reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC pro grafiku, CAD v ceně 10 000 - 12 500 Kč

Georginek (2957)|4.9.2011 20:06
Nedam Ti presne radu, co bys tam mel narvat, pac uz je tady toho pozehnane.....Ale muj nazor je takovy:
Postavit to na Intel, treba na i3
staci obyc deska bez blbosti jako USB3 a SATAlll, ktery stejne nevyuzijes :)
disk bych vzal spis Samsung F3 nebo ten WD Blue, se Seagate mam spatne zkusenosti ;)
RAM Kingston zasadne nebrat a uz vubec ne lacinne kusy :rolleyes:
Zdroj je vice mene OK ( ale pokud chces setrit - tak si tam dej zdroj za 650Kc treba EC - na kancelar to staci - a mas to - nejakej ten rok to vydrzi ) :idea
Mno a grafiku bych vzal urcite Nvidii.

A prosim Vas lidi - Blue-rey je do oci bijici blbost-naucte se psat pojmy :D
Richmond (8084)|4.9.2011 20:07
Nj, jenomže takhle krade boss a ne ty

Nikdo tě nenutí používat program za kilo, to že ho používá dvacet tvých kamarádů neznamená, že je zrovna pro tebe nejlepší. Samozřejmě by se dalo uplatnit to pravidlo, které jsem použil u zdroje - na AutoCAD prostě nemáš proto vezmi x nebo y

Georginkui myslím že nechce, já mu to poslušně odkýval jako bláznovi, dal mu vysněnou bedýnku a byl klid. Leda, že by teď opravdu chtěl (leží tu už poměrně dlouho takže to vypadá i slibně) poradit a ne schválit jeho výmysl podpořený reklamními kecy. Hrozně se mi líbí třeba jak tu píše - dvě stovky "navíc" - ROFL to není "navíc" ale "za něco"
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 20:27
[quote=Georginek;470824]Nedam Ti presne radu, co bys tam mel narvat, pac uz je tady toho pozehnane.....Ale muj nazor je takovy:
Postavit to na Intel, treba na i3
staci obyc deska bez blbosti jako USB3 a SATAlll, ktery stejne nevyuzijes :)
disk bych vzal spis Samsung F3 nebo ten WD Blue, se Seagate mam spatne zkusenosti ;)
RAM Kingston zasadne nebrat a uz vubec ne lacinne kusy :rolleyes:
Zdroj je vice mene OK ( ale pokud chces vicemene setrit - tak si tam dej zdroj za 650Kc a mas to - nejakej ten rok to vydrzi ) :idea

A prosim Vas lidi - Blue-rey je do oci bijici blbost-naucte se psat pojmy :D[/quote]

To je věc názorů, myslím si, že paměti Kingston jsou celkem podařené a kvalitní, cena odpovídá kvalitě! čím levnější budou, tím musí výrobce někde ušetřit a ušetří zřejmě na kvalitě. Žádná novinka. Nejde to paušalizovat, že všechny Kingstony jsou nekvalití. Já i mí známí maj s nimi celkem dobré zkušenosti a v recenzích taky nevycházejí špatně, jsou stabilní i při přetaktování.
USB3, nebo SATA III není blbost, v budoucnu si koupím SSD disk, tak nevím, proč bych ho měl brzdit přes SATA II, a když budu kupovat flash, nebo externi disk, tak si rozhodně nebudu kupovat s USB 2.0, Chci mít PC připraven i do budoucna. Já PC nemením každý rok! Vydrží mi určitě 3-4 roky
Zkoušel jsem tuhle sestavu i postavit na INTELu, ale aby měla stejný výkon, tak byla dražší a prachy na vyhazování nemám, AMD stačí, je to dobrá konkurence Intelu.
Richmond (8084)|4.9.2011 20:38
Jenomže ty stále nechápeš jednu maličkost. Rychlosti běžně dostupných SSD je třeba i v burstu (cachované čtení, které v praxi nikdy nevyužiješ) řekněme 500MB/s. SATA2 umí propustit 3GB/s. Proč si mám tedy kupovat něco na SATA3 když to nevyužije ani rychlost SATA2? To se ti nezdá jako vyhazování peněz? USB3 je na tom trochu lépe (firem zabývajících se výrobou usb příslušenství je nesrovnatelně více než těch s diskama, navíc ty zařízení jsou v drtivé většině mnohonásobně levnější než disky takže se mohou rozšířit mnohem rychleji). Ruku na srdce - kolik usb3 zařízení mají tví známí? Stejně nebo víc než USB2 zařízení? Hmmm?

