reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaké GPU do sestavy GA DS4, C2D E6300

Elastopete (9)|1.7.2011 01:20
Ahoj,
sháním náhradu za svojí X1800GTO, která mi postupně odhořívá špatným chlazením. Jenže jsem omezen výkonem ostatních komponent, a tak chci poradit jakou grafickou kartu má ještě cenu pořizovat do desky Gigabyte GA DS4, 4x1GB Corsair DDR2 PC6400 (400MHz), C2D E6300 (1,86GHz), PSU Corsair 450VX.
Vzhledem k tomu, že nic drahýho bych nevyužil, tak tím je cena daná. Ale časem zase přemýšlím o koupi C2Quad, takže pokud budou dvě varianty, budu radši. Jen mi jde o to, co ještě za kartu využiju a co už ne. Na značce nezáleží, jen bych chtěl něco, co má dobrý chlazení, což je ale spíš otázka výrobce karty, že?
Díky, Elasto
alfah4ns (1040)|1.7.2011 02:11
c2q se nevyplatí, pokud nebude mít veeelmi dobrou cenu (z druhé ruky)
protože Phenom x4 BE = 2300 +deska AM3 = 1500 + 4GB DDR3 RAM = 800kč. za nějakých 4.5k máš komplet nový základ s 2r. zárukou a CPU, které je schopno přetaktování někam ke 4GHz (je-li na slušné desce + se slušným chladičem).
To jen na okraj.

Ke grafice - vůbec bych se nebál třeba GTX460, třeba MSI hawk edici, nestojí moc a slušně si poradí i s FHD rozlišením a novými hrami. E6300 ji sice nevyužije, ale pokud plánuješ v blízké době upgrade, proč ne. Zdoj ji zvládne. Pokud ten upgrade nebude v dohledné době, asi nemá smysl kupovat nic silnějšího než hd5750 512MB od sapphire (+ přetkatovat to c2d).

chlazení - rozepiš se ještě o tom, v čem sestava je (skříň) a jak je chlazená.

Bylo by fajn i připsat, jaké LCD používáš (hl. rozlišení).
speedsnail (4876)|1.7.2011 08:22
Naprosto souhlasím. Pokud to nemá být bazar (tam bych vybíral 9800GTX, GTS250, 5770). Každopádně přetočit to C2D by bylo velmi vhodné, tam je rezerva zhruba 1GHz.
Elastopete (9)|1.7.2011 20:53
Chlazení je ve skříni Thermaltake Soprano VX VD6000. prostorná Middle tower skřín rozumně řešená. Chladič CPU box. Před HDD pozicí mám 12cm větrák a stejně tak exhaust. GPU je zatím taktéž ofukováno 12cm větrákem, ten může později přijít na pozici bočnice.
Proto bych chtěl, aby grafika byla dvouslotová a vyháněla vzduch ven ze skříně, ale předpokládám, že to už je dnes standart (nebo ne?).
Upgrade vypadá reálný na vánoce (venku bude zase bláto tak nezbyde nic jinýho než si zapařit :), a ten by měl obsahovat novou MB, CPU i RAM, uvidíme jestli bude stačit zdroj (dle PSU calculator bude).
Monitor mám CRT, ten budu muset nejpozději na začátku srpna vyhodit. A při této příležitosti si koupím nějakou 22" nebo 24" s 1920x1080 rozlišením bazarový nebo nový, co zrovna bude vhodnější. Představa je např. takováto - Acer P246Hbd - LCD monitor 24".
Nejsem extra fanda na filmy ale rozlišení pro standartní práci ve Win mám 1600x1200, hry bych rád FHD:). Stejně tak když budu pořizovat LED TV cca 100cm tak by byla vhodná možnost propojení na FHD.

Mno po sečtení a rozmyšlení dám ty 4.300,- do MSI N460GTX Hawk Talon Attack 1GB. Svojí X1800GTO jsem kupoval o pár stovek dráž takže toto bude adekvátní nástupce:) Ono stejně bych do toho upgradu zahrnul po čase i tu GPU a tak je zbytečný vyhazovat teď 2,5K a potom další 4K.

Díky moc za doporučení.
Elastopete (9)|2.7.2011 11:28
Tak jsem si pročetl pár recenzí, srovnání, propočetl náklady a vyšel mi z toho upgrade na
GIGABYTE GTX 560 OC (GV-N56GOC-1GI) 1GB, PCI-E
Kingston HyperX Blu 4GB (2x2GB) DDR3 1600
Intel Core i3-2100
GIGABYTE GA-Z68AP-D3 - Intel Z68
Zdroj, case, zvukovku, WiFi kartu,DVD a disky nechám z původního.
Vím, že by tento příspěvek měl jít spíše do sestav, ale aspoň pro ucelení a návrh k jakým komponentám je ta GTX460 adekvátní dávám sem.