reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ati Radeon Sapphire x1650 pro

Petan1987 (3)|8.7.2011 20:33
Zdravím, nedávno jsem si na aukru pořídil tuhle grafickou kartu, páč mě jaksi původní odešla :D Není nová, stačí mě a žádné problémy s ní nemám (no ten automaticky regulovaný větřák by mohl být tišší, ale to je jedno). Chci se jen zeptat. Teplota GPU je při běžné práci s windows tak těch 73°C. Při jedné hře se vyšplahala až na 88°C. Jsou tady ty teploty normální a bezpečné, abych ji zas neodvařil?? Taktovaná není, nechal jsem na taktu nejnižší hodnoty, páč na nejvyšších nebo na těch, co vybral automaticky nástroj pro taktování blikal monitor (při hře). Chlazení ve skříni bych viděl na průměr. Dík za jakoukoliv odpověď :)
lavjoy (1628)|8.7.2011 21:10
X1600 serie topily,ty teploty nejsou žádný zázrak nebo průšvih.Tyto GPU vyrží i 100st,nicméně ji vyčisti popř. sundej chladič,odmasti a nanes novou teplovodivou pastu.Mělo by to o pár stupínků spadnout.Nebo jestli máš v bočnici pozici pro větráček který by foukal na ni......
Petan1987 (3)|8.7.2011 21:29
Přídavný větřák by tam šlo řešit jakkoliv, já jen chtěl vědět, jestli jsou ty teploty normální a co tenhle typ GPU snese, jelikož se mě zdály dost vysoké. Někde na netu jsem četl, že s tím býval problém, právě u série X1600, že je originální větřák dost hlučný (což je, když hraju), ale to podstatnější, že nestačí chladit samotný GPU. Vyčistit chladič a nanést novou teplovodivou pastu není problém, ale těch pár stupňů dolů určitě moc nepřidá :D Každopádně dík za radu :)
lavjoy (1628)|8.7.2011 21:58
Máš dvě možnosti,buď jiný chladič což by bylo lepší nebo ten ofuk do bočnice.Ideálně nějaký tišší 12cm fan třeba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Petan1987 (3)|8.7.2011 22:14
Co jsem tak četl a procházel nějaké fóra ohledně grafických karet, tak se bavili vždy o pracovní teplotě GPU tak nějak okolo 55°C, tak chápeš, to mě trošku udivilo. Ale jestli říkáš, že Radeon série x1600 trošku víc topily a že je to normál, tak v pohodě a není se čeho bát :) Přídavným chlazením dám dolů max tak pár stupňů si myslím. Tak jestli snese stovku, určitě ji nějakáma 90ti °C neodpálím :)
lavjoy (1628)|8.7.2011 23:28
To co snese bys ale neměl brát jako provozní teplotu,víš co.Já bych radši na ni namontoval nějaký jiný plochý pasiv a třeba gumičkama pak chytil 8cm fan,bylo by to i tiché řešení.Jeden doma mám z 7300GT na který by šlo chytit ten větráček,jen bys mi musel napsat rozteče
DSC00962.JPG DSC00963.JPG