Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

hdd

hugostieglitz (907)|1.8.2011 11:59
ještě jednou otravuju ale ted jsem objevil jednu věc před nedávnem jsem přehazoval pc do nové case a dnes jsem zjistil že HWmonitor mi nedetekuje u hdd cash bufer
jak to zjistím jinak jestli je to zaplý vyplý nebo rozbitý???
díky
Výst?ižek.JPG
zsdx (2098)|1.8.2011 12:12
Disk by byl znacne pomaly. Jinak tam mas 64MB ;)
hugostieglitz (907)|1.8.2011 12:17
[quote=zsdx;464830]Disk by byl znacne pomaly. Jinak tam mas 64MB ;)[/quote]

právě že je vše ok teda až na to že nevím nebo spíš nikde to nikde nevidím
tak díky asi je to v pořádku
r34ktor (7477)|1.8.2011 14:05
[quote=hugostieglitz;464824]dnes jsem zjistil že HWmonitor mi nedetekuje u hdd cash bufer[/quote]
[LIST=1]
  • cash ? cache
  • Nejedná se o HWMonitor, ale HWiNFO32.
  • U diagnostického SW je záhodno používat aktuální dostupnou verzi.
  • Může jít o chybu detekce v produktu. Zkus i nějaký jiný (např. AIDA64, SiSoft Sandra, PCWizard).
  • hugostieglitz (907)|1.8.2011 14:38
    [quote=r34ktor;464849][LIST=1]
  • cash ? cache
  • Nejedná se o HWMonitor, ale HWiNFO32.
  • U diagnostického SW je záhodno používat aktuální dostupnou verzi.
  • Může jít o chybu detekce v produktu. Zkus i nějaký jiný (např. AIDA64, SiSoft Sandra, PCWizard).
  • [/quote]

    tak jsem skusil aida64 ale ani tam to není jo a je deaktivováno DMA je potředa to aktivovat?a jak ?díky moc
    Výst?ižek.JPG
    r34ktor (7477)|1.8.2011 19:30
    Co ukazuje CrystalDiskInfo?
    hugostieglitz (907)|1.8.2011 21:12
    [quote=r34ktor;464910]Co ukazuje CrystalDiskInfo?[/quote]

    tohle?a co to dma
    Výst?ižek.JPG
    r34ktor (7477)|2.8.2011 10:49
    [quote=hugostieglitz;464930]tohle?[/quote]
    Evidentně mají programy problémy s detekcí velikosti cache, což neznamená, že je nefunkční. Zkus diagnostické testy programem od WD.

    [quote=hugostieglitz;464930]a co to dma[/quote]
    Vypadá OK. Výše uvedená funkce souvisí s nějakou optimalizací přenosu. Ale detaily neznám.

    Spíše bych věnoval pozornost žlutě zvýrazněným položkám. Výskyt neopravitelných sektorů může značit problémy. Zvláště pokud by dále narůstal. Více by měla říci diagnostika firemní utilitou.
    hugostieglitz (907)|2.8.2011 18:19
    tak jsem stáhl to od WD ale při testu mi to vyhodí tuhle chybu jinak se hdd chová nějak divně tím nemyslý že nefunguje právě napopak start systemu do 25sekund ve hrách žádné problémy a smart na té WD utilitě dokonce v C5 a C6 ukazuje nulové chyby tak nevím co stím je.