A o prodejcích/recenzentech si nedělej iluze, několikrát jsem se na vlastní oči přesvědčil, že jsou někteří na nesrovnatelnější nižší úrovni než diskutující zde a nedělá jim problém zákazníka ukecat prakticky do čehokoliv protože jim v tom výrobci vycházenjí vstříc (formou reklamních kampaní, samolepek a kdesi-cosi co pak na tebe mrká/bliká přímo na prodejně). AMD není konkurent Intelu - je to od začátku jeho chudý práška. Tohle se od začátku nezměnilo pár let (dokonce AMD kupovalo použité výrobní linky Intelu a vyrábělo na nich svoje procesory). Jedinou zajmavou alternativu, kterou AMD je schopno vydat je cenově zajímavější produkt, ale jak jsi sám psal - logicky když je něco levnější tak se na něčem asi muselo ušetřit. Dnešní situace je stále stejná jako před lety s tím, že dneska má AMD pěknej průtento na poli cpu, v grafikách taky a ještě mu schází zaplatit ne divizi grafik od ATI necelá půlka
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 20:40
Prostě pánové, vy se nemůžete smířit s tím, že neumíte sestavit PC do 12.000,- a pořád řešíte, že tam to je lepší a tam to zase kvalitnější a nakonec vaše cena za PC bude 20.000,- To vám nikdo nebere, ale ten PC bude pro mě na mou práci a vy pořád se nemůžete smířit s tím, že já na něm dělám zcela jinou práci než vy. Vždyť i těm největším blbcům, je jasné, že PC za 12.000,- nebude nejšpičkovější počítač na téhle planetě, jeho cena odpovídá mému využití. Jestli Vy máte PC schovaný někde v koutku v pokojíčku, tak si tam dejte bednu jakou chcete, ale u mě bude počítač součástí obývacího pokoje, tak pochopte, že musí zapadat do interieru.
Lustr do obýváku si taky nekoupíš jen aby výkonně svítil, ale aby nějak vypadal, teda aspoň u mě.
Auto si taky nekoupíš s nadupaným motorem s prorezlou kastlí, teda aspoň já ne, jde o to skloubit funkčnost s využitelností a s estetikou a toho jak vidím nejste schponi! (myslím Georginek, Richmond)
Georginek (2957)|4.9.2011 20:43
A nemuzu se smirit s jednou veci.... Kdyz se tak dusujes, ze teda neprekrocis 12Ku a ze ti komp vydrzi 3-4roky, tak jaktoze chces kupovat SSSD ci Flash 3.0?
Za 3-4 roky bude ten tvuj ( lowend ) co si ted kupujes tak zastaraly, ze dokoupeni SSSD bude pekna blbost....
Slava Kingstonu uz je ta tam..... Posledni slusny a stabilni Kingstony se delali DDR 400 a pak DDR2 800 a od ty doby to s nima jde...vis kam...

IMHO: Ja sem nerekl ze to nejde.....
PS: Ja mam auto s prorezlou kastli, ale vykon mam dost vysokej :D Furt lepsi mit rychlou karu s prorezlym kufrem, nez 1.2htp 3valec nacincanej a vzadu nalepku 16V se sportovnim kitem :D

A az budu mit prachy, tak si koupim Plasmu a pak novej notas a teprv pak budu opravovat kufr :D

Ja osobne bych urcite kupoval E-sata, nikoliv USB3.0
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 20:49
Dobrá s tím SATA III, uznávám, že je asi blbost, ale USB jak říkáš má celkem dobré vyhlídky na rychlé rozšíření.
Jenže SATA II, nebo III nic neřeší, deska se SATA II nebude mít USB 3 .0 a v budoucnu když budu chtít USB 3 tak dám z kapsy dalších 400,- za řadič.
Richmond (8084)|4.9.2011 20:59
Ano, ty vyhlídky má už několik let. Zhruba od stejné doby jako SATA3. Ano, za řadič dáš 400,- (třeba za rok 50,- kdo ví) ale koupíš řadič a ne něco co nejlevnějšího připájenýho na desku aby jí to moc neprodražilo. Otázkou je, jestli ho někdy vůbec budeš potřebovat. Třeba já dodnes nechápu jak si někdo může koupit rychlej 2TB disk na zálohování a pak mu rychlost degraduje tím, že ho připojí přes USB2.0 přitom tu léta letoucí máme eSata, která je rychlá jako Sata (disk neomezí vůbec)... Samozřejmě eSata rychlostí rozdrtí USB3.0 už v té době, kdy ani USB3.0 nebylo na papíře

