipové sady
Jméno firmy Advanced Micro Devices, Inc.
Výrobní informace http://ati.amd.com/products/integrated.html
Download ovladačů http://ati.amd.com/support/driver.html
Aktualizace ovladače http://driveragent.com?ref=59

SPD:

Přehled informací Hodnota
Vlastnosti modulu pracovní paměti
Název modulu Hyundai HYMP564S64BP6-C4
Sériové číslo 00003058h (1479540736)
Výrobní datum Týden 34 / 2006
Velikost modulu 512 MB (2 ranks, 4 banks)
Typ modulu SO-DIMM
Typ paměti DDR2 SDRAM
Rychlost paměti DDR2-533 (266 MHz)
Šířka modulu 64 bit
Napájení modulu SSTL 1.8
Metoda korekce chyb Žádný
Obnovovací frekvence Redukovaný (7.8 us)

Časování pamětí
@ 266 MHz 5-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-3-4-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR)
@ 266 MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-3-4-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR)
@ 200 MHz 3-3-3-9 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-21-2-3-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR)

Výrobce paměťových modulů
Jméno firmy Hynix Semiconductor Inc.
Výrobní informace http://www.hynix.com/eng/02_products/01_dram/index.jsp

Snad to k něčemu bude a vyznáte se v tom, nakopíroval jsem hodnoty celých stránek... Předem díky za rady.
Architect (232)|12.5.2007 19:48
Takže tím jsem si vysvětlil tu paměť (128MB z 1GB zabírá grafika, což jsem si neuvědomil). Ale vidím to bledě, jelikož v časování nevidím žádný problém :(

Poslední, co mě napadá je list spuštěných procesů, v nejhorším nehrozícím případě pomalá DVD mechanika, popr. problem s integrovanou grafickou kartou, ktera mozna rapidne degraduje vykonnost notebooku v graficky narocnych operacich, cili HA videa a jine. (Nevim, jestli ostatni, ale osobne bych dal jenom 64 MB sdilene pameti pro grafickou kartu, pokud nehrajete hry... i kdyz na teto graficke karte to nebudou zadne hody, spise hruza)

Muzete prosimvas zkusit ten Powerdvd 7? =&g[oz]=7.0.2414"]Link zde V kolonce konfigurace (pravym) zalozka video zapnete CLEV 2 na manual a zkuste dat jezdce na minimum.

Pak zkuste Drivespeed od Ahead (je obsazen v Nero vypalovacim prog. popripadne se da stahnout).
Swordfish69 (8)|12.5.2007 21:03
[QUOTE=Architect]Takže tím jsem si vysvětlil tu paměť (128MB z 1GB zabírá grafika, což jsem si neuvědomil). Ale vidím to bledě, jelikož v časování nevidím žádný problém :(

Poslední, co mě napadá je list spuštěných procesů, v nejhorším nehrozícím případě pomalá DVD mechanika, popr. problem s integrovanou grafickou kartou, ktera mozna rapidne degraduje vykonnost notebooku v graficky narocnych operacich, cili HA videa a jine. (Nevim, jestli ostatni, ale osobne bych dal jenom 64 MB sdilene pameti pro grafickou kartu, pokud nehrajete hry... i kdyz na teto graficke karte to nebudou zadne hody, spise hruza)

Muzete prosimvas zkusit ten Powerdvd 7? =&g[oz]=7.0.2414"]Link zde V kolonce konfigurace (pravym) zalozka video zapnete CLEV 2 na manual a zkuste dat jezdce na minimum.

Pak zkuste Drivespeed od Ahead (je obsazen v Nero vypalovacim prog. popripadne se da stahnout).[/QUOTE]

Pomalá DVD mechanika by mě ani nepřekvapila, ale s tím asi v systému nic neudělám. Power DVD jsem si nainstaloval a CLEV stáhnul na minimum, synchronizace se zlepšila, ale pořád je to ještě rozhozené. Zkusil bych ještě nastavit sdílenou paměť- můžete mi v kostce napsat jak na to?
Architect (232)|12.5.2007 21:13
No, pomalá mechanika se dá obelstít tímto prográmkem, který před spuštěním dvd natáhne do bufferu (který je snad i nastavitelný) na disku, popř. v ram kus filmu dopředu, takže poté už nebrání nic dobrému zážitku. DVDIdle

Ta sdílená paměť se nastavuje v BIOSu v Peripheral Setup. Bude tam zřejmě VGA Memory Size, nebo VGA shared size... Tam můžete vybrat hodnotu od ?,32, 64, 128. Každopádně list těch procesů by se možná hodil. Nemáte vir, asi ne... když se to týká jenom přehrávání dvd.

