reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI X1900XTX - nestabilita

monty.lada (2)|31.5.2007 05:06
Mám problém s VGA X1900XTX. půjčil jsem si tuto kartu na vyzkoušení za učelem případné koupě. Po spuštění jakékoli hry mohu hrát asi 40s a pak dojde k rozpadu obrazu na artefakty, pokud ukončím hru ihned tak mi artefakty v podobě koberce barevných bodů zůstávají i ve win na ploše, pokud hru brzo neukončím za okamžik reset PC.

Teplota idle57°C, hned po ukončení hry 81°C(Catalyst control center).

Zdroj: cosi od KME 350W (měřeno mojí UPS - klidová spotřeba 138W)
pro VGA by teda mělo zvostat dost Wattů navíc.

Poraďte, řekněte svůj názor: PSU nebo přehřívání VGA(chladič je originál-nezadělanej prachem, funkční bez problémů)
boboco (1987)|31.5.2007 08:52
Proboha, ať už Tě ani nenapadle sputit nějakou hru s tímhle zdrojem!!!:eek: :mistake

Problém je samozřejmě ve zdroji a s trochu štěstí Ti taky zdroj může odmažit i další komponenty kromě sebe samotného. Počítač vypnout a vyměnit grafiku za nějakého nežrouta a nebo vyměnit zdroj MINIMÁLNĚ za 400W Fortrona, ale spíše za ještě něco lepšího (Fortron 500W/Seasonic 430W/Enermax 400W ...)

Hlavně už ten systém ničím nezatěžuj!

O tom, jak je to s tou watáží u podobně low-endových zdrojů se zde na fóru, v sekci zdroje dočteš hodně. Například zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=3324 nebo zde https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=1123 (mohl bys dopadnout podobně!). Jinak jsou tu desítky dalších treadů, kde se radí s volbou vhodného zdroje atd.

//edit: Bohužel, nemůžeš čekat, že zdroj v hodnotě 300,- CZK Ti utáhne grafiku, která ještě před pár dny byla nejrychlejším kusem železa od ATI !!! -jen ale nechápu, že člověk, co Ti tu kartu půjčil se vůbec nezeptal na Tvůj zdroj... Trochu toho člověka lituju, jak grafika i zbytek Tvého počítače při každém zatížení (prakticky i př každém spuštění PC) dostává pěkně zabrat a je jen otázkou času, než by něco nadobro zasmrdělo.
tgfh (2985)|31.5.2007 09:02
Trapas.
Jakou grafiku jsi měl předtím? To tě nenapadlo že 350W zdroj nebude stačit? Můžeš si tímto zacházením odpálit celého kompa! Uvažuješ o koupi X1900XTX....za chvíli by jsi mohl uvažoval o koupi celé sestavy...
Chudák člověk co ti ji půjčil...

EDIT I: "cosi od KME 350W" vs. "X1900XTX"
hmm zajímavá kombinace...

EDIT II: na X1900XTX MINIMÁLNĚ 400W FORTRON, a i ten by byl možná málo...
Johnny007 (40)|31.5.2007 09:58
Veeelmi slaby zdroj...
odporucam nieco z mojho profilu... a budes vysmiaty..

a este by som skontroloval aj odvetranie skrine ...
Po 40 sec. celkom slusny narast teploty.
Nevravim ze je kriticky.. ale ten tepelny gradient by mal byt nizsii..

Jednoducho na prevadzkovanie gr. kariet z TOP-LEVELu musis byt pripraveny.
monty.lada (2)|31.5.2007 19:21
díky za odpovědi, dneska vyzkouším jinej zdroj nějaký enermax 500w.

jakou sem měl předchozí VGA? 7600GT

rozhodně už nebudu zdroj přetěžovat, zkusil sem to 3x a od tý doby už ne.

myslím si že tu vga můžu v kompu nechat, ve 2D není vůbec zatížená.

pořešil jsem i odvětrání case mám teď idle42°C.(zadělanej radiátor, co mám přidělanej na odtahu z case).

když se rozhodnu pro koupi tak na ni stejně pujde voda.
boboco (1987)|31.5.2007 21:35
Zdroje nikdy nepodceňovat a vždy se raději nejprve poradit, ono se nemusí nic vážného stát, kromě nestability, ale když se něco stane, nemusí zůstat nic než oči pro pláč a to doslova - nemusí přežít ani ventilátory:) -viz 300W zdroje LC Power...:turtle
endivie (99)|10.6.2007 17:17
tak co bylo to zdrojem?