Co se toho softwaru týče tak je to podobně, váže se to na hw. Dám příklad:
Já si před lety pořizoval dualcore a protože jsem byl lakomej tak jsem si holt musel na měsíc ehnout do netu a hledat co je pro mě nejlepší z pohledu cena/výkon. Vyšlo mi z toho X2 2500+ EE nataktovaný na minimálně 250FSB k tomu desku, která to zvládne a přitlačit na ramkách. Nekecám, dávalo to jakýkoliv dvoujádro od Intelu a stálo necelých 12tis (s tím drahým zdrojem od Enermaxu). To pc žije dodnes a světe div se, jde na tom stříhat i HD video protože jsem byl ochoten učit se novému (přechod na jiný software, který mě na oplátku umožňuje střih na celkem bezcenym šrotu)
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 21:02
Když za rok si koupím SSD disk, tak tenhle komp bude ještě pro mě dost výkonný a v případě, že bych za pár let vyměnil PC, disk SSD si nechám, i když otázkou je, kde bude tadle technika za 5 let? S tím autem jsem chtěl říct, jen, že když něco takového kupuješ, tak bereš v úvahu víc parametrů než výkon, ale i cenu a další příslušenství v autě, to je jako kdy si dneska někdo koupí auto bez klimy, i takoví jsou a věřím, že budou tohle řešení prosazovat, ale každý člověk je jiný a já bych auto bez klimy nekoupil. Tím chci zdůraznit, že vy jedete čistě po počítači s max. výkonem, nejlépe za co nejvyšší cenu, ale já scháním PC do 12.000, a potřebuju zkloubit jak jsem řekl, výkon, funkčnost, využitelnost (a to je třeba SATAIII které fakt nikdy nevyužiju, uznávám), design.
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 21:08
eSATA se moc nechytly, kdežto USB ano, a Bohudík za USB 3, které už má důstojnou rychlost. Mám externí disk na USB 2, dneska už bych si ho nekoupil. Na druhou stranu, na zálohování Videi, fota, uložiště instalaček a Bůch ví co ještě je tento disk dobrej a pomalou rychlost holt musím překousnout a čekat a čekat. Naštěstí z něho netahám data každý den, tak mě to ani nepálí.
r34ktor (7477)|4.9.2011 21:09
[quote=Richmond;470843]Jenomže ty stále nechápeš jednu maličkost. Rychlosti běžně dostupných SSD je třeba i v burstu (cachované čtení, které v praxi nikdy nevyužiješ) řekněme 500MB/s. SATA2 umí propustit 3GB/s. Proč si mám tedy kupovat něco na SATA3 když to nevyužije ani rychlost SATA2? To se ti nezdá jako vyhazování peněz?[/quote]
Jednotky ti moc neříkají. SATA rev. 2.0 má nativní propustnost 3 Gbit/s. Reálnou 300 MB/s. SATA rev. 3.0 (s dvojnásobnou propustností) pro moderní SSD rozhodně přínos má.

[quote=stefi@bohuslavice;470852]Jenže SATA II, nebo III nic neřeší, deska se SATA II nebude mít USB 3 .0 a v budoucnu když budu chtít USB 3 tak dám z kapsy dalších 400,- za řadič.[/quote]
Souhlasím. Je rozumné připlatit za perspektivní rozhraní. Externí disky s USB 3.0 jsou dnes běžně dostupné.
Richmond (8084)|4.9.2011 21:18
[quote=r34ktor;470859]...[/quote]
Omlouvám se za jednotky ovšem je to asi tak důležité jako celý tvůj příspěvek. Takže když budu mít třeba raid tak mi tu hranici 300MB nepřekročí, že ne? :rolleyes:

Externí USB3.0 disk není rychlejší než obyčejný desktop disk v esata pouzdře za pár stokonrun. Ale jinak ano, rozhraní je perpektivní :rolleyes: Není iopravdu důležitější vedět kolik těch zařízení opravdu vloží do něčeho za co bude teď klopit peníze?

Nebo jinak - ukaž mi prosím ten důvod, proč zrovna tento rok bude USB3 perspektivnější než minulý rok. Dostupné jsou, ale že jsou ojeb už nenapíšeš z jakého důvodu?
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 21:21
Teďka nemám SSD disk a nemám ani žádné zařízení s USB3, ale do budoucna s tím plánuji, tak nevím, proč bych s tím neměl už teďka počítat, podle mě je to logické.
Časem se bude zvolna přecházet na USB 3 (teda pokut zase nepřijdou výrobci s něčím novým), ale cenově je to dostupné, jenže lidi pořád škrtí každou korunu, tak si raději vezmou USB2. Já neznám nikoho kdo má eSATA disk, myslím, že eSATA jsou již mrtvá, svoji šanci propásly.
Richmond (8084)|4.9.2011 21:27
Proč bys měl platit dnes za něco co použiješ příští rok? (kdy budou ceny usb3 zase nižší). Usb3 nemá rychlejší disky než esata - nejsou ani levnější tak co váš na tom tak přitahuje? Dvě kila na zdroji jsou peníze "navíc" a tyhle dvě stovky (nebo kolik) vyhazování není? Nepřipadá vám to jako baštění toho co si reklamní oddělení umanulo i přes to, že je to naprostá zbytečnost, který je sice novější, ale o to pomalejší?

