reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Akváristika a vše důležité mezi CPU a GPU

Zoidik (1405)|13.6.2011 07:33
S tapetou jsem se přelepoval, a hrál abych ji měl naplou a rovně danou. Podle čeho soudíš, že je blbě nalepaná? Já jsem slyšel,že takovéto pozadí není vhodné, pokud jsou na té tapetě ryby. A jestli tam dám tohle, nebo černou... otázka vkusu jak píše Kevin. Proč se ti zdá překombinované dno? Původní písek, lávové kameny na "sklaku" a trochu bílého říšního písku. Upřimně řečeno, chtěl jsem tam mít ještě kořeň, ale v Aqua-Daho ho už neměli, tak jsem po něm nepátral. Nakonec jsem byl rá, páč by toho tam už bylo moc. Vodu mam mít až po okraj a když tam strčím ruku tak vylít? Ne ne ne, mam tam od okraje asi 4-6cm (dobrý oko kevine). Nalepovací jsem již kdysi měl, ale nezdálo se, že je přesný, tak byl sloupnut a vrátili jsme se k této klasice. Akvárko je v rohu, takže dvě strany vidět nejsou a dvě jsou. Nepomohl bych si s ním. Nicméně doufám, že se mi podaří zabránit zarostění filtru, ale pokud by se kolem něj udělala jenom stěna z rostlin, tak proč ne.
NHKG (1136)|13.6.2011 07:57
Na některých fotkách jsou vidět bublinky. Každopádně osobně se mi víc líbí obyčejná černá (nebo žádná) než ty s obrázkem. Ale to si musíš vyzkoušet a vidět na vlastní oči a svojem akváriu. 1 metr obyčejné papírové tapety koupíš v papírnictví za pár korun.
To dno máš jemný štěrk, na něm písek a nahoře ještě velké kameny... To mi přijde překombinované. Písek ti časem propadne dolů do štěrku no a to podivné aranžmá větších kamenů budeš po každém odkalení dělat znova?
Vody podle fotky tam máš asi 5cm pod okraj, stačí 1÷2 cm, proč se zbytečně zmenšovat akvárko?
@Kevin: Nalepovací teploměr na boku není vůbec ze předu vidět, tudíž ideální stav, filtr je po odstranění krycího skla vždycky lehce přístupný shora, takže klidně může být dokola obrostlý a těch 5cm okraje nahoře mi přijde zbytečně moc.
Zoidik (1405)|13.6.2011 10:52
Spíše to jsou kapky vody, které se dostaly mezi sklo a tepetu. Časem vyschne :D Spíše než s tím černým experimetnovat u sebe, raději bych to viděl u někoho jiného. Proč bych měl dělat po odkalení ty kameny znova? Pokud mam hadici a kýbl tak se mi podaří odsát (všechno sice ne, ale tak 50-75% určitě) aniž bych to musel jakkoliv rozhazovat. Říční písek propadá, to je pravda, ale nebude to otázkou půl roku ale třeba tak dvou, tak to budu řešit až budu muset, nebo za půl roku/rok koupím jeden pytel a kde bude chybět, tak bych :notsure nějak opatrně :notsure dosypal. Mě se to tak líbí. To jsem tam chtěl dát ještě k tomuto kořen. Naštěstí nebyl. Takto si myslím, že je to akorát. Otázka názoru a vkusu.
kevin00 (10238)|13.6.2011 15:32
@NHKG: Já mluvím o svém "pocitu estetična", nikomu nenutím, že se mu to musí tak líbit. Myslím, že jestli někdo má v akvu tapetu či nemá, jestli má "takové dno nebo makové", apod je věcí vkusu a nemůžeš nikomu nutit vkus svůj.
BTW: 1 - 2 cm voda od okraje akva? Tohle beru jako ryze nepraktickou radu. To při každém umytí topení, krmítka, čištění filtru, potřeby "něco" udělat v akvu budu utírat vodu. která mi přetéká z akva ? 5 cm je naprosto v pořádku, o kolik myslíš, že rybkám užitný prostor zvětšíš ? O moc asi ne, viď :idea
Zoidik (1405)|25.6.2011 15:05
Akvárko po 14ti dnech. Alternanthera rubra jsem musel zastřihávat. Během týdne vyletěly o cca 5cm nad hladinu a ze zastřihnutí maj problémy se se trochu vzpamatovat. Přesněji stagnují na současné výčce... asi jsem neměl stříhat tolik. Chybama se člověk uči. Ludwigia repens udělala to samé a po zastřihnutí se krásně začíná větvit a roste pořád dál.
P1080206.JPG P1080208.JPG P1080215.JPG P1080217.JPG
NHKG (1136)|25.6.2011 16:18
Pěkné, možná by jsi měl trošku omezit ty přerostlé rostliny (2. fotka) otrháním nejstarších a největších listů. :thumb
Jo a doufám že jsi vytahal tu vatu z košíčků a vyhodil, hnijou v ní často kořeny. Košíčky klidně můžeš používat, ale naplň je kamínky místo vaty.
Zoidik (1405)|26.6.2011 03:45
[quote=NHKG;458184]Pěkné, možná by jsi měl trošku omezit ty přerostlé rostliny (2. fotka) otrháním nejstarších a největších listů. :thumb
Jo a doufám že jsi vytahal tu vatu z košíčků a vyhodil, hnijou v ní často kořeny. Košíčky klidně můžeš používat, ale naplň je kamínky místo vaty.[/quote]

