Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: Víkendová diskuze: Repro na desatero způsobů?

Redakce Avatar uživatele Hana Konečná
    Registrace
    Jun 2010

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Repro na desatero způsobů?

Reproduktory mohou být různé a stejně tak i názory na jejich kvalitu. Používáte soustavu více reproduktorů, nebo dáváte přednost klasickému stereu? Jaké reproduktory vlastně máte? Nebo používáte jen sluchátka? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Naposledy upraveno uživatelem Petr S.: 08-07-2011 v 13:54
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Jelikož jsem zastánce klasického sterea, tak tomu odpovídá i používaná sestava. Ovšem stejně důležitá je pro mě i zvuková karta, potažmo DAC. Nemám rát řešení 5+1 nebo 7+1 apod. Důvod? Málokdo to umí udělat dobře a pokud to umí tak si to nechá náležitě zaplatit. V tom případě se nacházíme úplně někde jinde než u klasického poslechu hudby z PC. Mě nikdy klasické speakery nikterak neoslňovaly, tak jsem se vydal cestou studiových monitorů. Protože jsem byl limitován cenou, tak jsem šel do rozumného kompromisu. A výsledek?

Benchmark DAC1 USB >> KRK ROCKIT 6 Power Monitor Speaker (2 kusy).

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

používám zvukovku Creative extreme music a repro mám Logitech G51, na filmy a hry je to super, a jelikož poslouchám prakticky pořád když jsme u PC hudbu, tak i na hudbu jsou dobrý

Občasný diskutér Avatar uživatele Japkoslav
    Registrace
    Nov 2007

Myslím, že budu mít podobný názor jako většina obyvatelstva na prostorový zvuk - pro filmy a hry je rozhodně rozhodně 5.1 / 7.1 lepší volbou než stereo. Pro tyto účely vlastním ONKYO HTX-22HD (5.1).
    Pro hudbu mám radši kvalitní stereo. Sennheisery DH650 nebo HD265, DAC Carat Topaz, zesilovač Canor SH-1, zvukové karty Xonar ST a Creative Titanium HD.
    Někdy v budoucnu, až bude něco peněz a místa na stole, uvažuji o koupi M-Audio BX8a nebo jiného cenově ještě dostupného 2.0 setu.

PS: Na hraní hardcore her typu Battlefield BC2, Call of Duty nebo jiných stříleček, kde je důležité orientace v prostoru a lokalizace směru zvuků, nedám dopustit na kombinaci stereo sluchátka a Creative CMSS-3D (virtualizace sterea).
    PS2:
    Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    Benchmark DAC1 USB
    Ach ta závist, nehezká toť lidská vlastnost
    Naposledy upraveno uživatelem Japkoslav: 08-07-2011 v 15:52

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Pro hudbu kvalitní stereo, není levné. 5.1 a pod. pro filmy, i když ani toto není jednoznačné. Jsou zde hudební nahrávky.Hodnotil bych následovně : cena = 5,1. Kvalita jenom stereo. Mám zaposlouchané repro CABASSE ve stereu,cena ( vč. zesilovačů ) jenom 3 500 000 Kč. Věřte, ony opravdu hrají.
    Připojené soubory Připojené soubory

Neregistrovaný

Dávam přednost stereu před prostorovým zvukem, protože kvalitní zvuk ve stereu má význam všude - i ve hrách a filmech, zatímco 5.1 se uplatní jenom občas. A za stejnou cenu můžu mít vždy podstatně kvalitnější stereo než 5.1.

