reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chlazení notebooku

iLianik (65)|24.8.2011 21:13
Zdravím, chtěl bych se poptat na nějaké solidní chlazení na ntb, jde mi o chladicí podložku nebo něco, co sníží teplotu v těchto horkých dnech. Jen nevím, po čem se dívat, něco jsem si přečetl, ale někde se objevili názory, že některé podložky teplotu naopak zvýší, tak by mě zajímali vaše osobní zkušenosti a názory.


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
H3w3R (226)|24.8.2011 21:34
měl jsem podložku pod notebook (coolermaster coolpad) a už bych si ji víckrát nekoupil...
řeknu to asi takhle:
Pokud notebook potřebuje podložku, je to špatně. Podložka není zázrak, spíš bych řekl že jde o menší marketingový trik a jediný užitečný přínos podložek vidím v posteli (nepálí vás notebook do stehen - nebo vyšších partií)
Z vlastní zkušenosti vím, že aktivní chladící podložky (s větráčky do USB) jsou hodně závislé na otvorech do notebooku, když vám to fouká vzduch na plný plast, je to zbytečný, když to naopak tahá vzduch z nasávacího otvoru, je to i na škodu. Proto jsem musel mít notebook na podložce našikmo :mistake
S pasivní podložkou zkušenost nemám... ale podložka sama o sobě nechladí vzduch, který se do notebooku vhání (základní fyzika), pouze "pomáhá" izolovat od tepla notebooku plochu, na které sám stojí... opět vidím jen přínos postelových scén...
Navíc notebook je věc mobilní, a pokud sebou na cestách musíte tahat ještě nějakou hliníkovou potvoru, tak mobilnost ztrácí smysl

pokud se (starší) notebook přehřívá při venkovních 35ti stupních, spíš bych ty peníze vrazil do vyčištění větráčku, žeber a nové teplovodivé pasty (případně nového větráčku), než si kupovat podložku

edit: když už kupovat chladící podložku pod notebook, tak jedině jako "náhradu" dokovací stanice, která navíc bude šetřit komponenty... ale rozhodně ne jako řešení problému s přehříváním notebooku
Georginek (2957)|24.8.2011 23:45
Reknu to takhle. Podlozka je kravina. Jedinnou vyhodu vidim, kdyz mas notas na kolenou v posteli a nepali Te do bricha nebo do kulek :D

Vsechny notasy maji dimenzovane chlazeni tak, aby CPU a GPU uchladilo tak akorat. Nektere maji chlazeni lepsi, nektere horsi.

Pokud citis, ze se notas zahriva vice, nez by mel, a zda se Ti, ze se zahriva vic, nez v dobe kdyz si ho koupil, tak je ucpany vetrak prachem a tudiz podlozka je nouzove, ale nikoliv konecne reseni.........
Je o mnoho lepsi notas rozebrat, vycistit zebrovani a pripadne prepastovat, kdyz budes sundavat Heatpipe s heatsinkem....

Pokud mas notas normlane na stole, a nemas extra zasvineny chlazeni, teplota venkovniho prostredi to nijak neovlivni. Uchladit by se mel tak jako tak.....
Georginek (2957)|24.8.2011 23:47
Reknu to takhle. Podlozka je kravina. Jedinnou vyhodu vidim, kdyz mas notas na kolenou v posteli a nepali Te do bricha nebo do kulek :D

Vsechny notasy maji dimenzovane chlazeni tak, aby CPU a GPU uchladilo tak akorat. Nektere maji chlazeni lepsi, nektere horsi.

Pokud citis, ze se notas zahriva vice, nez by mel, a zda se Ti, ze se zahriva vic, nez v dobe kdyz si ho koupil, tak je ucpany vetrak prachem a tudiz podlozka je nouzove, ale nikoliv konecne reseni.........
Je o mnoho lepsi notas rozebrat, vycistit zebrovani a pripadne prepastovat, kdyz budes sundavat Heatpipe s heatsinkem....

Pokud mas notas normlane na stole, a nemas extra zasvineny chlazeni, teplota venkovniho prostredi to nijak neovlivni. Uchladit by se mel tak jako tak.....
Richmond (8084)|25.8.2011 12:40
[quote=Georginek;469013]Podlozka je kravina.[/quote]
Tesat do kamene :thumb
iLianik (65)|25.8.2011 17:44
Špatně jsem se vyjádřil, nejde mi přímo o podložku, jako spíše o chlazení ntb celkově, ta podložka byla jen takový nápad, jak jsem psal nemám s tím zkušenosti a asi ani nebudu:) i když jak psal Georginek chránit kulky je důležité :D spíš jsem chtěl ulevit větráčkům atd... ntb stíhá v pohodě, ale myslel jsem, že by to šlo nějak rozložit zátěž.
Georginek (2957)|25.8.2011 18:16
No, notas s pouzitim podlozky bude o neco malo chladnejsi, jak uz jsem napsal, v ty posteli je to pohodlnejsi.... Ale zalezi na rade notasu, nektere se hrejou vice, nektere mene, nektere maji nasavani po strane, nektere dole...........
Nevyhoda podlozek je v tom, ze jsou velke, tezke, a na baterii odebiraji vic proudu nez je zdravo....
A cim vic vetracku, tim vic hluku....
karlji (6)|22.10.2011 15:44
Zdravím,
myslíte že by mi pomohla podložka pod notebook když mám Dell inspirion N5110, normálně beží notebook v pohodě, ale když hraju něco s lepší grafikou na max detaily, zřne se notebook poměrně dost hřát. Už se mi i stalo že se notebook sam vypl aby vychladl. Notas mam chvili takze ucpane vetraky mit nebudu, nevim jestli to je problem teto modelove rady, nebo jen muj a nevim jak to mam resit. Myslel jsem ze by ta podlozka pomohla, ale co ctu tak je podle vas k nicemu. Mám u notebooku vývod vzduchu z boku, tkový větší a pak pár menších zespodu, u toho z boku takový problém nebývá, ale když notebook stojí na stole tak se zespodu přehřívá. Stačilo mi když jsem pod něj třeba střčil nějaké učebnice, takže nestál na desc ale aspoň tak z půlky přesahoval, ale je to nepohodlné.

PS: Omlouvám se za kombinaci textu s diakritikou a bez ní, jsem normálně zvyklý psát bez ní, ale několikrát jsem odcházel od PC, takže jsem to trochu zmotal a už se mi to nechce opravovat.