reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tiskárna do ordinace

stastikp (42)|28.5.2011 21:51
Dobrý den,
požádal bych vás o radu. Hledám vhodnou tískárnu do ordinace. Měla by být laserová. Využití cca 20-30 stran A4 denně a hlavně i tisk receptů formát A6 20-30 denně. Co jsem se díval tak to podporuje hromada tiskáren, speciálně jsem studoval Canony. Nežádám nějaké dělo, stačí obyčejná okolo 4000-5000Kč. Jde mi především, aby uměla tisknout recepty "pohodlně". Nejlépe aby měla zásobník na formáty papíru A6. Na jiném fóru jsem četl 2 roky starý přéspěvek, kde si majitel koupil právě tiskárnu, na které chtěl tisk A6 formátu, ale pokaždé se musel otvírat zásobník a papír vkládat kamsi dovnitř do hloubky tiskárny, takže dosti nepraktické řešení. Čili bych Vás chtěl požádat o radu, jeslti neznáte nějakou vhodnou tiskárnu pro toto využití s tím, abych 3 minuty nezápasil s vložením receptu do tiskárny. Klidně by šlo i vložení "shora", které už jsem taky viděl, do speciální zdířky. Bohužel už se tento model neprodává. Díky
astec (1823)|28.5.2011 22:06
[quote=stastikp;453844]Dobrý den,
požádal bych vás o radu. Hledám vhodnou tískárnu do ordinace. Měla by být laserová. Využití cca 20-30 stran A4 denně a hlavně i tisk receptů formát A6 20-30 denně. Co jsem se díval tak to podporuje hromada tiskáren, speciálně jsem studoval Canony. Nežádám nějaké dělo, stačí obyčejná okolo 4000-5000Kč. Jde mi především, aby uměla tisknout recepty "pohodlně". Nejlépe aby měla zásobník na formáty papíru A6. Na jiném fóru jsem četl 2 roky starý přéspěvek, kde si majitel koupil právě tiskárnu, na které chtěl tisk A6 formátu, ale pokaždé se musel otvírat zásobník a papír vkládat kamsi dovnitř do hloubky tiskárny, takže dosti nepraktické řešení. Čili bych Vás chtěl požádat o radu, jeslti neznáte nějakou vhodnou tiskárnu pro toto využití s tím, abych 3 minuty nezápasil s vložením receptu do tiskárny. Klidně by šlo i vložení "shora", které už jsem taky viděl, do speciální zdířky. Bohužel už se tento model neprodává. Díky[/quote]


HP LaserJet P2055
stastikp (42)|28.5.2011 23:38
Děkuji, prostuduji si doporučený model.
dzandra (1368)|2.6.2011 13:19
NO hp2055 se nám celkem poslední dobou kazí. A to jich tu máme asi 15. Nejlepší je klasika hp lj 1200, ale tu seženete tak jedině na bazaru. Nebyla by do ordinace lepší jehličkovka, ať už kvůli tisku receptů (je to přece jenom měký papír)?
Zoidik (1405)|2.6.2011 13:52
Vzhledem k tomu, že doma má otec tiskárnu HP a scaner HP, tak se této značce snažím již vyhýbat. Nemám osobní zkušenost, ale raději bych doporučil něco jiného než HP. Tak bych zkusil následující Cannony

http://interlink.tsbohemia.cz/canon-laserova-tiskarna-i-sensys-lbp-6650dn-a4-33ppm-duplex-usb-lan-pcl_d96838.html

http://interlink.tsbohemia.cz/canon-i-sensys-lbp-6300dn-laserova-tiskarna-a4-30ppm-duplex-usb-lan_d96836.html
dzandra (1368)|2.6.2011 14:02
Hp už není co bývalo to je pravda, celkem mě se..ou . A to máme od nich i tiskrny na 60t.

