reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nedetekování vga karty po čisté instalaci

meti (43)|20.5.2011 08:46
Dobrý den. Kolega mi donesl Acer TM4100, s tím, že přestalo jít audio. Počítač používala jeho malá dcera a byl už docela zasekaný nesmyslama. Moje pokusy o přeinstalování audia selhaly, tak jsem se rozhodl pro zformátování C:/ To proběhlo v pořádku a audio začalo opět jít. Ale začaly zlobit jiné věci. Právě bojuji s vga. I když jsem stahoval drivery ze stránek výrobce a zkoušel různé verze catalystů, nedaří se mi zahájit instalaci. Vždy totiž selže proces na tom, že nemůže nadetekovat vga. Pomalu už nevím, co s tím. Nejspíš tam jen bude chybět nějaká knihovna, jenže jaká a kde bych jí sehnal?
VGA by zde měla být ATI X700
dzandra (1368)|20.5.2011 09:49
Co takhle napsat o jaký os se jedná. Někdy je třeba problém s tím, že nemá naistalovanou určitou aktualizaci OS.
Vzhledem k tomu co jsem našel na Acer tak to nejspíš budou xp
Zkus použít tyhle ovladače
A ještě bych nejdříve naistaloval ovladače pro chipset - stahni zde
Nooo. formátování c: byl si myslím taky zbytečný čin
meti (43)|20.5.2011 10:03
Ovladače na chipset jsem instaloval jako první. Jde o XP čka. Aktualizace jsem tam rval dneska celé dopoledne. Kdo ví, možná to chce prostě originální CD, která nemám. Počítal jsem s tím, že co stáhnu ze stránek výrobce (acer) by mělo fungovat.
zsdx (2098)|20.5.2011 10:18
[quote=meti]možná to chce prostě originální CD, která nemám[/quote]

A to je ta chyba! Z dodanych Recovery CD obnovis plne funkcni system, takze pak jen nechas aktualizovat Win a nemusis se shanet po ovladacich.
dzandra (1368)|20.5.2011 10:23
No dost aceru už ani recovery cd/dvd nedodává. Ale nemyslím si , že s jiným wincd by jsi to nerozchodil. Snad jedině by mohl být problém se 64b xp, protože acer je nevydal.
Zkus tam naistalovat NET Framework
zsdx (2098)|20.5.2011 10:43
[quote=dzandra;452313]No dost aceru už ani recovery cd/dvd nedodává. Ale nemyslím si , že s jiným wincd by jsi to nerozchodil.[/quote]

Ale k temhle starym strojum se jeste dodavaly (zrovna predevcirem u Aspire 3002Lm, recovery v naproste pohode). Setrit se zacalo az s Vistama/W7.
Jinak mas pravdu, CD jako CD :)
Georginek (2957)|20.5.2011 17:05
Mno, recovery se sice nedava, ale uzivatel pri koupi, by si ho mel sam vytvorit.... Jenze lidi na to kaslou, stejne jako na zalohovani a to je pak problem......

Nicmene, ja jsem uz mnohokrat instaloval z recovery CD a grafika v XP/Catalyst proste ne a ne fungovat.

Jestli mas nainstalovan chipset, audio, webku, sitovku..... ktere jdou stahnout ze stranek Aceru, a jde Ti pouze o ovladace graficke karty..........me vzdy pomohly Omega Drivers
Doporucuji stahnout starsi verzi zde, nebo pripadne jako prvni ty nejaktualnejsi zde- kdyby nepodporovali tu grafarnu, tak pouzij ten prvni odkaz.....

Obcas to placa cosi o nepodepsanym hardwaru, ale instalace probehne uspesne.....
odb (505)|20.5.2011 17:14
[quote=Georginek;452395]Mno, recovery se sice nedava, ale uzivatel pri koupi, by si ho mel sam vytvorit.... Jenze lidi na to kaslou, stejne jako na zalohovani a to je pak problem......

[/quote]


Bezny uzivatel to nema sancu zistit (hoci je o tom zmienka v manuale) a ani by to pravdepdobne sam nezvladol.
Pri poslednom notebooku HP (nejaka lacnejsia rada) tam ani ta moznost vytvorit recvery CD/DVD nebola.
r34ktor (7477)|22.5.2011 23:33
Jaké originální ovladače jsi zkoušel? Byly to tyto?