U počítače jsem zkoušel:
    - Redstary 5.1, přesné označení si nepamatuji, ale vím že měly dvoupásmové satelity - nevýrazný zvuk, pořád se kazily, po třetí reklamaci v průběhu cca. půl roky jsem je vrátil.
    - Logitech Z-5400 - ať se Logitech chlubí kolika specifikacemi THX chce, hrály tak jak vypadaly, tj. malé satelity bez pořádných středů a do toho duní subwoofer. Po pár měsících začal silně šumět centr, tak jsem využil příležitosti a vrátil je hned při první reklamaci.
    - Tím jsem skončil s 5.1 repráky a rozhodl se pro AQ M 21. Používal jsem je 3 roky a byl jsem s nimi velice spokojen - mají příjemný, poměrně neutrální zvuk (žádné přehnaně zvýrazněné basy a výšky) a na rozdíl od předcházejících Logitechů se na na nich dala opravdu poslouchat hudba.

- Po třech letech jsem skládal nový počítač pro rodiče a rozhodl jsem se, že M 21 nechám jim a sám zkusím něco nového. Nakonec jsem vybral kombinaci zesilovač AQ M2 + repro Yamaha NS-333. Klasický stereo zesilovač jsem zavrhl z důvodů rozměrů, M2 má 190 mm na šířku, takže se vleze na počítačovou skříň, ale 435 mm širokou "obludu" bych jednoduše neměl kam dát. Zvažoval jsem jsem také AudioEngine A5, ale cena skoro 9500 Kč mi už přišla přílis vysoká. Od studiových reproduktorů mě zase odrazoval hlavně fakt, že každý reproduktor má vlastní zesilovač a tím pádem i ovládání hlasitosti, a také to, že cena je povětšinou udávána pro jeden kus, takže není zase tak nízká jak si člověk na první pohled myslí (například takové Adamy A7 už byly cenově opravdu mimo...).
    Umím si samozřejmě představit i podstatně dražší kombinaci na poslech hudby (mým tajným snem mezi reproduktory, které je ještě možné zaplatit, jsou Paradigm S8), ale tohle mi přišlo jako rozumný kompromis.

Nováček
    Registrace
    May 2006

nějakou dobu jsem to řešil, po poslechu logitech z-5500 jsem zavrhl 5.1 a vzhledem k větší náklonosti k hudbě jsem se vydal stereo cestou. Přes altec lansing mx5021 jsem se dostalk současným Tapco S-8. Nechtěl jsem samostatný zesík (v této kategorii za pár korun to nemělo smysl řešit) a chtěl jsem membrány větší než 6", abych nemusel dokoupit woofer. Připojení 2 kompů a případně notesu spolu s regulací hlasitosti jsem vyřešil malým mixem mackie 402 VLZ3. Jinak aktuálně poslouchám sluchátka Beyerdynamic DT 990 Pro, kvalita zvuku daleko před bedýnkami a dnes už rozumná cena... Jo a zapomněl jsem na Audiotrak Prodigy HD2
    Naposledy upraveno uživatelem Mnemonic: 08-07-2011 v 18:27

Neregistrovaný

2x home made stereo 25l, uzavrene, Tesla / ARN664, ARV081, stredy uz nevim, nejaky ARE /, maj pres 30r. a stale hraji, pro muj soucasny sluchovy rozsah, cca 35-10000Hz v pohode...

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Tak já jsem nakonec skončil s "hybridem". Dost dlouho už mám sestavu 5.1 od Cambridge Soundworks a na hry a filmy je super, ale rozhodně to neni reprosoustava na poslouchání hudby. Díky tomu sem se před nějakou tou dobou rozhodl pro upgrade a nahradil jsem oba dva přední reproduktory studiovými monitory KRK VXT4. Ty jsou zapnutý pořád a pokud se koukám na film nebo hraju hry kde je prostorový zvuk, tak mi stačí jen zapnout woofer, střed a surround reproduktory. Jo a jako zvukovou kartu mám Creative Labs X?-Fi Titani?um Fatal1ty Pro.

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Pri hrani preferuji prostorovy zvuk a na to se mi osvedcili naproste klasiky - Home Theater 5.1 (prvni verze). Zkousel jsem i nove verze teto repro soustavy a par dalsich, ale tahle me vzdy nejvice vyhovovala. Uz slouzi zhruba 7 let :-), coz dokazuje, ze obsahuje same kvalitni komponenty.