ALe já bych vzal do ordinace , jehla na recep je jehla. Podávání z vrchu.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Zoidik (1405)|2.6.2011 16:04
[quote=dzandra;454836]Hp už není co bývalo to je pravda, celkem mě se..ou . A to máme od nich i tiskrny na 60t.

ALe já bych vzal do ordinace , jehla na recep je jehla. Podávání z vrchu.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Promiň, ale dávat tolik peněz za jehličkovou tiskárnu mi přijde úchylné. Ano,v dobách před 15 roky bych to plně chápal, ale v dnešní době? :notsure :stupid
mech13 (5526)|2.6.2011 16:26
at uz je u HP kvalita jakakoliv, tak ovladace jsou naprosto otresny.

V praci mame hodne dobry zkusenosti se samsungy - super ovladace, silena rychlost (mysleno pozitivne)
zsdx (2098)|2.6.2011 18:04
[quote=mech13;454858]at uz je u HP kvalita jakakoliv, tak ovladace jsou naprosto otresny.
[/quote]

A proc je pouzivat, kdyz to umi PCL5, prip. lepsi? Zrovna na toto (tisk jedne strany na papir z default podavace) nejsou 'plne' ovladace potreba.
dzandra (1368)|2.6.2011 19:38
[quote=Zoidik;454847]Promiň, ale dávat tolik peněz za jehličkovou tiskárnu mi přijde úchylné. Ano,v dobách před 15 roky bych to plně chápal, ale v dnešní době? :notsure :stupid[/quote]

No to by jsi se divil, ale úchylné to není, spolehlivost, náklad na tisk, hlavně repas tonerů nebo nákup nových je o hodně dražší. A vzhledom k tomu že mám pod sebou asi 150 laserových tiskáren a 30 jehličkových, tak zatím jsem posílal na servis jehličky asi 2(si jsou to hlavně OKI 390 a pár epsonu) a těch laserových byly mraky.

NAvíc hp jde totálně do kytek
Zoidik (1405)|2.6.2011 21:26
[quote=dzandra;454888]No to by jsi se divil, ale úchylné to není, spolehlivost, náklad na tisk, hlavně repas tonerů nebo nákup nových je o hodně dražší. A vzhledom k tomu že mám pod sebou asi 150 laserových tiskáren a 30 jehličkových, tak zatím jsem posílal na servis jehličky asi 2(si jsou to hlavně OKI 390 a pár epsonu) a těch laserových byly mraky.

NAvíc hp jde totálně do kytek[/quote]

HP se osobně snažím vyhnout. Neodsuzuju jehličkové tiskárny jako takové, ale ta cena kolem 5000 mi přišla na dnešní dobu a dostupné technologie prostě velká.
Dojigiri (1629)|3.6.2011 09:16
Jojo, s HP nemám taky nejlepší zkušenosti, hlavně ovladače jsou masakr, jak už bylo zmíněno. Doma mám multifunkci Samsung.

Jehličky jsou úděsně drahý, to je fakt. Zase mají levnej provoz. Dneska už bych ale jehličku osobně kupoval jenom pro speciální použití (potřeba průtisku na víc papírů apod. - z těchto důvodů jsou jehličky někdy vidět v účtárnách).
dinko (82)|3.6.2011 10:57
Ja zas mám Lexmark X544dw, inštalácia v sieti trvala cca 5 minut, ale všetko sa urobilo automaticky...
Pánovi doktorovi by som doporučil najnižší model čb laserovky Lexmark, zásobník pojme 150 A6tiek, dá sa dokúpiť aj ďalši zásobník na A4, takže tam môže mať naraz A4 aj A6...

Jediná smola je, že u nás (asi ani u vás) nefunguje ten ich toner return program: 4 cartridge som kúpil už s tlačiarňou, treba kúpiť ďalšich 6 a 1 mám zadara:) Keď mi skončí životnosť valcovej jednotky, mám ju zadarmo, ak preukážem že som všetky tonery menil cez ich return program.