Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 44

Téma: Víkendová diskuze: Apple nebo raději ne?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Apple nebo raději ne?

Společnost Apple je na trhu již pěknou řádku let, ale navzdory tomu nejsou její počítače tolik v povědomí obyčejných uživatelů PC. Používáte vy sami nějaký "Mac" a jaké vám přináší výhody? Nebo jej snad rezolutně odmítáte? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Poměr cena/výkon mi za to nestojí. Děkuji za nabídku, ale nechci. Pokud by se stalo, že bych výrobek Apple dostal zadarmo, šel by hned na Aukro

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od durib Zobrazit příspěvek
    Poměr cena/výkon mi za to nestojí.
    OK, odhlédněme od počítačů.

Který PMP ti nabídne za srovnatelné peníze to, co iPod touch? Žádný. Dražší Cowony jsou vybavené mnohem hůř.

Takže za mě iPodům palec nahoru, ať je to touch nebo Classic (nano bych si pro svoje potřeby už neobhájil, shuffle jde úplně mimo mě).

Občasný diskutér Avatar uživatele Japkoslav
    Registrace
    Nov 2007

Mac jako PC bych si nekoupil, jak již bylo zmíněno hlavně kvůli poměru cena/výkon. Mě stačí PC, které si sám postavím a Windows 7 64bit / Ubuntu (nebo jiná linux distro).
    Jako PMP mi nejvíc vyhovuje právě "dražší" Cowon, protože podporuje všechny formáty co používám (hlavně Flac) a kvalitou reprodukce (edit: a výdrží, na to jsem úplně zapomněl) je pořádný skok před konkurencí.

Apple nijak rezolutně neodmítám, jen nemá aktuálně nic, co by mi mohl nabídnout nebo co by mi jiní výrobci nezprostředkovali lépe.
    Naposledy upraveno uživatelem Japkoslav: 17-06-2011 v 12:57

Slavabalik

podívejte se co je všechno člověk ochotnej udělat za ipad
    http://youtu.be/gi7oLCC9QFg

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Osobně se mi vždy líbily notebooky od Applu (určité modely), bohužel jsou pro mě cenově nedostupné a notebook zas tak nutně nepotřebuju.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Osobně jsou mi počítače od Applu sympatické a do jednoho MBP se v létě chystám, sice ho budu kupovat v US, takže asi o desítku levnější, ale dříve či později bych se k němu stejně uchýlil.

Láká mě ta bezstarostnost užívání jejich systémů, člověk nemusí řešit žádnou kompatibilitu dílů navzájem ani se softwarem a s tím související spolehlivost sestavy apod. Když se k tomu navíc přidá kvalitní zpracování ruku v ruce s pro mě atraktivním designem, není důvod, proč Macu nedat šanci

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Apple nedělá nijak výrazně drahé věci (kromě telefonů, kde má - aspoň v ČR - dost vysoké ceny), v mnoha kategoriích má třeba IBM nebo Sony poměr cena/výkon horší.

Např. když se podíváte na iMac 27', tak se může 45 000 Kč zdát hodně, ale když si vezmete, že srovnatelný monitor (jen monitor!) by vás vyšel aspoň na 25 000 kč, tak to zas tak moc není.
    Apple akorát nedělá levné věci a ani nikdy dělat nebude.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Apple hraje především na design a o tem mi vůbec nejde a ceny mají hodně nahoře. U telefonů mají spoustu zbytečných funkcí, já potřebuju u telefonu jenom volat, psát SMS a mít kalendář s poznámkami a upomínkami. Navíc Apple telefony jsou na můj vkus moc velké, takže tady mají u mě smůlu. Jejich počítače nepoužívají Windows, což je pro mě jako hráče nanic. Takže tady zase nic. No a tablet zatím nepotřebuju ...

Kolem mě mělo pár lidí Iphone, nechali si ho jenom ti, co si s ním hrají, zbytek se ho rychle zbavil, jakmile pochopil, že na telefonní moc vhodný není a tu spoustu funkcí nevyužijí...

Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Japkoslav Zobrazit příspěvek
    Jako PMP mi nejvíc vyhovuje právě "dražší" Cowon, protože podporuje všechny formáty co používám (hlavně Flac) a kvalitou reprodukce (edit: a výdrží, na to jsem úplně zapomněl) je pořádný skok před konkurencí.
    Apple umí taky lossless a zvukově na tom hůř než Cowon rozhodně není.
    Cowon tedy vede v té výdrži (ale komu je 36 hodin u Classicu nebo 40 hodin u touche /a že Apple se v reálu klidně přehoupne přes papírové hodnoty/ málo?) a v šířce podpory formátů, ať už jde o audio (ale zase počet lidí, kteří potřebují víc, než MP3 a lossless formát není mnoho) nebo video (přeci jenom DivX/XviD je pořád rozšířenější, než H.264).

Ale pak Apple nabídne Wi-Fi a App Store s nepřeberným množstvím aplikací (včetně hromady /rozhodně použitelných/ free)...

Cowon jde sice do boje se spoustou prznítek typu BBE, Mach3Bass a podobně, ale kdo tímhle upravuje zvuk, tak má buď špatná sluchátka, v nepořádku sluch nebo silně zkreslené představy o hudbě.

A jestli raději Retinu s 640x960 nebo AMOLED s 480x272...

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Vidím že v diskuzi má málokdo opravdu praktické zkušenosti s počítači Apple, škoda.
    Například Apple delší dobu (cca 3roky) nabízí možnost mít na svých strojích Windows.
    Já jsem na Apple přešel cca před 6lety ai když jsem se nejdříve bránil tak nakonec jsem sám musel uznat že je to mnohem stabilnější a propracovanější než jsem čekal. Tehdy jsem stříhal svatební video pro klienta systém Windows se projevil jako neskutečně nestabilní a nespolehlivý.
    Dnes už bych neměnil zpět. Za mě rozhodně ANO
    Pokud si někdo systém nevyzkouší aspoň na jeden den těžko může posoudit.
    Co se iPhonu apod. tyka jedná se o vysoce kvalitní kousky a za to se běžně platí. Mám iPhone už 3roky a nebyl s ním nejmenší problém což je něco co rozhodně nemůžu říct o ostatních značkách!

Občasný diskutér Avatar uživatele Japkoslav
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od meeee Zobrazit příspěvek
    Apple umí taky lossless a zvukově na tom hůř než Cowon rozhodně není.
    Cowon tedy vede v té výdrži (ale komu je 36 hodin u Classicu nebo 40 hodin u touche /a že Apple se v reálu klidně přehoupne přes papírové hodnoty/ málo?) a v šířce podpory formátů, ať už jde o audio (ale zase počet lidí, kteří potřebují víc, než MP3 a lossless formát není mnoho) nebo video (přeci jenom DivX/XviD je pořád rozšířenější, než H.264).

Ale pak Apple nabídne Wi-Fi a App Store s nepřeberným množstvím aplikací (včetně hromady /rozhodně použitelných/ free)...

Cowon jde sice do boje se spoustou prznítek typu BBE, Mach3Bass a podobně, ale kdo tímhle upravuje zvuk, tak má buď špatná sluchátka, v nepořádku sluch nebo silně zkreslené představy o hudbě.

A jestli raději Retinu s 640x960 nebo AMOLED s 480x272...
    Apple podporuje jakýsi lossless formát, ale je to nějaký Apple formát. Takže děkuji pěkně, nemám v plánu převádět okolo 150GB FLACů do ALACu.
    App store ... hmm ale k čemu? Přehrávač mám na hudbu na cestách toť vše. To stejné se týká rozlišení displeje, na filmy na kapesních přehrávačích fakt nekoukám.
    Co se zvuku týče, tak za tím si moje uši stojí Cowony (D2, S9, J3, I7) rozhodně zní lépe než Applová konkurence (navíc jsem snad nepotkal recenzi, kde by srovnávali kvalitu zvuku Cowon vs. Apple a vyhrálo jabko).
    Výdrž jsem uváděl jen jako třešničku na dortu, poslední Cowon X7 se dostane výdrží až okolo 100 hodin.

PS. Na Cowonu mám všechny ty BBE, něco Bass atd. vypnuté a jako sluchátka používám Sennheiser PX100, HD265 a HD650 (ty poslední se zesíkem Canor SH-1).

Prostě stručně: Mám radši Cowon protože mi vyhovuje víc ve věcech na kterých mi u hudebního přehrávače záleží. Každý máme své preference, netřeba aby se to zvrhlo ve flame

Registrace
    Jun 2007

Apple podporuje jakýsi lossless formát, ale je to nějaký Apple formát. Takže děkuji pěkně, nemám v plánu převádět okolo 150GB FLACů do ALACu.
    Ale no tak, to je otázka několika desítek minut...