Vatu jsem vyhodil a košíčky taky. Ty jsem si odložil a dávám do nich odstraněné "přerostlé" rostliny na zakořenění a pak jednomu kolegovi do práce. První várku jsem mu dal cca po 4-5 dnech, takže asi kořeny vyvinuté nebyly, tak jsem ho na to upozornil. Se řekne odstranit staré listy u té druhé fotky. jenže ony rostou ty, které jsem donesl... Jak to rostlo v prodejně, tak mi to roste dál i u mě.
robky (3195)|6.7.2011 14:53
Tak som sa rozhodol z prebytkov a doma dostupného materiálu urobiť malé akvárko (cca. 30l). Bude umiestnené v spálni a preto tento dotaz:

-poraďte mi naozaj tichý vzduchovací motorček

Akvo bude umiestnené na samostatnom podstavci, takže umiestnenie vzduchovača do nejakej skrinky nehrozí .....a ťahať hadičky 2-3 metre do šatníka + predlžovák - to sa mi moc nechce

Alebo sa na to vyprdnúť a kúpiť nejaký interný alebo závesný filter?
MartyMcFly (222)|12.7.2011 19:00
Zdravím,
Mate tady pekne veci. Kolegove z Helpdesk depart., take maji nove hoby tj. akvaritika.. zatim to jim pekne zije.. tak az budu mit cestu kolem jejich departu tak Vam se postu pak fotek .. snad jim to kladne zhodnotite :-)

Howk.
Zoidik (1405)|21.7.2011 12:11
Dnes jsem protrhal opět rostliny a začínají některé uhnívat a jeden druh odešel úplně. Asi dnes zajedu pro ryby... stáhnul jsem si z půdy "kouli" a dávám do ní rostliny které vytrhám a jsou slušné. Buď se chytnou nebo ne.
NHKG (1136)|21.7.2011 12:30
[quote=robky;459720]Tak som sa rozhodol z prebytkov a doma dostupného materiálu urobiť malé akvárko (cca. 30l). Bude umiestnené v spálni a preto tento dotaz:

-poraďte mi naozaj tichý vzduchovací motorček

Akvo bude umiestnené na samostatnom podstavci, takže umiestnenie vzduchovača do nejakej skrinky nehrozí .....a ťahať hadičky 2-3 metre do šatníka + predlžovák - to sa mi moc nechce

Alebo sa na to vyprdnúť a kúpiť nejaký interný alebo závesný filter?[/quote]