edit: aha, takže rychlejší, levnější rozhraní je prostě out protože je starý. Tak to pak jó, v tom případě je vaše myšlení naprosto správné a snad i v dnešní době "cool". Pak mi tu ale neříkejte, že chcete poradit. Nebo chcete poradit co nejrychlejší sestavu, protože prostě nechcete a říct si nedáte. Jsme stále na začátku s tím, že už nemáte takový hokej v diskách :D
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 21:39
eSATA je mrtvé a šíleně nepraktické, USB2 má každý počítač a ještě k tomu na předním panelu, takže je to praktické, nedokážu si představit, když mám v práci asi šest počítačů na kterých pracuji a každý bych musel odsunovat a hledat eSATA někde v zadu,tak to bych se na to vy... a takový disk s eSATA by letěl z okna!
eSATA jsou s porovnáním s USB2 lepší, ale jsou šílně nepraktické, což jejich cenu sráží. Takže USB má právo i přes to, že jsou méně vykonné než eSATA být dražší, protože jsou praktyštější. A já vidím vyhozené peníze za eSATA, raději jsem si v minulosti koupil disk USB2 a lituji, že v té době nebyli USB3 i když by mi v práci jely pouze na USB2.
USB 3 se příliš nerozšiřuje, protože mnoho lidí nemá řadiče, ale až budou měnit PC jako já, tak už s USB3 a pak se rozšíří i pamětová média.
Richmond (8084)|4.9.2011 21:43
Říkátš ty, člověk, kterej nemá o hw ani šajná. Třeba ta levnější CM Sileo (byla ti nabízena, tys ale chtěl něco černýho lesklýho aby ti to doma ladilo) má eSata vpředu :rolleyes: Ty prostě vybíráš podle obrázků jako kdybys měl na luxusní drahý zboží a je ti jedno, že to bude pomalý, hlavně ať tam je to co je teď v módě.

edit: vem tu sestavu od NHKG a zabal to do krabičky Silencio 550. Ty budeš spokojen se vším co má tuhle krabičku (nemusíš vhazovat disky z oken, dokonce se na to nemusíš ani vys.... protože je esata dávno mrtvá) navíc si fdo ní časem koupíš usb3 externí superspeed disk a ssdčko na sata6. Do toho nacpi radeona, připoj si to přes hdmi a není co řešit ne? Vždyť v tom máš naprosto jasno.
dzandra (1368)|4.9.2011 21:53
Omlouvám se za OT, ale může mi někdo říct, jaká je teda ta výsledná sestava? Tak jsem si to přečetl skoro celé , ale nějak jsem z toho výsledku jelen. Jen pane z bohuslavic, vy se tu čertíte nad tím, že Vám tu zadarmo někteří radí a navyšují cenu sestavy, ale nepřipadá Vám někdy zbytečné něco koupit za 12000, když o pár tisícovek budete mít jistotu, že tu rádce nebudete proklínat, jak ta sestava jede pomalu. Už jste tu přirovnával ty auta, někdo mi po bouračce namotoval do auta depa světla a za měsíc jsem to měnil za 4x dražší Valea , protože to stálo za ....., sry za ot, ale prosím o tu konečnou sestavu
Richmond (8084)|4.9.2011 21:57
Tohle tu bylo jako poslední
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ale zajímavé byly i sestavy od alfahanse a kottyho
astec (1823)|4.9.2011 21:59
[quote=dzandra;470891]Omlouvám se za OT, ale může mi někdo říct, jaká je teda ta výsledná sestava? Tak jsem si to přečetl skoro celé , ale nějak jsem z toho výsledku jelen. Jen pane z bohuslavic, vy se tu čertíte nad tím, že Vám tu zadarmo někteří radí a navyšují cenu sestavy, ale nepřipadá Vám někdy zbytečné něco koupit za 12000, když o pár tisícovek budete mít jistotu, že tu rádce nebudete proklínat, jak ta sestava jede pomalu. Už jste tu přirovnával ty auta, někdo mi po bouračce namotoval do auta depa světla a za měsíc jsem to měnil za 4x dražší Valea , protože to stálo za ....., sry za ot, ale prosím o tu konečnou sestavu[/quote]
OT
A co takhle naopak. Má jen tolik co má a chce maximum v této částce a čertí se nad lidma co toto nedokážou pochopit a vnucují mu různými způsoby něco na co nemá, nebo nechce mít a tím jej třeba trošku uráží a ponižují? Nemyslím si že tazatel je ..... a že neví že by za částku o x větší nemněl něco lepšího. Ale pak by přistoupil na tuto částku aopět by se zde rozpoutala debata o ..... která by jej nutila tuto částku navýšit.
/OT
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 22:04
To jsou kecy, bednu jsem nevybral podle toho aby byla drahá, nebo aby vypadala draze, ale podle toho aby mi zapadla do interieru a když mám veškerou elektroniku z leštěného černého plastu, tak nechápu proč by měl počítač vybočovat a narušovat interier, tak to už pochop!!!! Konečně začni brát v úvahu víc než jen jeden parametr který uznáváš a tím je pro tebe výkon.
Bednu cos mi nabídl má eSATA, ale proč bych si ji kupoval, když eSATA nechci a ani mít nebudu, v práci bych si s takovým diskem mohl utřít zadek a u kámošů taky tak! A navíc ta bedna je hnusná!!! A navíc mám starou DVD mechaniku a ta je v bílé barvě v te mé bedně se to schová, kdybych vzal tu tvou navrženou, musel bych kupovat DVD mechaniku, kterou stejně nechci, protože do budoucna plánuji Blu-ray, takže za DVD mechaniku bych zase 400,- vyhodil z okna!
Všimni si, že ta drahá bedna co jsem vybral se dá sehnat za 1550,- a má USB 3 a čtečku SD karet a k tomu vypadá elegantně. Ty to nepochopíš, protože máš PC někde v komoře :-)
Richmond (8084)|4.9.2011 22:04
Dávat pětikilo navíc za lesklej plast mě prostě jde do hlavy, zato dumat nad zdrojem za 900-1.100,- je naprosto správné a všichni fóru by si z toho měli vzít příklad - vždyť on bude jenom dva roky tahat počítač a nebude vidět.