Na hudbu (zalezi na jakou) je vetsinou lepsi kvalitnejsi stereo reproduktory, aby se zvuk nemysil s okolnimi. Pouzivam opet klasiku Koss Porta Pro.

Neregistrovaný

Zdravim,
    osobne resim reproduktory ponekud "postaru", nekupuji si zadne sunty typu genius 5.1 ani dalsi takovy odpady audiotechniky. Ozvuceni mi resi klasicky zesilovac Tesla AZS 223 a k tomu dva reproduktory Tesla ARS 825 ( nejsem si jist, chybi jim stitky po lakovani ). S kvalitou zvuku jsem nadmiru spokojen a moje sestava vcelku potvrzuje tvrzeni, ze "mene je nekdy vice". Lepsi dva kvalitni reproduktory s peclive navrzenou ozvucnici, nez sest plastovych sumitek s pridanym zesilovacem v jednom integrovanem obvodu.

Phobeus.cz

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Zdravim,
    osobne resim reproduktory ponekud "postaru", nekupuji si zadne sunty typu genius 5.1 ani dalsi takovy odpady audiotechniky. Ozvuceni mi resi klasicky zesilovac Tesla AZS 223 a k tomu dva reproduktory Tesla ARS 825 ( nejsem si jist, chybi jim stitky po lakovani ). S kvalitou zvuku jsem nadmiru spokojen a moje sestava vcelku potvrzuje tvrzeni, ze "mene je nekdy vice". Lepsi dva kvalitni reproduktory s peclive navrzenou ozvucnici, nez sest plastovych sumitek s pridanym zesilovacem v jednom integrovanem obvodu.
    Edit: pridana prezdivka, aby byla prehlednejsi pripadna reakce na muj prispevek

Občasný diskutér Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Feb 2007

Pro poslech převážně hudby a hudebních filmů (i ostatních filmů co se podíváme příležitostně s rodinou) mám letitý klasický zesilovač MARANTZ s bednama REGA Jura MkII - jednoznačně jsem zastáncem klasického sterea a tahle kombinace mi v rámci finančních možností co jsem měl před 15-ti lety, kdy jsem to pořizoval vyhovovala nejlépe a dodnes jsem maximálně spokojenej.

U PC mám Receiver SONY STR-DH500, co byl ve slevě levnější než stereo zesilovač, co jsem chtěl koupit, doplněnej bednama co mi zbyly z dřívějška, tak aby nezahálely ve sklepě (3 pásmové DEXON + dvoupásmové AIWA) nastavený jako multistereo. Používám to převážně pro střih videa, na bedýnkách k PC se to vážně nedalo dělat.

Občasný diskutér Avatar uživatele Valda
    Registrace
    May 2006

Tak já v současnosti poslouchám z reproduktorů Harman-Kardon integrovaných v mé Toshibě.

Jinak než jsme se s manželkou stěhovali do nového bytu, tak jsem používal zesilovač 5.1 Panasonic, 2x 65litrů 3-pásmové domamonty (basák TVM ARN 226-03/8, Tonsil střed GDM 10/80/1,8 a tweeter GTC 8/100,8 a výhybka se strmostí 6 dB/oct.) z borovicového masivu tloušťky 25mm a cekové hmotnosti asi 26Kg/kus :-)
    Dále jsem to měl doplněno středovým dvoupásmovým Magnat Motion 210 center a zadními dvoupásmovými Magnat Motion 220

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Valda Zobrazit příspěvek
    ...jsem používal zesilovač 5.1 Panasonic, 2x 65litrů 3-pásmové domamonty (basák TVM ARN 226-03/8...
    U mě nápodobně akorát stereo Technics, 2x ty TVMka + TVM tweeter, uzavřený v masivu snad z postele, výhybka 12dB s žárovkou (tonsily mě shořely všechny)... Za necelý 2tis to dělalo tenkrát nehoráznej bordel

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Benchmarky
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 12-02-2013, 19:44
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: Odpočinek