Nějak jsem to tu přehlédl, ale určitě nekupuj vzduchovací motorek. Tento způsob filtrace bude vždy hlučný a je dávno překonaný. Ideálním řešením je kostka biovakcitu a čerpací hlava. Tiché jsou údajně Atmany, ale žádný jsem neměl, tak nemůžu potvrdit. Toto řešení překonají pouze vnější filtry, ale ty stojí mnohem víc. Závěsné jsou většinou taky nic moc. Určitě to pude sehnat i levněji, ale jenom pro ukázku co myslím:
http://akvaterahobby.cz/cerpadlo-atman-at200-p-6180.html
http://akvaterahobby.cz/biomolitanova-kostka-10x10x24cmc3-p-6187.html

A pro ukázku vnější filtr:
http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristika/filtry-vnejsi/tetratec/3941/
Zoidik (1405)|25.7.2011 17:48
to začíná trochu už ožívat.
P1080371.JPG P1080373.JPG P1080376.JPG P1080379.JPG
kevin00 (10238)|25.7.2011 17:52
Zoidiku máš to hezké :thumb

Já jsem si jako zpestření dna přinesl v minulém týdnu mechokoule :) Celkem se mi to líbí, je to jen kulička mechu, povaluje se to po dně a nic víc :D
Zoidik (1405)|25.7.2011 18:08
[quote=kevin00;463405]Zoidiku máš to hezké :thumb

Já jsem si jako zpestření dna přinesl v minulém týdnu mechokoule :) Celkem se mi to líbí, je to jen kulička mechu, povaluje se to po dně a nic víc :D[/quote]

Děkuju.
Taky jsem o ní uvažoval, ale už bych to asi neměl kam dát.... Ryby taky musí mít kde plavat...
kevin00 (10238)|25.7.2011 18:16
Tak ona ta mechokoule není "mega", ale zase je pravdou, že máš hezky udělané dno a možná by mechokoule trochu kazila estetický dojem dna. Ale v tom levém rohu bych si jednu "kouličku" dokázal představit :D :D
Zoidik (1405)|25.7.2011 22:16
Jak mam ty dvě rostliny v tom bílém písku, tak je asi budu stěhovat. Tu větší asi doprava aby zakryla filtr a tu menší do toho pravého rohu aby byl ten písek volný. Že by to prý vypadalo líp.
kevin00 (10238)|26.7.2011 10:28
Nezapomeň, že filtr by měl být přístupný z důvodu čištění, aniž by jsi při manipulaci poškodil rostlinku.
Zoidik (1405)|26.7.2011 14:48
[quote=kevin00;463530]Nezapomeň, že filtr by měl být přístupný z důvodu čištění, aniž by jsi při manipulaci poškodil rostlinku.[/quote]

Jo, tak to bude přístupný. Filtr je v zadním rohu nádrže a já bych ji dal do přední části, takže by nemělo dojít k poškození
Zoidik (1405)|28.7.2011 19:58
Kluci, má někdo zkušenost se zimování jeseterů malých v jezírku? Hloubku máme cca 1,5 metru, což pro současné kójáky dostačuje na zimování, ale nevíte co na to ten jeseter?
kevin00 (10238)|30.7.2011 19:33
Už se Vám někomu "rozbil" rtuťový teploměr ? :D
Mám celé odpoledne vypnuté topení z důvodu podezření na nefunkční termostat. Teplota v akváriu byla 31 °C, po vypnutí klesla na teplotu 27 °C a to při pokojové teplotě 23 °C, což je tak trochu blbost :D
01.jpg
NHKG (1136)|30.7.2011 20:40
[quote=kevin00;464539]Už se Vám někomu "rozbil" rtuťový teploměr ? :D
Mám celé odpoledne vypnuté topení z důvodu podezření na nefunkční termostat. Teplota v akváriu byla 31 °C, po vypnutí klesla na teplotu 27 °C a to při pokojové teplotě 23 °C, což je tak trochu blbost :D[/quote]