PS: ano, pár pc mám i v komoře - jsou to předeším ty z leštěného plastu, ty z hliníku (kartáčovaného) jsou tak hnusný, že přes ně radši házím ručník aby mě nenarušily veškerý design pokoje vyloženého lesklými leštěnými plastovými reprobednami, zesilovači a LED monitory s HDMI. Navíc má jedna také dvířka, bohužel hliníková ale alespoň zakkrývají mechaniku, kterou jsem si tenkrát koupil i přes to, že mám v druhé blu-ray vypalovačku. Je to šílené plýtvání penězi, vždyť jsem s ní jen zazálohoval x desítek harddisků, boot sektorů, různé operační systémy za což se hluboce stydím a od dnešní dne bude všecičko dávat ze staženejch .iso na lesklou černou plastovou flešku do usb3, případně na SD kartu ve shodném designu
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 22:13
Nemyslím, si že tahle sestava je nekvalitní, myslím, že jsou tam zastoupeny přijatelní výrobci a cena odpovídá výkonu a kvalitě. Když si spočtu celou setavu i s monitorem, Blu-ray mechaniku,... tak už se dostávám k částce 20.000,- lidi kupujou noteboky za 8.000,- a jsou spokojeni. Mě tahle sestava bude stačit!!!! Vím, že když přihodím dalších 10.000,- že bude zřejmě výkonější a mohl bych se poohlídnout po značkových komponentech, ale já si dal limit a ten nechci překročit.
Co je na tom špatného, chtít poradit podle mých požadavků, které jsem zmiňoval kus v minulosti, a získat tak za 12.000,- Kč maximum.
dzandra (1368)|4.9.2011 22:13
Znám jednoho co si koupil A3 a pak si z ebaye objednal přední masku z S3 (přitom i idot pozná že to sko není), Můžu ti říct, že raději vezmu sestavu co bude jak pěst na oko a bude šlapat, než něco co bude vypadat luxusně, ale bude to o hovnu. A nad tím zdrojem by jsi měl opravdu zapřemýšlet.
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 22:17
[quote=Richmond;470901]Dávat pětikilo navíc za lesklej plast mě prostě jde do hlavy, zato dumat nad zdrojem za 900-1.100,- je naprosto správné a všichni fóru by si z toho měli vzít příklad - vždyť on bude jenom dva roky tahat počítač a nebude vidět.[/quote]

Hele když si vezmu jnou bednu tak ti říkám, že budu muset koupit i novou černou DVD, nebo Blu-ray mechaniku, což jsou zase výdaje navíc. Jenže zdroj dělá 200,- pak bych mohl koupit lepší paměti +300,- ,pak bych si koupil DVD mechaniku +400,- ... a takhle bych mohl jít do nekonečna!
a ta tvoje úžasná bedna stojí 1700,- tu moji krasavici seženu za 1600,- a to do ní dočasně schovám bílou starou DVD mechaniku. co je výhodnější?
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 22:23
hele my se motáme v kruhu, mám požadavky a 12.000,- když nejste schopni z tohodle sestavit PC? tak co tu ztrácíte čas? Bednu co jsem vybral stojí 1.600,- a pro mě má samé plusy, tu hnusnou bednu co vybral Richmond stojí 1.800,- Tak jsem magor já?
O zdroji uvažuji, že koupím jiný i o paměti, že koupím s chladičem, ale nebojte nebude to razantní změna, který PC posune do jiné kategorie, jsou to více-méně kosmetické úpravy. :-)
dzandra (1368)|4.9.2011 22:25
A co takhle měsíc nebo dva počkat s pořízením odložit každý měsíc 1500 a máš ušetřeno na něco dražšího. Jinak míra kalousků nám to příští rok chystá tak hezky, že bude stát všechno o nějakých 30% více než teď, aby jste pak nelitoval. Chápu že jste si dal limit 12k, ale na cad sestavu, která má ještě ladit s interierem , no nevím

