reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

gigabite wifi n router pro dd-wrt?

HFX9 (276)|28.3.2011 14:44
Zdravim vsechny,
tak nejak u me nastal cas abych upgradoval svoji domaci sit na gigabit a proto hledam nahradu za svuj asus wl-500gp na kterem mi k me plne spokojenosti jede dd-wrt firmware.
Jak jsem to tak vsude mozne procital, muj favorit je TP-Link TL-WR1043ND o kterem je i zde dost rozsahle vlakno.

Chci se jen zeptat jestli neexistuje nejaky "doporucitelnejsi" router s gigabitem a n wifi pro nasazeni v kombinaci s dd-wrt?

Samozrejme budu rad pokud mi majitele tplinku napisi sve zkusenosti kombinace toho routru a dd-wrt

Diky vsem za pripadne namety na alternativy k memu vyberu.
durib (1141)|28.3.2011 16:10
Vse potrebne je jiz napsane v zminenem vlakne.
Pokud chces jiny, podivej se na stranky DD do podporovanych zarizeni a vybirej. Co se cena-vykon tyce, vede u me 1043ND.
|Mio| (1333)|28.3.2011 18:29
TP-Link neni tak uplne gigabitovy, WAN je 100Mbit(full duplex), ale zaroven to realne dokaze uroutovat. Taky je jediny u ktereho se da realne upgradnout RAM na 64MB.

Uvazovat se da jeste o DIR-825, ale je to mene spolehlivej HW a za vic penez. Vykonove nastejno.
HFX9 (276)|28.3.2011 20:18
[quote=|Mio|;443665]TP-Link neni tak uplne gigabitovy, WAN je 100Mbit(full duplex), ale zaroven to realne dokaze uroutovat. Taky je jediny u ktereho se da realne upgradnout RAM na 64MB.

Uvazovat se da jeste o DIR-825, ale je to mene spolehlivej HW a za vic penez. Vykonove nastejno.[/quote]

No tak podle stranek vyrobce tam je i WAN gigabite viz http://www.tp-link.com/en/products/prodetail.aspx?mid=010303010101&id=1150 :notsure

to durib:
no ja se ptam po alternativach proto, ze se prave na dd-wrt foru obevuji hlasky ze chip ktery pouziva prave tp-link (Atheros) neni zcela korektne podporovan ze strany tvurcu alternativnich firmware (at uz dd-wrt nebo jinych), narozdil od chipu Broadcom (ktery ma napriklad muj nynejsi asus wl-500gp a ma ho i doporucovany asus RT-N16).

Tak proto ta sonda do co nejlepsi kompatibility routru s dd-wrt.
|Mio| (1333)|29.3.2011 08:05
Atheros je plne a dele podporovan. Treba Mikrotik vubec nepodporuje broadcom chipsety aby se vyhnuli nekopatibilitam a podobne.

Kdyz linuxovy firmware tak Atheros.