reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Nejlepší hra všech dob?

kevin00 (10238)|21.8.2011 19:58
[quote=Richmond;468251]Stotřináct? :notsure[/quote]

Náct, jako náctiletí, což znamená, že je mladý ... Tobě to zase pro změnu moc nemyslí, viď :D
Richmond (8084)|21.8.2011 20:25
Zase a pro změnu? :stupid Laskavě se zdrž tvých myšlenkových, podezřívavých věšteb :D Už takhle je to tu trochu mimo míso
Georginek (2957)|21.8.2011 20:34
Noooo, ale zase je to vtipny ze? Me, kdyby rekl nejakej fracek, ze jsem starej a ze mam jednu nohu v hrobe, taky nakakal :thumb
Richmond (8084)|21.8.2011 20:39
[quote=Georginek;468269]...ze jsem starej a ze mam jednu nohu v hrobe, taky nakakal :thumb[/quote]
I naopak :D
Poručík Priboj (0)|21.8.2011 20:58
Zdravím, už to tu několikrát zaznělo, určit tu nejlepší je v podstatě nemožné - snad každý má svoji skupinu "superelitních" her, k nimž se x-krát vrací. A alespoň u mne potom platí, že ta. kterou z těchto her hraji, je aktuálně "nejlepší".
Před několika lety bych odpověděl, že Mafia 1. Hrál jsem náruživě volnou jízdu, které se díky mafiánům, možnostem vydělávat zabíjením zločinců peníze, ukládat a v neposlední řadě též mnohostí modů, nic nevyrovnalo. Po několika letech už přeci jenom Lost Heaven přestal tolik táhnout... A právě v té době přišel S.T.A.L.K.E.R. Důstojný nástupce - včetně modaření, zrovna hraji mod Istorija Priboja 2(viz nick). Mám rád všechny díly, včetně Clear Sky, které někteří z mně nejasných důvodů dost haní. Kdybych však přeci jenom měl z trilogie vybrat "nejlepšího z nejlepších", je to myslím jasné - Stín Černobylu!
------------
Jinak mezi ony "superelitní hry" patří: série CoD (kromě BO, které se mi nelíbí), série Gothic, Max Payne 1+2, série Blood, série Fear (s poněkud rozporuplným názorem na trojku), série MoH, Far Cry 1+2 (zde spíše jednička), série Wolfenstein.... pokud jsem si na nějakou dobrou hru nevzpomněl, je to tím, že je jistě výborná, ovšem z mého pohledu je "jenom" elitní :-)
Neregistrovaný (0)|21.8.2011 22:20
FALLOUT 2
Skopino (3)|21.8.2011 22:46
Dle mého názoru určitě Diablo 2.
TXN84 (0)|22.8.2011 13:55
1) Scorched earth
2) Micro Machines 2
3) Duna 2
4) Doom 1
5) TES 3 - Morrowind
1.6dynamic (54)|22.8.2011 14:45
[quote=Neregistrovaný;468211]Jj, stolní tenis alias ping-pong (destičky byly pálky a kulička míček) - PMD a ostatní československá větev PC prehistorie mě jaksi minuly (ta zahraniční ostatně taky), ale mlhavě pamatuju, že gró věci byl jistý integrovaný obvod z naší Tesly a pár dalších součástek, zakoupených v Radiomateriálu. Na vyleptaný kousek cuprextitu se to napájelo, připojily ovladače (taky home made) a telka, naladil správný kanál a už to jelo. PMD, Didaktik, Ondra - to fakt netuším, jestli i na těch to běhalo, ale troufnul jsem si to postnout, jelikož se domnívám, že to do her patří.[/quote]

PONG zbastlený spolužiakovým otcom som mal chvíľu požičaný doma. Ale tá pravá mánia prišla až s PMD-85 a mojou hrou všetkých čias Manic Miner. A že to bol HIT ...
Neregistrovaný (0)|22.8.2011 14:56
[quote=kevin00;468250]Tobě je náct, viď :D By jsi se divil, jak se dá parádně ve 30ti letech "juchat" ;)[/quote]
To já vím, že v 30 se dá parádně juchat - jen už děláš mládí pápá, i když se to bráníš uznat. Já si ve 33 s děsem prohlížel první kouty v místech, kde ještě před pár lety trčela bujná kštice, tehdy mi došlo, že "jaro" už definitivně skončilo...
A jinak - já se Lavjoye nechtěl dotknout, bylo to míněno napolo vážně, napolo žertem. Těch 33 i "fracka" (jak píše Georginek) bych bral!
Jinak palec nahoru Richmondovi: když jsem byl v osmdesátkách na základce, jak vyplývá z diskuse, těch náct mi už fakt může být zas až po stovce.
Omluva za OT, ale nedalo mi to, mládenci :-).
cml11 (112)|22.8.2011 15:06
[quote=16cmfan;468187]lavjoy ale nie je žiadne decko a je to jeho názor. Ale čert vem grafiku, najdôležitejšie sú herné mechanizmy a čistá hrateľnosť. Settlers, Civilization, Diablo, Warcraft, Deus ex, Heretic, atp. mám ich viac :) Ale na Deusa nemá nikto a imho, GK samotná sa nedá hodnotiť len podľa technologie, ide o subjektivný umelecký dojem aký z toho má tá ktorá osoba a v tom ma napr. prekvapil Deus Ex: Human Revolution, Hitmanovky atp.[/quote]