Myslíš lihový teploměr? :) Rtuť se co já vím už dlouho nepoužívá. Tento teploměr se mi rozbil hodněkrát, ale vždy se rozbil viditelně (rozlomil neopatrnou manipulací, rozpadl na "tisíc" kousků po pádu na zem a podobně).
Porucha termostatu topení je velmi běžná, já teď přes léto mám topení pro jistotu odpojené. Při pokojové teplotě 23°C a víc topení není potřeba, pokud nemáš v akváriu terčovce a jiné teplomilné ryby. Teplota v akváriu bývá většinou o 1÷2°C víc než je pokojová, protože filtr a osvětlení akvárium trochu zahřívají. V extrémních případech dokáže světlo udělat i větší rozdíl.
IMGP1906.jpg
kevin00 (10238)|30.7.2011 20:49
Jsou tam jen 2 rybky, aby se neřeklo :) Nechávám ho měsíc "zajet" a pak to bude domov pro pancéřníčka a bettynku. Ono to topení asi bude ok, jinak by nerostla teplota ;)
Že by jedna zářivka ohřála 25 l vody, když u 17 l akva tento jev nebyl viditelný :notsure

BTW Co se týče rtuti, kupoval jsem asi před čtvrt rokem "lidský" teploměr a je rtuťový :D Ale je fakt, že tento bude asi lihový :)
Zoidik (1405)|2.8.2011 18:10
Tak jsem si přece jenom pořídil jednu mechovou kouli na zkoušku. Trochu jsem ještě upravil dno a u tohoto už zůstanu. jenom to udržovat
P1080386.JPG
kevin00 (10238)|21.8.2011 11:32
Zoidiku, už jsi mačkal mechokouli, jak nad tím přemýšlím, tak spíše řasokouli ?
Zoidik (1405)|22.8.2011 07:26
Jo jo, včera když jsem čistil a měnil vodu, tak jsem ji zkusil párkrát zmáčknout. Pravda je, že ne moc, páč jsem nevěděl jestli ji neroztrhnu nebo nerozmáčku, ale mačkal. Bohužel pravda teda v akvárku, ale žádnej viditelnej sajrajt z ní nešel, takže asi ještě bylo brzo na mačkání :D Jednu jsem pořídil taky krevetkám do koule. Zastřihával jsem ještě nějaké rostliny aby nerostly moc z vody, tak jsem zvědav jak obrostou dorostou. Bohužel už to neni tak pěkný jako po založení.
durib (1141)|13.9.2011 10:25
Pěkné akvárium máš. Teď stavím taky nové, větší 300l. Chtěl bych se ale zeptat, jestli se někdo orientuje v problematice elektronických předřadníků.
Našel jsem toto http://www.elektro-paloucek.cz/svitidla/elektronicke-predradniky/elektronicky-predradnik-1x-36ecolite a http://www.elektro-paloucek.cz/svitidla/elektronicke-predradniky/elektronicky-predradnik-2x36kanlux-bl-236h-evg , ale vzhledem k tomu, že chci 6 zářivkových trubic, nejvíce by mi seděl tento: http://www.e-light.cz/catalogue/detail.php?ik=151918&id=JGRHV7C63
Zářivky budou 120 cm 36W, nejspíše 4x860 a 2x840.
Jedná se mi hlavně o to, abych mohl vypnout třeba jenom jednu zářivku (od předřadníků chci vést kabely nejdříve do malých vypínačů. A teď to hlavní- je při použití toho posledního zmíněného předřadníku tohle možné? díky
Zoidik (1405)|14.9.2011 07:25
Teoreticky by to možné bylo, ale nevím co přesně na to řekne předřadník. By to chtělo Kevina00 zkušeného elektrikáře.
durib (1141)|14.9.2011 14:47
Tak jsem toho přečetl více a zjistil jsem, že to možné je. Nicméně předřadník to nemusí vydržet (záleží na kvalitě). Koupil jsem nakonec 3x http://www.globallux.cz/predradnik-evg-dp-2x36w-elektronicky-pro-zarivky-eanGXOS003-skup3001.php
Zoidik (1405)|14.9.2011 14:53
Hmm, to jsem mohl myslet. Tak ať se daří a ne že budeš jako jeden borec na rybicky.net co si dělal světlo a elektrice rozumí jak koza náklaďáku.