Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tma tmoucí

jahek (5)|24.5.2007 23:44
Surfoval jsem na netu a PC se kousl, tak jsem restartoval ale na monitoru absolutní tma ani kontrolka na monitoru se nerozsvítí. Speeker v PC pouze dlouze pípne a párkrát zabliká led HDD a konec. Větráky jedou Procesor mírně zahřátý.

ZD - MSI K8 Neo4, Athlon XP 64, Grafika Nvidia 6600
mech13 (5526)|25.5.2007 01:31
bud ti neco odeslo nebo se ti neco povolilo. skus postupne vytahnout CPU, RAM a grafiku, pri cem bude stejne dlouhe pipnuti, pri cem nastane zmena. mozna postaci zakvedlat komponentama a ony si sesednou a pojedou zpatky...
co prach? jaky zdroj (hlavne znacka)? co OC?
Alf (305)|25.5.2007 07:21
Jak píše mech13 a začal bych u grafiky a pamětí
jahek (5)|25.5.2007 16:32
Vše co jsi popsal jsem prubnul, bohužel nemám možnost jednotlivé komponenty otestovat na jiným compu. mech13 co jsi myslel tím OC? Vůbec nevím od čeho se odpíchnout.
Alf (305)|25.5.2007 18:31
[QUOTE=jahek]Vše co jsi popsal jsem prubnul, bohužel nemám možnost jednotlivé komponenty otestovat na jiným compu. mech13 co jsi myslel tím OC? Vůbec nevím od čeho se odpíchnout.[/QUOTE]Tady je těžko radit. Ty komponenty prostě musíš vyzkoušet jinde. Nebo si někde vypůjč aspoň grafiku (stačí i do PCI). Pokud máš více modulů pamětí, vyzkoušej je postupně samostatně. Teď mě napadá - s MSI deskama bývá dodáván D-Bracket - 4 indikační LED, které signalizují stav bootování. Pokud u Tvé desky je, dalo by se zjistit v čem je problém.
Tím "OC" (OverClocking) myslel mech13 přetaktování. Pokud jsi měl desku taktovanou, mohl by pomoct i reset BIOSu.
boboco (1987)|26.5.2007 00:16
reset biosu - případně i vyjmutí baterie doporučuji tak jako tak - viz: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/4091-databaze-reseni-problemu#25924

Jinak opravdu těžko radit, chce to odzkoušet jednotlivé komponenty.
jahek (5)|26.5.2007 17:35
Tak to vypadá že vše co radíte jsem zkoušel, takže všem děkuji a nezbývá nežli zařídit odzkoušení těch komponentů.
jahek (5)|26.5.2007 22:12
Tak právě jsem měl možnost odzkoušet grafiku a ta je OK, proměřil jsem zdroj a všechny napětí se zdají taky OK, takže tipuju na ZD. Tak ji vymontuju a půjde na reklamaci v téhle sestavě už to bude podruhý odešla asi před rokem mrcha jedna.