reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalá mechanika

nechcinick (4)|11.6.2011 17:51
Dobrý den,

mám problém s akcemi spojenými s mou DVD vypalovačkou/čtečkou. Projevují se pomalým čtením, kdy jakákoliv akce spojená s kopírováním pomocí mé mechaniky trvá i několik desítek minut. Mechanika vždy začne číst, ale po zkopírování cca. 100 MB číst přestane, poté následuje prodleva 10 minut +- kdy nečte a nelze s ní manipulovat, a poté znovu mechanika začne číst. Tento problém se opakuje až do zkopírování souboru. Mechanika však takto blbne jen v mém PC, v jiném šla bez problémů. Mechanika je to již třetí kterou jsem zkoušel, avšak problém byl u všech stejný. Též se nejedná o problém spojený s OS, jelikož jsem zkoušel i jiné, avšak bez úspěchu. Tento problém byl znatelný i při samotné instalaci OS. Pro úplnost doplním že se jedná o mechaniku LG(GH22NS50) viz příloha, základní deska Asus M2N68. Nemám s podobným problémem zkušenost a nevím zda je to záležitost Hardwarová či jen nějakého drobného nastavení v BIOS, proto se obracím na Vás, zkušenější a doufám že někdo bude vědět jak se tohoto problému zbavit.

Předem děkuji za odpověd,

nechcinick
dvd.png
robky (3195)|11.6.2011 17:59
Skúšal si pripojiť mechaniku do iného Sata portu na doske?
Skúšal si vymeniť Sata kábel?
nechcinick (4)|11.6.2011 18:00
Ano, bylo to to první co mě napadlo.
kevin00 (10238)|11.6.2011 18:21
Jsou SATA porty v IDE či AHCI modu ? Jsou nainstalovány správně ovladače ? O jaký OS se jedná ?
nechcinick (4)|11.6.2011 18:39
V BIOS mám možnost SATA MODE 3, SATA, RAID, AHCI. Mam vybráno SATA. Jedná se o OS Win7. Ovladače jsem žádné neinstaloval, OS sám nainstaloval nějaké "od něj" :D
kevin00 (10238)|11.6.2011 19:09
ZDE si stáhni a nainstaluj ovladač pro svůj chipset (nForce 630a) a operační systém.
nechcinick (4)|11.6.2011 19:41
Nepomohlo. Tohle by mi v případě že bych instaloval OS stejně nepomohlo, tam možnost instalovat ovladače nemám. Záležitost SW to nejspíš nebude.