Naprostej souhlas. Grafika je jen jedna složka která tvoří dojem a i když bude suprová, tak sama o sobě dobrou hru neudělá. Pro mě osobně je to třeba právě případ FarCry. Proto jsem zrovna na něj taky reagoval. Odehrál jsem z týhle hry asi dva levely, podíval se jak je to hezky namalovaný a to bylo asi tak všechno. Až na vizuální stránku to byla docela standardní FPS střílečka. Jo, takovej Fallout nebo DeusEx, to bylo jiný kafe. A když už mluvíme o atmosféře, ještě mě matně napadá vzpomínka na další památnou pecku - Alone in the dark (1992). U týhle hry jsem kdysi odskakoval hrůzou od monitoru :thumb
durib (1141)|22.8.2011 15:44
[quote=Petr S.;467557]
Nejlepší hra všech dob?
[/quote]

No přece Elma Elastomania! :thumb Žádnou jinou pařím tak dlouho a do teď.
okrizek (2)|23.8.2011 08:57
Protože patřím spíš ke starší generaci a nové hry už sleduji jen vzdáleně, tak pro mě zůstává jedničkou TETRIS, v základě jednoduchá hra, ke které šlo kdykoliv na pár chvil zasednout a pak zjistit, že utekl celý večer v boji o co nejlepší výsledek :-)
A to že byl princip této hry geniální se odráží i v počtu verzí, které vznikly. Dokonce jsem si i já svou verzi naprogramoval ;-)
astec (1823)|23.8.2011 14:31
[quote=okrizek;468636]Protože patřím spíš ke starší generaci a nové hry už sleduji jen vzdáleně, tak pro mě zůstává jedničkou TETRIS, v základě jednoduchá hra, ke které šlo kdykoliv na pár chvil zasednout a pak zjistit, že utekl celý večer v boji o co nejlepší výsledek :-)
A to že byl princip této hry geniální se odráží i v počtu verzí, které vznikly. Dokonce jsem si i já svou verzi naprogramoval ;-)[/quote]

Naprosto správně. Tetris. A má zde i nejvíce hlasů
Reidyk (1)|25.8.2011 01:19
Bydlim v Londyne tak jsem si vzpomnel na stareho Wolfensteina.Ted to tu v ulicich vypadalo podobne...
Anubides (5)|27.8.2011 04:43
Těžko vyzdvihnout JEDNU NEJLEPŠÍ HRU všech dob. Ale tak moje best of je, protože se k tomu stále vracím - Transport Tycoon Deluxe! Nápadité, chytlavé, možnost nakopat zadek více počítačům a radost z finální podoby vlastního světa a ten pocit moci na konci! Škoda, že ta hra byla omezena jen do roku 2050.

Jinak ještě zmíním Half Life 1 a 2, Diablo 1 a 2, Icewind Dale a Baldur´s Gate a skvělé Deus Ex 1 a 2 a nepřekonatelný Colin McRae 2! Ze starých ještě hodiny strávené u Sokobanu.

P.S.: Vzpomněl jsem si na tehdy zajímavou hru Jagged Alliance 1 a 2. Pamatujete někdo? Hráli jste? Já se moc daleko nedostal..
Ivo Mašek (507)|27.8.2011 08:37
Hoši, mě je padesát, a mastím Stalkera, Snipera(skrytý bojovník), FarCry, .... občas si zajezdím, .............. :D (asi jsem ulítlej, ale co naděláte :D )
jrx (1880)|27.8.2011 11:47
[quote=Ivo Mašek;469360]Hoši, mě je padesát, a mastím Stalkera....[/quote]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=Gy1zDBW_UAw"]The World's Oldest Battlefield Player - YouTube[/ame]

:thumb:p
Ivo Mašek (507)|27.8.2011 14:09
Jo, jo. :D Souhlasí i to klení, když mě nepřítel moc otravuje a dovolí si býti na živu i po nakrmení celého zásobníku do hlavy :D