Edit, vždyť je to forum, nebylo by škoda, kdyby všechno končilo na dvou postech ??
Richmond (8084)|4.9.2011 22:26
[quote=stefi@bohuslavice;470907]co je výhodnější?[/quote]
Přitlačit na cpu, na ramce ani ne (vzal bych intela, jenom bych si pohlídal voltáž), na zdroji. Radeona bych vyhodil taky, na dvd nebo bluray bych se vyprd uplně na odhlučněnou bednu možná taky kdybych chtěl jó šetřit - v bazarech se dá sehnat za 500 sice designově asi pro tebe ošklivá, ale kolikrát naprosto luxusní 20kg bedna z dellu/ibm/hp. Tisícovku-dvě snad za měsíc-dva seženeš ne?

Mě osobně je úplně šumák co si koupíš - už jsem ti tu kývnul i na ty hrozný sra*ky s překrásnou bednou a pořád ti to nestačilo :rolleyes:

Každý počítač je stejně rychlý jako ten, který u něj sedí (u tebe dost omezující faktor)
Georginek (2957)|4.9.2011 22:37
Ja zase s Bohousem souhlasim, ze nechce bednu, ktera se mu nehodi do obyvaku. Taky dam hodne na vzhled. Ale kdybych to kupoval ja, tak si sice koupim krasnou bednu, ale ne na ukor vykonu, to spis mesic pockam a koupim si bednu co se mi libi a lepsi vnitrek ( za usetreny prachy )..

PS: Ale jestli das na vzhled, tak ta bila mechanika se tam trochu nehodi. Me by to nasralo a zkazilo mi to celej den, kdybych otevrel ty dvirka a videl to...... ;)
Mno, ono taky sileo klidne nemusi byt tak uplne "silent". Ja sem jeste nikdy nevidel "silent bednu" bez toho, abych reguloval nebo menil stock vetraky.....

To Dzandra: Nestras...... Pristi rok chci i7 :D
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 22:38
Hele, kdybych chtěl dát do PC víc peněz tak to udělám, prachy bych našel, ale každý člověk má jiné priority a PC bohužel mezi mé hlavní priority nepatří, jsem ochoten dát za něj 12.000,- Potřebuji i žít,potřebuju nové auto, vyřizuji stavební povolení, hypotéku, dítě na krku, a spousta dalších výdajů,...
CAD dělám jen okrajově (a to už jsem tu říkal), ale to je snad všem jasné, když jsme v rubrice "PC pro grafiku a CAD do 12.500,- Nikdo přeci nemůže kalkulovat, že si koupí PC za 12.000,- a bude využívat CAD programy na 100%.
Když postavím PC na INTELu tak se nemůžu nikdy vejít do 12.000,- To bych si musel koupit Intel i3-550 a to už je snad výkonější Phenom II X4 955

Ta bílá DVD mechanika tam bude jen dočasně, počkám půl roku, rok, a uvidím jak se pohly ceny Blu-ray. Naštěstí DVD mechaniku moc nevuužívám, tak bednu nebudu raději ani otvírat :-) stejně všechno hážu na externí disk. No a když tak málo využívám mechaniku, tak z pochopitelných důvodů nechci vyhazovat tolik peňez za Blu-ray.
Richmond (8084)|4.9.2011 22:44
A já můžu za tvoje dítě? Tvojí prioritou je bedna a jak jsem tak pochopil tak Gigabyte a Kinston. Sestavu tu máš přeci nabídnutou, splňuje tvoje priority tak nevím co řešíš?
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 22:54
Hele Richmonde, nechápu proč tady vlastně píšeš, když nejsi schopen konstruktivně poradi a podle určitých požadavků sestavit PC, ješt, že nepracuješ v obchodě, to by tě lidi vyfakovali raz dva.
Jednoduché moje podmínky a cena a ty už tady "smolíš" sestavy, které neodpovídají ani ceně, ani mým požadavkům. Ptám se sám sebe, proč tady s tebou ztrácím čas.
Myslel jsem si, že napíšu požadavky a někdo mi řekně: "hele, tahle grafika je lepší než ta tvoje, dá se ušetřit na desce, když si vezmeš tuhle, bude ti stačit a tyhle ušetřené prachy dej do zdroje, sice bude stát taky za hovno, ale nějakej mít musíš a za ty prach lepší nebude..." nějak takhle jsem si to představoval. A ty začneš radit, že všechnoje na hovno, sestavíš sestavu za 20.000,- a k tomu ještě vybočuje z mých požadavků. No, úplně ztracený čas s tebou.
stefi@bohuslavice (33)|4.9.2011 23:01
Nechápu, proč si na svém super výkonném PC v rezavé bedně s urvanými dvířky nezahraješ nějakou hru, protože radit ti fakt nejde, možná kdybych chtěl sestavit PC za 30.000,- tak bych ti dal vědět a doufal bych, že to nepřekročí 50.000,- Jak tak koukám, tak máš očividně problém sestavit PC z cca 7 komponentů do 12.000,- Kašli na to, už tady s tebou píšu celý den a vlasntě rady které jsem dostal byli ode všech jen ne od tebe.
stefi@bohuslavice (33)|5.9.2011 00:16
Poslední verze komponentů vypadá takto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
panu Richmondovi se tohle určitě zamlouvat nebude, ale to ani nemusí.
Chci konstruktivní nápady, jak řekl Richmond o HW nic nevím a právě proto jsem tady na diskuzním fóru, abych dostal za své prachy maximum! Požadavky byly už řečeny.
Tak prosím z konečnou cenou nehíbat jen s komponenty a to ještě tak, aby splňovaly mé požadavky

