Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 20

Téma: 24" LCD do 6000Kč

Nováček
    Registrace
    May 2008

Zdravím, chtěl bych si pořídit nové LCD převážně na hry a filmy. Přemýšlel jsem, jestli si už nepořídit monitor s nějakou lepší technologií panelu než TN- IPS nebo VA. Můžete mi nějaký doporučit?
    Chtěl bych aby měl Full HD rozlišení a samozřejmě připojení přes HDMI.

A ještě otázka, bude to zvládat moje grafická karta HD 4770 (jak hry, tak filmy)?

Díky za odpověď.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Nováček
    Registrace
    May 2008

ten bohužel nemá HDMI, jenom Display Port a ten já bohužel nemám...

Registrace
    May 2008

Pardon, spletl jsem si to s HP 24", zkusil bych tedy investovat do redukce http://www.alfacomp.cz/php/product.p...i&SearchType=1

Nováček
    Registrace
    May 2008

Vy jste mě tak úplně nepochopil, já na svém PC HDMI mám, ale ten monitor ho nemá, vy jste mi poslal redukci z DVI (mám) na HDMI (taky mám) a to jaksi můj problém neřeší

Registrace
    May 2008

Je to redukce z hdmi do dvi

PC s HDMI - kabel hdmi/hdmi - redukce hdmi na dvi = no problem
    Není problém sehnat přímo propojovací kabel hdmi-dvi http://www.alfacomp.cz/php/product.p...i&SearchType=1
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 20-08-2011 v 14:02

Nováček
    Registrace
    May 2008

Máte pravdu, nedošlo mi, že monitor má také DVI port. U té redukce ale píší, že je pro rozlišení až 1080p, avšak u toho monitoru je 1200p nemýlím-li se.

Koukám i na jiné monitory s rozlišením 1920x1200 a aby měly HDMI port, ale jsou už v "trošku" jiné cenové relaci. Takže asi budu muset přistoupit k poměru stran 16:9, mohl byste mi nějaký doporučit?

Registrace
    May 2008

Já taky na něco zapomněl - proč nepřipojit monitor klasicky DVI - DVI? Grafika by měla mít minimálně jeden DVI, u monitoru je dvi kabel snad přímo v balení. Asi jsem měl hned na začátku zvolit přímou cestu, ale nějak jsem nechtěl vnucovat DVI-DVI když byla řeč o hdmi

Nováček
    Registrace
    May 2008

To by šlo, ale nebude to mít přes HDMI lepší obraz?

Registrace
    May 2008

Ne, nebude - oba dva výstupy se chovají stejně, obraz se posílá digitálně takže je rozdíl akorát v tom, že hdmi umí jedním kabelem poslat i zvuk (to je využitelné spíše pro televizi)

Nováček
    Registrace
    May 2008

Tak to je parádní, to by teoreticky šlo. Ještě jsem na czc v diskusi u tohoto modelu četl, že to má jenom 6 bitové něco, nevím přesně co to znamená, ale píšou, že to nemá barvy o moc lepší než TN panely a není to moc vhodné na úpravu např fotek - ty teda skoro neupravuji, hlavně ty filmy a hry. Dokážete mi s tím poradit?

Registrace
    May 2008

No takhle - je to nejlevnější ne-TN 24" monitor, je pomalejší než TN, ale má lepší barvy a pozorovací úhly. Pokud nehrajete ultrarychlé hry typu Quake 3 tak by měl stačit. Případně jestli nevadí opět příplatek tak bych vřele doporučil HP 24" http://www.softcom.cz/produkt/hp-24l...633a4/?flist=1 - ten má SIPS obrazovku, robustní provedení, napájený USB hub, špičkové barvy a hrát se na tom samozřejmě dá taky. Narozdíl od předchozího modelu netrpí inputlagem

edit: zřejmě jste měl na mysli 6-bit LUT - běžně používané lcd na grafiku mají 8-10-bit LUT takže netrpí ditheringem. Tady je to s největší pravděpodobností kvůli tomu, aby byla rychlejší odezva a zároveň aby nebyl monitor drahý (řekněme, že platí přímá úměrnost mezi kvalitnější elektronikou, odezvou cenou).
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 20-08-2011 v 16:01

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Takže odezva 8 milisekund by na sledování TV a filmů měla stačit? Já už se pro nový monitor rozhoduji snad rok a pořád se mi nic nelíbilo, ale tento vypadá hezky. Má poměr stran 16:10, LED, je strašně praktický v naklápění apod. Ještě bych se na něj někde rád podíval živě (Brno), ale to bude asi nesplnitelný, co myslíte? Potře

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Ještě by mě zajímalo, co se stane, když tento monitor připojím přes VGA (D-Sub 15-pin) - na notebooku nic jiného nemám. S klasickým PC to připojím přes DVI.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

8ms odezva je papírová a neříká o reálné odezvě monitoru zhola nic (navíc v různých přechodech barev je to různé...). LED podsvícení taky nic neznamená kromě zanedbatelné úspory energie (a životního prostředí - nepoužívá se rtuť jako u zářivek...).

ad D-Sub - můžeš čekat problémy, vzhledem k notebooku to bude nouzovka a budeš rád, když to bude jakž takž fungovat (zároveň při tomhle rozlišení už budou vidět rozdíly mezi digitálem a analogem), při připojení budeš muset automaticky zkonfigurovat obraz (mělo by tam být tlačítko na to, najdeš to v manuálu)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Novy 27" monitor do 6000Kč
    Od ICE_D v sekci Monitory
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-11-2013, 00:24
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-09-2013, 15:18
  3. Nové PC za 5000-6000kč
    Od Honza.4.ever v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 09-12-2010, 15:17
  4. Windows XP: Zmena v registrech systemu XP pro funkce "Slozky" a "Prejmenovani"
    Od Subtech v sekci OS Windows
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 16-09-2010, 22:08
  5. LCD: Výběr lcd ("22-24"palců,3000-6000kč)
    Od dracihnev v sekci Monitory
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 21-04-2010, 21:44