Co se zvuku týče, tak za tím si moje uši stojí Cowony (D2, S9, J3, I7) rozhodně zní lépe než Applová konkurence (navíc jsem snad nepotkal recenzi, kde by srovnávali kvalitu zvuku Cowon vs. Apple a vyhrálo jabko).
    Možná tak Applová konkurence do roku 2009 (vyjma Classicu, ten na tom byl dobře už dřív).
    Recenzema bych se neoháněl, když čtu ty testy Cowonů, kde se recenzenti rozplývají právě nad prznítky, tak rostu.

BTW PMP = Portable Media Player...

//Já sem se těm Cowonům snažil přijít na chuť, ale pokud jde čistě o hudbu, vychází mi pořád líp Classic, pokud jde o to, se zabavit i jinak, vede u mě iTouch.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Apple? Zaleží o jaké produkty se jedná:

- iPhone: Ne děkuji nechci. Prošly rukama 3G i 4. Měl jsem možnost je používat déle než 3 měsíce a závěr? Drahá hračka, které je až příliš svázaná s iTunes a bez koupeného software neumí téměř nic. Pokud chcete hračku budiž, pokud chcete telefon nedoporučuji.
    - iPod: Na trhu jsou tuny podobných přehrávačů, které umí totéž a někdy i víc. Např. pro flac bych doporučil jiné. Jinak pokud se to někomu líbí tak potom v tom nevidím problém. Zvukově asi na urovni Zen-u.
    - iPad:Velká bublina, které co nevidět splaskne. Revoluce? Pochybuji. Jako čtečka nepoužitelné, jako počítač příliž omezené. Takže co s tím? Prostě další bl.ost na hraní.
    - iMac: Taková zajímavá věc vše v jednom. Výhodou je poměrně dobrý display (bohužel lesklý), slušné rozlišení a použitelný výkon. Několik kousků máme v práci. Osobně bych ho nechtěl. Ta doba kdy Mac pro mě něco znamenal je dávno pryč. Od té doby co do toho cpou intel, tyto stroje jaksi nemusím. OS? Ano, stabilní, uživatelský přívětivý, ale.. Jelikož vyvíjím v Javě, je mi platforma více méně ukradená a ovládání je na můj vkus trošku kostrbaté. Ale proti vkusu...
    - MacBook: Kvalitní konstrukce za rozumnou cenu. Jistě někteří namítnou, že jsou drazí. Já budu oponovat. Přestaňte se dívat směrem Acer, Asus a na podobné krámy a zaměřte svou pozornost na Lenovo (řada T, X) a nebo Sony Z. A pak se můžeme bavit o ceně. Ale jak už jsem zmínil nějak Apple už nemusím a i v tomto ohledu si nechám zajít chuť. Takže raději ty dva zmiňované. Ale jak už jsem uvedl proti vkusu...

I když se jedná výhradně o diskuzi o počítačích apple, nedalo mi se vyjádřit i k dalším z jejich produktů. Doufám, že jsem se nikterak nedotkl fandů (nebo spíš fanatiků. ) firmy Apple, ale i když mi opět přistane na stůl některý z jejích produktů nebudu se nikdy rozplývat blahem jak v době kdy byl Apple v evropě víceméně raritou.

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od martinhrdy Zobrazit příspěvek
    Vidím že v diskuzi má málokdo opravdu praktické zkušenosti s počítači Apple, škoda.
    ...Já jsem na Apple přešel cca před 6lety ...Tehdy jsem stříhal svatební video pro klienta systém Windows se projevil jako neskutečně nestabilní a nespolehlivý...
    video zachytavam, zpracovavam atd. uz pre 10 let / poprve Duron@950, KT133A, 256MB RAM, modifikovany BIOS, W98SE /..., no problem / klidne nekolik desitek hodin bez padu... /, hodne zalezi na uzivateli, jak si nastavi OS atd... / tehda hodne pomoh tvfreak /

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Inkoust, nebo laser?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 61
    Poslední příspěvek: 04-01-2017, 20:16
  2. Víkendová diskuze: Joystick nebo gamepad?
    Od Hana Konečná v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 17-01-2012, 21:04
  3. Víkendová diskuze: Šifrovat! Nebo raději ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 14-05-2011, 15:00
  4. Víkendová diskuze: Živí soupeři, nebo AI?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 28-06-2010, 11:27