    edit -tak jsem z toho jelen ted jsem jen tak natvrdo restnul pc a system naběhl ještě rychleji než obvykle a práce např fl studio po poklepu na ikonu naběhlo snad za dvě sekundy a hry třeba crysis jak jsem vždy čekal na načtení další mise tak 10 až 15 sek. tak ted je to tak 5 sek.
    mám podezření že když něco začne z ničeho nic takhle skvěle fungovat tak je brzo konec. mám se bát?
    Výst?ižek.JPG Výst?ižek1.JPG
    r34ktor (7477)|2.8.2011 18:34
    Stáhni si bootovací verzi, vypal a nabootuj z něj testovací rutinu. Ještě předtím doporučuji vlézt do BIOSu a přepnout režim řadiče na IDE.
    hugostieglitz (907)|2.8.2011 21:05
    [quote=r34ktor;465071]Stáhni si bootovací verzi, vypal a nabootuj z něj testovací rutinu. Ještě předtím doporučuji vlézt do BIOSu a přepnout režim řadiče na IDE.[/quote]

    pujde ta bootovací verze z usb flash disku?Jo a dal jsem extended test a chybu to suce nenapsalo ale tak v polovině se sekolo že ani myší nešlo hýbat
    edit ted mám zaplý ahci nespadne mi windows když přepnu na ide?když jsem to chtěl minule přepnout z ide na ahci tak se ani nespustil OS
    r34ktor (7477)|3.8.2011 08:49
    [quote=hugostieglitz;465093]pujde ta bootovací verze z usb flash disku?[/quote]
    Přímo verzi pro USB WD nemá. Ale můžeš si svépomocí vyrobit bootovací USB disk a nakopírovat na něj verzi pro DOS.

    [quote=hugostieglitz;465093]ted mám zaplý ahci nespadne mi windows když přepnu na ide? když jsem to chtěl minule přepnout z ide na ahci tak se ani nespustil OS[/quote]
    Pochopitelně to po proběhnutí testů zase vrátíš zpět na původní nastavení.
    hugostieglitz (907)|5.8.2011 14:47
    tak jsem se konečně dostal k tomu testu a zde je výsledek zmizel jeden podezřelý sektor a zůstal jeden neopravitelný sektor ale ani po snad tříhodinovém testu nevidím tu cash jinak vše pracuje jak má
    Výst?ižek.JPG
    Jandaskunk (2330)|6.8.2011 11:07
    Každopádně být tebou, tak zálohuju důležité soubory...
    hugostieglitz (907)|7.8.2011 21:35
    [quote=Jandaskunk;465504]Každopádně být tebou, tak zálohuju důležité soubory...[/quote]

    zálohovaný mám celý pc ale jak to teda je mám to reklamovat?
    Jandaskunk (2330)|12.8.2011 12:22
    Udělej si test povrchu v HDTune (Error Check) a hoď sem screen...před testem odškrtni Quick test pokud ho budeš mít zaškrtlý.
    hugostieglitz (907)|14.8.2011 09:18
    [quote=Jandaskunk;466503]Udělej si test povrchu v HDTune (Error Check) a hoď sem screen...před testem odškrtni Quick test pokud ho budeš mít zaškrtlý.[/quote]

    bohužel vypršela mě free licence hd tune
    Jandaskunk (2330)|14.8.2011 12:15
    Stáhni verzi 2.55, která je free...najdeš ji v zde v downloadech, když pojedeš po stránce dolů na starší verze. Tu placenou před tím odinstaluj.
    Richmond (8084)|14.8.2011 12:54
    [quote=Jandaskunk;466802]Stáhni verzi 2.55, která je free.[/quote]
    Na projetí disku stačí, ale SMARTu bych moc nevěřil - na to jsou lepší co nejnovější verze. Na screenu z Crystal Disk Infa je dobře vidět proč - označuje OK hodnoty jako podezřelé ;)
    Jandaskunk (2330)|14.8.2011 13:22
    Já taky mu to doporučuju pouze na test povrchu, na SMART je dobrý CDI
    Richmond (8084)|14.8.2011 13:35
    Já to psal jen aby věděl co použít na co a proč (na začátku byl trochu zmatený :))
    hugostieglitz (907)|14.8.2011 16:31
    tak jsem to projel ve verzi 2,55 trvalo to snad tři hodiny a výsledek je bez chyb tj. vše zelené pouze když jsem kliknul na health status tak zůstalo okno prázdné?!
    mám ještě asi rok záruku mám to teda reklamovat?
    Jandaskunk (2330)|14.8.2011 19:06
    Nemyslím si, že by tohle mohl být důvod k reklamaci, když tam nejsou ani vadné sektory, to záleží na reklamační politice výrobce. Vyskytují se nějaké viditelné problémy? (modré smrti, pomalá odezva systému apod.) Každopádně bych nechal disk monitorovat CrystalDiskInfem neustále (Rezidentnost, případně Spouštění - po startu PC)
    hugostieglitz (907)|14.8.2011 21:24
    [quote=Jandaskunk;466877]Nemyslím si, že by tohle mohl být důvod k reklamaci, když tam nejsou ani vadné sektory, to záleží na reklamační politice výrobce. Vyskytují se nějaké viditelné problémy? (modré smrti, pomalá odezva systému apod.) Každopádně bych nechal disk monitorovat CrystalDiskInfem neustále (Rezidentnost, případně Spouštění - po startu PC)[/quote]