P.S. vite, jak se dostat do BIOSu?
Swordfish69 (8)|13.5.2007 11:44
Tak nakonec DVDIdle pomohla, film se mapuje na disk a v pořádku a plynuje běží. Do BIOSu jsem nakonec nemusel. Tak díky za pomoc, napadlo by mě všechno, jen ne to, že problém je v mechanice ...
GogoX (3)|28.6.2007 17:55
Měl jsem ten samý problém a vyskoušel jsem kodeky,které snad ani neexistují.Nakonec pomohla instalace nejnovějších ovladačů Realteku HD.Pomalá mechanika je asi nesmysl
Wlcek (379)|22.10.2007 23:39
Mám taky "vicemene" problem s kodekama. Konkrétně WMPlayer (ma verzi 10). Když spustim některy pisničky, nebo videa, někdy mi to dole napiše "Sending request for codek" a pak "Error downloading codek" ale i tak se soubor vzdycky prehraje. Asi to neni nic dulezityho, ale nevite nekdo co s tim??? Docela mě štve mit playlist plnej vykřičniku.

Nevěděl sem kam to dat, tak kdyžtak sry za OT.
Lo (93)|23.10.2007 10:31
Doporucuju zapnout akceleraci directX.
Wlcek (379)|23.10.2007 16:08
Akceleraci DirectX?? To moc nechapu, kde to najdu?? A co am společnyho s errorem codeku??
Lo (93)|23.10.2007 20:10
V directx diagnostice. Spustit dxdiag + vlastnosti graficky karty. Nezda se mi, ze by tu nekdo psal neco o chybe kodeku, ale o tom, ze se mu seka prehravani videa. A to i tak vubec nesouvisi s kodekama, ale kdyz uz tak s direct show filtrama.

Jinak na dvd by stejne asi spis pomohl nejaky standalone prehravac ...
Wlcek (379)|23.10.2007 20:54
To je pravda, jenze posledni prispevek an tohle tema je z 28.6.2007. A protoze na to uz nikdo nijak nereagoval, patrne problem vyresili.
Pak sem do toho threadu polozil dotaz ja, tykajici se prave chyby kodeku, nebo WMP 10.
Ale dik za pokus.
husky14 (4214)|23.10.2007 21:08
[QUOTE=Wlcek;55878]Mám taky "vicemene" problem s kodekama. Konkrétně WMPlayer (ma verzi 10). Když spustim některy pisničky, nebo videa, někdy mi to dole napiše "Sending request for codek" a pak "Error downloading codek" ale i tak se soubor vzdycky prehraje. Asi to neni nic dulezityho, ale nevite nekdo co s tim??? Docela mě štve mit playlist plnej vykřičniku.

Nevěděl sem kam to dat, tak kdyžtak sry za OT.[/QUOTE]Nevim jaky kodeky pouzivas, zkousels treba balik [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]?
Wlcek (379)|23.10.2007 21:14
Prave ez mam balik K-Lite mega codek pack (čert vi jak se to pise)

Nebo aspon sem mel kdyz sem se naposled dival. Al to pc nepouzivam jen ja, radsi to omrknu jak se vratim domu. Dik za typ
husky14 (4214)|23.10.2007 21:30
[QUOTE=Wlcek;55878]Když spustim některy pisničky, nebo videa....[/QUOTE]Konkretni typy/pripony souboru nebo obecne pisnicky, videa? Bylo by dobry vytipovat ty problemovy a zkusit pohledat kodeky konkretne, i kdyz ten balik k-Lite by mel resit vetsinu.... :notsure
Wlcek (379)|23.10.2007 23:13
Mám tu K-Lite Mega Codec Pack 2.1.5. Muzu sem dat vypis jaky kodeky v jakejch verzich obsahuje, jestli to pomuze.
A problemy dělaji soubory wma, wmv, 3gp, mp3... ale nekdy zas ne, je to jak kdy.
Jako kdyz ti blbne net a zkousis se pripojit na FTP servr, obcas se pripojis, ale obcas taky ne.
Ale i kdyz to error nahlasi, tak se mi soubor prehraje v pohode.
pavel_p (993)|23.10.2007 23:45
WMP teda nepoužívám, jen tipuji: nesnaží se třeba o upgrade těch kodeků? U mp3 je to třeba divný, protože to umí Windows přehrát sami od sebe.
Wlcek (379)|24.10.2007 00:51
Jo přehraje všechno. Nahlasi error, do playlistu k danymu titulu umisti vykřičnik a přehraje ho.

Asi zkusim reinstal kodeku, nebo WMP.