reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový vadný zdroj Seasonic

superdrooper (208)|1.4.2011 22:07
Zdravím,
právě teď tady sestavuji kamarádovi na koberci nový počítač a chci se jen ujistit: nový zdroj Seasonic Energy Knight 350ET (350W, 24pin napájecí konektor) mi zapíná počítač na až na x-tý pokus, jednou se rozeběhl jen ventilátor na procesoru a integrovaná grafika nejela, když se ale rozeběhne, tak to drží, nainstaloval jsem i operační systém.

Když to dám starý neznačkový 350W zdroj (20pin napájecí konektor), tak počítač startuje na první ťuknutí tak, jak má.

Ten nový Seasonic je tedy nejspíše v řiti, že?
A chybu desky mohu vyloučit (jen se ujišťuji zda rozdíl 24pin u nového zdroje vs 20pin u starého zdroje nemá vliv)?



Děkuji.
kevin00 (10238)|2.4.2011 06:22
[quote=superdrooper;444339]právě teď tady sestavuji kamarádovi na koberci ... [/quote]

Lepší místo jsi nenašel :D

[quote=superdrooper;444339]A chybu desky mohu vyloučit (jen se ujišťuji zda rozdíl 24pin u nového zdroje vs 20pin u starého zdroje nemá vliv)?[/quote]

Záleží do jaké základní desky zdroj zapojuješ. Pokud má deska 24pin, měl by být 24pin konektor zapojen.

[SPOILER=Zapojení ATX konektoru (20 - 24pin)][/SPOILER]

Pravděpodobnou chybu bych viděl také ve zdroji. Novější zdroj nemáš možnost vyzkoušet.
superdrooper (208)|2.4.2011 09:37
[quote=kevin00;444352]
Záleží do jaké základní desky zdroj zapojuješ. Pokud má deska 24pin, měl by být 24pin konektor zapojen.

[/quote]

Je to jednoduché: deska má 24pin konektor, nový zdroj seasonic 350W má 24pin konektor, po zapojení nového zdroje PC startuje až na x-tý pokus, pokud zapojím starý zdroj s 20pin konektorem, tak PC startuje tak, jak má, tj. na první ťuknutí.

Jde mého názoru je tedy v riti zdroj?

A nemůže se stát, že když mi přijde fungl nový zdroj s 24pin napájecím konektorem, že to zase nepojede, tj. že ty 4piny navíc mají nějaký vliv při zapínání PC a není to pak problém zdroje, ale desky?


Jinak vždy počítače skládám na umělém koberci, neboť když po něm kloužu s deskou, tak to krásně jiskří! :D
kevin00 (10238)|2.4.2011 10:04
Základní desku se zdrojem s 20pin konektorem spustíš. Přidané 4piny jsou z důvodu zvýšení stability napájení (požadavky pro PCI Express). Tudíž nedoporučuji použití zdroje s 20pin napájecím konektorem, z důvodu pozdějších možných nestabilit či "jiných nehod".

Zdroj pošli na reklamaci.
superdrooper (208)|5.4.2011 22:01
Tak jsem asi blbej, ale těsně před odesláním zdroje na reklamaci jsem ještě z hotové zkompletované sestavy vyndal ten starý zdroj Eurocase a vyzkoušel znovu ten nový Seasonic. A ejhle, počítač naskočil na první stisknutí. Tak to zkouším, vypínám, zapínám a vše nabíhá napoprvé. Tak jsem asi blázen, nový zdroj jsem tedy nechal v sestavě a uvídíme. Buď poběží, nebo .... :notsure
kevin00 (10238)|5.4.2011 23:34
Možná špatně domáčknutý některý z konektorů :notsure