(požadavky ve zkratce:
co nejméně hlučný PC, pro domácí využívání, střih videa v HD kvalitě (Pinnacle Studio 14), projektování v AutoCADu 2010 (pozemní stavitelství, z 80% 2D, jednoduché rodinné domečky + jednoduchá vizualizace ve 3D - NEkomerční využití), občasné hraní středně náročných her)
Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition (nebo jiný, ale minimálně stejně výkonný)
Deska: USB3, (SATA III, do budoucna plánuji SSD disk),
Grafika: DDR5, 1GB, nejlépe 256 bit., HDMI, (méně hlučná)
Skříň: PC bude v obývacím pokoji, takže na bedně trvám (neměnit)
Disk: WD 1TB
Zdroj: méně hlučný, pokut možno spolehlivý, výkonný)

Jsem zvědav, jestli se někomu podaří, tuhle sestavu podle výše uvedených podmínek, vylepšit (a zvýšit tak výkon PC), aniž by se zvedla cena, která je uvedena v nákupním koši Alfacompu.
Je mi jasné, že kvalita a výkon komponentů bude odpovídat ceně, ale pro domácí využití si myslím, že bude pro mě dostatečný.

Předem děkuji.

P.S. Richmonde, zkus už nereagovat, nebo se smiř s mými podmínkami, ať už se ti líbí, nebo ne. Podmínky prostě měnit nehodlá, a už ani cenu!
dzandra (1368)|5.9.2011 08:48
Škoda že trváš na tom sata3 a tichosti, místo sata3 WD který má (Hlučnost v klidu 28 dB Hlučnost při zátěži 33 dB) bych použil o 100 kč levnější [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (Hlučnost v klidu 2.7 belu Hlučnost při zátěži 2.9 belu) ,stejně tě v rychlosti bude omezovat ostní hw. Navíc máš v požadavku občasné hraní středně náročných her, kde je zase výkonější i3-2100( o něco levnější) protože není lepší cpu pro hry něž Sandy core, ale zase v renderu mu dá na prdel ta x4 955

Tady je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] postavena na sandy s i3 procesorem, je to pod tvým limitem, ale zase až budeš mít par korun navíc, můžeš tam později hodit i5 nebo i7, ten nexus zdroj mám v práci a zatím si na něj nemůžu stěžovat. I když já mám raději a doma používám seasonic. Jo a postavil jsem to na sata2 ,stějně tech pár milisekund nepoznáš

Btw : CAD jsem zatím nikdy neviděl na pc v provozu, maximálně microstation a podobně chujoviny
Richmond (8084)|5.9.2011 11:27
Samsung mu byl nabízen v postu 35 jenomže pak přišel NHKG a napsal, že hodně rády vibrují takže to vypadalo jako kdyby byl špatnej každej a jak by se mu vyhnul. Přitom já nedávám nic jiného než F1 a F3 a neměl jsem s nima nikdy problém. Na rovinu 640GB dělala trochu větší bordel, ale jenom při najíždění. Pokud disk vibruje tak je na reklamaci - to, že NHKG tak neudělal je čistě jeho věc. Já taky svýho F1 nereklamaoval a jede dodnes, troufnu si říct, že je to jeden z nejstarších Ťamťungů vůbec, má naběháno hodin. Ukaž mi prosím NHKG takhle starou supr Barču s teplotou 30° :D


Pak můžem vzít na přetřes Realteky 8111/8119 ;)
dzandra (1368)|5.9.2011 11:49
Ten samsung jede 24/7 ??
Richmond (8084)|5.9.2011 11:50
Jj, pár let a pořád o něm nevím jako když jsem ho koupil ;) (nejel cca půl roku co jsem byl v nemocnici a po dobu co jsem měl maca)
dzandra (1368)|5.9.2011 11:53
[quote=Richmond;470974]Jj, pár let a pořád o něm nevím jako když jsem ho koupil ;)[/quote]

Dobré vědět, mám v synology 4xWD Green 2tb a jsem zvědav jak dlouho to dají, předtím tam byly 4x750 Baracudy a ty to po roce a půl nedaly :D. Ale stejně jsem do toho chtěl po šéfovi Toshibu MK2002 , na zkoušku, ale jaksi nevím proč mi dodal ty wd, navíc první celá serie 4disku šla do kytek po dvou hodinách provozu.

