reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Náhodné přerušení běhu Windows

Neregistrovaný (0)|3.9.2011 16:04
Tazatel: Kehleh

Znění dotazu: Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně pc mého bráchy. Poslední dobou se mu děje to, že mu přestane běžet Windows a to třeba po půl hodině užívání. Nejprve ztmavne obrazovka, která vypíše No Signal a zastaví se zvuk z repráku, pokud nějaký hrál no a nic se neděje. Jediné východisko je restart. Někdy to nastane po delší době, někdy hned po načtení Windows, ještě než naběhne přihlášení. Zkoušel jsem projet pc antivirem Avast ale ten nic nenašel a chtěl jsem ještě vyzkoušet antispyware, ale test bohužel nedoběhl protože počítač zase "ztmavnul". Zkoušel jsem spustit XPčka v režimu nouze nebo jak se to jmenuje ale pořád to blblo. V poslední době nebyl připojován žádný nový hardware a zkoušel jsem odpojit všechen ostatní i usb zařízení kromě monitoru a myši s klávesnicí (PS/2). Čím by to mohlo být? Nemyslím, že je to hardwarem, i když je ten počítač už dost starý. Windows byl nainstalován nedávno. Napadlo mě ještě přeinstalovat OS ale chtěl bych to spíš vyřešít jinak. Možná by to ani nepomohlo.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Windows XP SP3
nevím hw ale můžu ho zjistin pokud by to bylo relevantní.
Richmond (8084)|3.9.2011 16:12
Jaká je tam grafika? V jakém je stavu, stáří
Kehleh (0)|3.9.2011 17:08
Grafika tuším GeForce FX 5200, jak je stará nevím ale několik let určitě.
speedsnail (4876)|4.9.2011 11:34
Něco se přehřívá nebo odchází.. Grafika, zdroj, základní deska?

Zkontrolujte jestli se na všem točí větráky, případně jestli není chlazení zacpané prachem. Ve zdroji (odpojeném) můžete zkontrolovat kondenzátory, zda nejsou vyteklé/nafouklé, to samé na základní desce.