reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lze zapojit AV receiver jackem?

dracihnev (170)|7.5.2011 11:30
Ahoj, mám AV receiver propojen se zvukovkou optickým kabelem. DTS to rozkóduje ale problém nastává u her. Hry nepodporují DTS ani Dolby Digital takže jsou jen ve stereu. Počítač je prý schopen přes optiku dekodovat pouze stereo nehledě na zvukovou kartu nebo receiver. Potřeboval bych tedy zapojit receiver do zvukovky pomocí tří jacků stejně jako se zapojují pc repráčky.

Buďto musí existovat nějaké zařízení, které by bylo mezi receiverem a zvukovkou nebo vzadu na receiveru je 6CH INPUT (vstup na každý reproduktor zvlášť), takže jestli by nešlo vzít kabel, který by na jednom konci měl 2x coax a na druhém jack. A pomocí třech takových kabelů propojit receiver se zvukovkou.

Co tomu říkáte? Sem úplně mimo nebo by to nějak šlo?
x-fititanium.jpg P1070974.JPG kabel-jack-cinch-typ-jack-3-5mm-m-2xcinch-m-10m-prepojovaci_i12693.jpg
speedsnail (4876)|7.5.2011 12:25
Podle mě je tvoje úvaha správná a tím kabelem (nepř http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=67098) to jde spojit. Sám mám takto propojenou zvukovku a zesilovač ( i když jen stereo, takže používám ten kabel jeden)
dracihnev (170)|7.5.2011 13:55
Ještě se zeptám jestli je u takového kabelu důležitá jeho kvalita? Viděl sem 10 metrovej kabel za 50 kč a 2 metrovej za 350kč. Jak moc se vyplatí pozlacený konektory. Jak je důležité aby byly stíněné když jich tam bude víc? Je tam sestupná kvalita s větší délkou? Budu to používat na hry takže to nemusí být kdovíco ale přeci jen když už do toho investuju tak si klidně nějakou stovku navíc připlatím když to pomůže.
meeee (1110)|7.5.2011 14:01
Jasně, že jsou mezi kabely rozdíly. Poměrně výrazné.
Stínění hraje u analogu roli zásadní, když je jich dost hnedka vedle sebe (a poblíž další zdroje rušení). Důležitá je kvalita pájení. Materiál konektorů řešit myximálně ve smyslu konektor/zdířka stejný kov (tedy nikl na nikl, zlato na zlato).
Ale zase viz ten vedlejší thread - záleží na zbytku řetězce, k něčemu bych to moc neřešil.


//Tak když už víme ten zbytek, tak vzal bych něco na úrovni PROEL DIE·HARD DH520 a dál se v tom nehrabal.:)