Sry moderátorovi za OT, ale taky je dobré vědět, jak dlouho ty HDD vydrží
Richmond (8084)|5.9.2011 11:57
S toshibou mám taky podobnou zkušenost (ono taky co bych čekal od disků, na kterých je napsáno ZLO1 :D - přežil jenom jeden a to dostal 2x low level format). Možná bych zkusil Hitachi, ty měly brutální firmwary - nebyl problém kopírovat třeba 4 soubory na ten samý disk bez nějakého viditelného zasekávání (tohle u Samsungu ani WD nejde). Na druhou stranu od dob, kdy je koupilo IBM (šílená poruchovost) jsem si to nerisknul

edit: myslím, že tu někde mám ještě staršího F1 na zálohu a tahání (bez obalo jako exterňák :D). Ten zazžil nejeden pád a běží bezproblémů

edit: pro stefiho: Hliník nerezaví do takové míry jako plech (ocel) :D

edit2: Na něco jsem se tě ptal, reaktore, čekám... Ale můžeš potvrdit i ostatní a pak říct co je nebo není perpektivnější, rád si to poslechnu ;) A hausnumera si nevšímej :D Nebo všímej, to je fuk
[quote=Richmond;470864]Takže když budu mít třeba raid tak mi tu hranici 300MB nepřekročí, že ne? :rolleyes: Externí USB3.0 disk není rychlejší než obyčejný desktop disk v esata pouzdře za pár stokonrun. Ale jinak ano, rozhraní je perpektivní :rolleyes: [/quote]
edrush (8)|14.9.2011 13:37
zdravím,

mám 13k a potřeboval bych z nich vyždímat maximum pc výkonu.
Hlavní činností bude modelování a projektování (AutoCAD, Google SketchUp, aj.)
Dále bych se také rád podíval na nějaký ten HD film a zahrál pár novějších her (klidně se staženými detaily)
toto je současná, odhadem 4 roky stará sestava, pokud se z ní něco využije, budu rád :)

Intel Celeron 3,2GHz
NVidia GeForce 6600
deska MSI MS-7043
disk western digital WD1600JB - nahradit, opravdu starý, brzy vypoví službu
paměti DDRII Corsair 2GB
zdroj ATX EC 400W (PFC) model: 300XXV2
mechanika LG SuperMulti GSA-H20L
chlazení Arctic cooling freezer 4
tv karta WinFast TV2000XP expert
Samsung EcoGreen F2 - 1,5TB + Evolve HardBox - 3,5" SATAII - OK

// monitor ASUS VW222S (VGA)

moc se v současném HW neorientuji, tudíž přivítám každou radu, děkuji :)
alfah4ns (1040)|14.9.2011 13:51
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Phenom X4 BE +slušná deska + výkonný chladič -> přetaktovat
4 GB RAM (zatím, později můžeš dokoupit další)
GTX460
500GB HDD na systém, můžeš tam dát ještě tu 1.5TB jako datový
výkonný, kvalitní zdroj + dobře chlazená bedna

pak by se už dala použít snad jen mechanika, ale to bude jako pěst na oko, v té černé bedně...
edrush (8)|14.9.2011 14:37
díky za bleskovou odpověď,
mechanika je černá, tudíž žádný problém :)
ještě jeden dotaz; bude s touto sestavou kompatibilní moje současná tv karta? (WinFast TV2000XP expert)
alfah4ns (1040)|14.9.2011 14:58
Aha, já právě koukal na google a hned v prvním linku jsem viděl bílou.. tak to je fajn :)

Mno dívej... PCI slot tam je, takže TEORETICKY by jet mohla...
Jenže, opravdu si nejsem jistý, jestli to rozjedeš pod moderním systémem.
Na takový stroj bych rovnou hodil windows 7 64bit verzi - v CAD bude těch 64bit znát + umožní ti využít i více RAM.
V sedmičkách, kor 64bitových, je docela pravděpodobné, že ta karta nepojede.
edrush (8)|14.9.2011 15:20
nevadí, vyzkouším a uvidím.. bez TVkarty se nějaký čas obejdu a kdyžtak v budoucnu pořídím novou..

ještě poprosím někoho dalšího, aby se vyjádřil :)
lavjoy (1628)|14.9.2011 17:31
Jen tu Elite bych vzal 311ku