    až na to že nikde tj. v žádném programu není vidět cash tak vše jede jak má
    Jandaskunk (2330)|14.8.2011 21:33
    Některý disky prostě tu informaci ve SMART nemají (o té cache)....některé nemají dokonce ani rychlost otáčení ploten, ale důležitý je, co je napsaný na štítku a tam by to mělo být napsaný.
    hugostieglitz (907)|14.8.2011 22:30
    no teďkon jsem si všiml že při hrách se objevuje trhání a to i přesto že fps je nadprůměrné(viz.screen) tohle se dříve nedělo
    Výst?ižek.JPG
    Jandaskunk (2330)|14.8.2011 22:48
    Jak to trhání vypadá? Pravděpodobně to bude "tearing" efekt...zkus zapnout v ovladačích VSync (případně přímo ve hře)....to je problém mezi GK a LCD...
    hugostieglitz (907)|14.8.2011 23:45
    [quote=Jandaskunk;466933]Jak to trhání vypadá? Pravděpodobně to bude "tearing" efekt...zkus zapnout v ovladačích VSync (případně přímo ve hře)....to je problém mezi GK a LCD...[/quote]

    v sync je zaplý vlastně vše je ne max tak jako dříve ale ted jsem skusil pomocí ati uninstal tool odinstalovat vše od ati potom jsem stáhl drivery 11.7 a nainstaloval vše kromě CCC a vše je jak má být kromě jedné starší hry NFS Most wanted kde se trhá i na nejmenší detaily ale to by tak nevadilo moc už to nehraju
    ps nemůže to být tím že používám dva monitory a display fuzion??
    Richmond (8084)|15.8.2011 01:06
    [quote=hugostieglitz;466939]ps nemůže to být tím že používám dva monitory a display fuzion??[/quote]
    DisplayFusion používám řadu let a nevšiml jsem si, že by nějak zpomaloval - pro klid duše si ho snad můžeš zkusit vypnout :rolleyes:
    hugostieglitz (907)|15.8.2011 15:05
    [quote=Richmond;466944]DisplayFusion používám řadu let a nevšiml jsem si, že by nějak zpomaloval - pro klid duše si ho snad můžeš zkusit vypnout :rolleyes:[/quote]

    jo ted už je všechno v poho ale chtěl jsem se zeptat,jde v tom display fosion pouštět animované pozadí třeba roztáhnout zeměkouli přes dva monitory a nechat obíhat měsíc nebo něco takovýho? díky
    Richmond (8084)|15.8.2011 15:40
    [LIST=1]
  • Sehnat animačku
  • Nainstalovat Dreamscene pro Windows 7
  • Nastavit animačku jako pozadí

  • ...na to přece není potřeba DisplayFusion :rolleyes:
    hugostieglitz (907)|15.8.2011 15:46
    [quote=Richmond;467053][LIST=1]
  • Sehnat animačku
  • Nainstalovat Dreamscene pro Windows 7
  • Nastavit animačku jako pozadí

