reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP probook 4525s

peblo10 (32)|17.4.2011 11:01
Dobrý den,

Dostala se mi možnost koupi toho notebooku HP probook 4525s pul roku stareho, ale trochu mě zmátla jeho konfigurace: AMD Athlon II P320 Dual-Core Processor , 1,7 GB RAM, ATI Mobility Radeon HD 4250 Graphics, HDD 250 GB.

Títmo bych se chtěl zeptat, zda se Hp s tímto označením dělá v takove konfiguraci a nebo je to nějak poskládané.
Notebook by měl být pro sestru na práci do školy, filmy, net, na nějakou tu hru.

Děkuji za připomínky a NÁZORY na něj.
wizaard (913)|17.4.2011 12:10
Ano, notebook se v takové konfiguraci opravdu dělá (XX25 značí AMD verzi). :-)

Notebook to je celkem slušný, ani konstrukce není špatná, jen je občas hlučnější. Na nějaké hraní ale na HD4250 v podstatě zapomeň (ale staré hry zvládne).
Jandaskunk (2330)|17.4.2011 12:11
Ta konfigurace je normální, na AMD. Jinak tý RAM tam nejspíš bude 2GB, ale tohle bude už po odečtu paměti grafikou (která je integrovaná a nemá vlastní paměť, tudíž si musí brát z paměti RAM). A za kolik by ten notebook měl být? Je k němu záručák?

Jinak na práci vcelku OK, ale osobně bych bral notebook postavený na Intelu (nějaká i3 s integrovanou grafikou, pokud jsou ty "nějaký hry" flashovky na netu). Jinak jak jsem psal, grafika je integrovaná a pokud to mají být náročnější hry, tak na to notebook nebude.

Edit: :slug
peblo10 (32)|17.4.2011 12:37
[quote=Jandaskunk;446418]Ta konfigurace je normální, na AMD. Jinak tý RAM tam nejspíš bude 2GB, ale tohle bude už po odečtu paměti grafikou (která je integrovaná a nemá vlastní paměť, tudíž si musí brát z paměti RAM). A za kolik by ten notebook měl být? Je k němu záručák?

Jinak na práci vcelku OK, ale osobně bych bral notebook postavený na Intelu (nějaká i3 s integrovanou grafikou, pokud jsou ty "nějaký hry" flashovky na netu). Jinak jak jsem psal, grafika je integrovaná a pokud to mají být náročnější hry, tak na to notebook nebude.

Edit: :slug[/quote]
Je k němu záručák. No sestra hraje hry typu The Sims 3 atd...Takové by tam snad jít v pohodě mohly ne?
Jandaskunk (2330)|17.4.2011 12:39
The Sims 3 jsou docela náročné, určitě bude muset snížit detaily, aby to jelo. A kolik ten notebook teda má stát? (ten procesor taky není žádný zázrak)
peblo10 (32)|17.4.2011 12:42
Az tak?:-O ja se koukal na hodnoceni grafik a myslel jsem, ze ma ta 4250 vlastni pamet. Tak to jsem i trochu zklamany. Vysel by kolem 7 tisic. Ale v tuto chvili mi jde spise o to, zda ho vubec brat, zda je vyuzitelny..
Jandaskunk (2330)|17.4.2011 12:54
Tady máš něco o tý GK. Je integrovaná a má sdílenou paměť (tudíž si bere paměť z RAM). Slouží spíše jako zobrazovadlo, případně jako akcelerátor videa (v určitém nastavení) než na hry.

Za 7 tis. to myslím docela jde (jestli je skutečně půl roku starý a je jako nový a se zárukou ještě ten rok a půl), ale osobně mám docela špatný odhad (wizaard by určitě věděl líp :))
wizaard (913)|17.4.2011 16:47
Jandaskunk: Problém je, že wizaard se hlavně v cenách použitých notebooků absolutně nevyzná. ;-) Ale za 7.000 Kč mi to přijde OK.

Co se té grafiky týče, je opravdu integrovaná v čipové sadě a co se hraní týče, je dobrá tak na TrackManii a podobně. Na Sims 3 bych si s ní úplně netroufl - ale poběží to, neříkám, že ne, jen detaily budou muset hodně dolů.
Jandaskunk (2330)|17.4.2011 16:55
TrackManie taky není úplně nenáročná hra, např. na počítači s HD4350 a Athlonem II X2 si to při rozlišení 1024x768 zahraju jen na nejnižší detaily (pokud to má být hratelný). S tou integrovanou to bude ještě o něco horší (a tím notebookovým procesorem).
wizaard (913)|17.4.2011 17:17
Já jsem ji v posteli "smažil" na 11,6" minibooku s AMD Neo a HD4200 (což je de facto totožná grafika) a celkem to šlo (samozřejmě detaily nějak snížené byly) :-). Ale to už jsme asi hodně mimo téma ;-).