Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prodlužka k monitoru

The_derava_bota (83)|28.5.2007 12:05
Mám analogový monitor a prodloužení už o 2metry přináší výraznou ztrátu na kvalitě, duchy, mazanice atp.

Potřebuji řešení 15m kabelem nebo radiově 2m přes zeď.
boboco (1987)|28.5.2007 12:13
Ono dost záleží na prodlužovacím kabelu a samozřejmě také na samotném monitoru. S kvalitním, stíněným (tlustým) kabelem není problém táhnout signál i přes 10m bez výrazné ztráty kvality. Problém je kvalitní VGA kabel sehnat za slušné peníze.
Imho, kvalita obrazu závisí i na grafice, ale to nebude váš problém.
The_derava_bota (83)|28.5.2007 12:45
Že kvalita záleží i na grafice to vím, nemám první a ani poslední ...
Koupil sem 1,8m kabel, hrůza, někdo mě řek "to mušíš koupit s feritama", tak zase 1,8 a výsledek ten samej.

Je něco kvalitnějšího než tady :[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
boboco (1987)|28.5.2007 13:24
Ten vypadá dobře, slyšel jsem chválu na kabeláž Belkin, ale nevím, co by ještě mohla tít navíc. Předpokládám, že takovýto, ale kratší jsi zkoušel a bylo to špatný, je to tak? -jaký kabel je přímo od monitoru? Možná bude problém v něm:notsure
Petr S. (1220)|28.5.2007 16:32
Přikláním se k Bobocovi, ten kabel vypadá opravdu dobře. V něm by problém být opravdu neměl. Vyzkoušel bych ho ještě spolu s jiným počítačem a monitorem... Pokud to dělá i tak, tak bych ho asi zkusil vyreklamovat.
The_derava_bota (83)|28.5.2007 16:55
Kabel k monitoru je pevně instalován cca něco přes metr. Ten kabel 1,8m byl odjinuť, no zkusím teda ten černej a dám vědět, dík za info.

Eště mě napadla jedna myšlenka a to jed z gr.karty digitálně DVI a na konci kabelu to něčím "zanalogovat", tam by tyhle necnosti být neměly.
boboco (1987)|28.5.2007 17:16
To si nepomůžeš, možná spíš naopak. Sice by to udělat šlo, ale opět tím kabelem pojede analogový signál, který je v DVI-I pomocí čtyř pinů zachován -digital bys vůbec nevyužil. Pokud si koupíš nový kabel a budeš zděšen, že je obraz dál špatný, nezbude než se podívat po jiném monitoru... -každé jiné řešení (pokud by vůbec nějaké ještě bylo), by bylo asi nákladnější. -Možná ale někdo zná ještě nějaký zlepšovák, uvidíme...
Ritchie83 (369)|28.5.2007 21:51
[QUOTE=boboco]To si nepomůžeš, možná spíš naopak. Sice by to udělat šlo, ale opět tím kabelem pojede analogový signál, který je v DVI-I pomocí čtyř pinů zachován -digital bys vůbec nevyužil. Pokud si koupíš nový kabel a budeš zděšen, že je obraz dál špatný, nezbude než se podívat po jiném monitoru... -každé jiné řešení (pokud by vůbec nějaké ještě bylo), by bylo asi nákladnější. -Možná ale někdo zná ještě nějaký zlepšovák, uvidíme...[/QUOTE]
Existují převodníky DVI-D na VGA, ale netroufnu si hádat kvalitu převodu. Profesionálním řešením jsou vzdálené grafické jednotky, ale to už bude levnější pořídit si LCD panel s DVI-D vstupem.
boboco (1987)|28.5.2007 23:03
no, to právě spadá to té kategorie neúměrně drahé řešení:)