reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Písmeno disku

Jakub45 (4)|22.5.2011 15:50
Zdravim, Chtěl bych poprosit o radu, mám disk adata classic ch94 500 GB a stalo se mi že se mi z něj vymazala většina dat, prostě chtěl po několikaměsíčním používání z ničeho nic naformátovat, zachránil jsem polovinu dat a naformátoval, vše v pořádku už, krom jedné věci, windows (7) si ho pamatoval pod jednim písmenem a po instalaci se mu přiřadilo jiné písmeno s čím jsem nepočítal a nainstaloval jsem tam pár dalších programů a fungoval, momentálně nemohu nainstalovat nero protože hledá disk pod původním jménem, ale pokud písmeno přepíšu ve správě disků tak zase nefungujou některé programy které byly nainstalovány dříve. Mě napadlo nějakým způsobem odebrat ovladač toho disku z windows a poté ho připojit nově a on se najde a nainstaluje nově.(ale nevím kde ten ovladač najdu abych to zkusil)... něbo měl by někdo radu? děkuji!
zsdx (2098)|23.5.2011 10:53
Disk muze mit prirazeno vice pismenek - pouzij prikaz subst f: e:\ (napr.)
Jakub45 (4)|23.5.2011 12:27
Tak jsem to tak udělal a nic se nezměnilo, disk se mi zobrazuje pod oběmi písmeny a při instalaci to píše že je nesprávná jednotka E: a a pokud tedy písmenko změním, píše to že je nesprávná jednotka F: ... substiovanej ten disk je na obě písmena a nic....
Jakub45 (4)|23.5.2011 12:32
Jestě ale nevim jestli jsem to udělal správně. po restartování počítače má disk zase písmenko jen jedno...
zsdx (2098)|23.5.2011 13:07
[quote=Jakub45;452667]Jestě ale nevim jestli jsem to udělal správně. po restartování počítače má disk zase písmenko jen jedno...[/quote]

ano, toto je v poradku (lze to vyresit v Po spusteni)

[quote]to píše že je nesprávná jednotka E: a a pokud tedy písmenko změním, píše to že je nesprávná jednotka F:[/quote]

E a F byly pouzity jako priklad (vice viz subst /? v prik. radku), musis vychazet ze situace na svem stroji
Jakub45 (4)|23.5.2011 14:59
jo jo, vím že to byl příklad ale čistě náhodou ste se trefil přesně do těch písmenek které mi tu habrujou. ale stejně to ten problém nevyřešilo, harddisk na obouch písmenech a stejně to hlásí že jedno nebo druhé to nenalezlo. už si nevím rady. nědělá to jen nero ale více programů