  • ...na to přece není potřeba DisplayFusion :rolleyes:[/quote]

    jo a jak se v tom Dreamscene pro Windows 7 spouští animace jedna přes dva monitory tak aby nebyly duplicitní neboli aby např.jedna ohnivá koule létala z monitoru na monitor,nějak to nemůžu najít,díky

    ps Dreamscene pro Windows 7 má poze disble nebo enable funkci nebo se pletu?
    Richmond (8084)|15.8.2011 15:54
    Necháš si to prostě roztáhnout (nebo-li "Přizpůsobit/Vyplnit") stejně jako obyčejný obrázek. Přímo ve Windows (pravý čudl na ploše > Přizpůsobit > Pozadí)!

    Dreamscene má pouze Enable nebo nic :D

    edit: jinak co se týče lítání z monitoru na monitor tak bych spíš hledal multimonitor screensavery.... Nebo si kup Maca, ten to má na každým spořiči :D
    hugostieglitz (907)|15.8.2011 16:17
    [quote=Richmond;467062]Necháš si to prostě roztáhnout (nebo-li "Přizpůsobit/Vyplnit") stejně jako obyčejný obrázek. Přímo ve Windows (pravý čudl na ploše > Přizpůsobit > Pozadí)!

    Dreamscene má pouze Enable nebo nic :D

    edit: jinak co se týče lítání z monitoru na monitor tak bych spíš hledal multimonitor screensavery.... Nebo si kup Maca, ten to má na každým spořiči :D[/quote]

    maca nechci ale s tím multimonitorem to skusím jinak jak píše výše kolega v display fusion to jde ale nevím jestli v té mé free verzi
    Richmond (8084)|15.8.2011 16:24
    Je nějaký rozumný důvod používat na to software, když je Dreamscene přímo součástí Windows (a je zadarmo)? :notsure
    hugostieglitz (907)|15.8.2011 16:29
    [quote=Richmond;467075]Je nějaký rozumný důvod používat na to software, když je Dreamscene přímo součástí Windows (a je zadarmo)? :notsure[/quote]

    jestli umí dreamscene toto tak odpověd je NE

    Richmond (8084)|15.8.2011 17:11
    Takže chceš realtime počítaný dual-monitor screensaver a ne animaci...

    Jinak to video zrovinka ukazuje screensaver SolarWinds, který je z Macu ;) Zkus se mrknout po Flurry - určitě jsem ho někde zahlédl i pro Windows
    hugostieglitz (907)|15.8.2011 17:58
    [QUOTE=Richmond;467085]Takže chceš realtime počítaný dual-monitor screensaver a ne animaci...

    Jinak to video zrovinka ukazuje screensaver SolarWinds, který je z Macu ;) Zkus se mrknout po Flurry - určitě jsem ho někde zahlédl i pro Windows

    tak jsem něco pro win našel ale pouze spořiče,díky za tip,ale ještě by mě zajímalo jestli něco takového jde udělat i pro animované pozadí jako z dreamscene ale přes dva monitory?aby to byla jako velká plocha s ikonama a gadgetama co tam mám.předem díky,a pls můžeme pokračovat v novém tématu "spořič a dva monitory" at se kdyžtak někdo připojí ,tohle téma má název hdd a my už jsme asi trochu odbočily Mockrát díky
    loki_cz (1)|17.9.2012 23:10
    Zdravím, mám menší problém před časem sem pujčil svůj externí HDD kamarádovi vrátil se mi, nicméně po zapojení a načtení uvnitř naleznu poze zástupce všech složek co tam byly a odkazuje mě to vše do příkazového řádku... (vypadá to, že tam ty data jsou ale nedá se k nim dostat) poradí mi někdo??
    hugostieglitz (907)|18.9.2012 12:19
    založ si nové téma tohle je už moc staré a nikdo kromě mě do něj už neleze