Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Používáte mobilní OS Android?

4.9.2011 09:36
Petr S. Používáte mobilní OS Android?

  • Ano, jsem spokojený
  • Ano, ale raději bych jiný
  • Ne, ale chtěl bych
  • Ne, nemám zájem
Hlasování k této anketě je na homepage magazínu Svět hardware v horní části pravého sloupce.
4.9.2011 09:37
RichmondUž ne a jsem spokojený :)
4.9.2011 09:59
SommerNe, a zatím mě k tomu ani nic nevede.
4.9.2011 10:45
kevin00Nepoužívám, využívám operačního systému Maemo :)
4.9.2011 10:56
robkyNie, nemám záujem, zatiaľ mi stačí WinMobile ;)
4.9.2011 10:59
GeorginekNe, mam Symbian a pokukuju po Wmobile.....
4.9.2011 11:15
alfah4nsano, přešel jsem z Nokie E51 na HTC Wildfire S.
Spokojenost - cca 85-90%. Ten OS není špatnej, ale je vidět, že má ještě mouchy...
(např. pokud se nastaví budík a tel se vypne, nezvoní, asi největší moucha, kteoru na tom OS shledávám. Osobně jsem ale zvyklý tel i tak nevypínat, jen zapínat mód letadlo, takže to ani tak neřeším)
5.9.2011 07:59
xmarekProšlo mi rukama spoustu mobilů, které byly postavené na androidí platformě, ale i na vzdory tomu, že má manželka mobil s androidem já žádný nevlastním (a nyní ani žádný firemní).
Otázka jak to bude v budoucnu. Zatím není důvod. Není to tím, že by byly ty mobily špatné (mouchy se jistě najdou), ale spíš tím jak já celkově pohlížím na mobily.

O.T.: Nechci tady rozpoutat diskuzi na téma mít a nemít mob. telefon (to už tady bylo), tak prosím respektujte můj názor, že je to čistě, ale čistě má osobní věc a názory některých jedinců nesdílím. :runaway Děkuji.
5.9.2011 08:34
5.9.2011 09:33
wthulmannAno a jsem spokojený a je mi úplně jedno že je to android.

(Kdyby tam byl iOS nebo WP tak by to na věci nic neměnilko. Tak nějak mám pocit, že by telefon fungoval tak jak má s kterýmkoliv z těchto systémů.)
5.9.2011 10:04
Honza23Já momentálně používám telefon se systémem Bada a jsem s ním spokojen. Nabízí mi například možnost nahrávat si zvuk z FM rádia. Momentálně se má objevit aktualizace, tak už se docela těším.
Salamander
Od kohokoliv jiného bych to bral, ale od člověka, který měl máslo na hlavě, a vlastně už tam ani nepracuje, tak asi ne. :)
5.9.2011 10:05
ZoidikNe, nemám zájem. Teď pokukuju po novém telefonu a opět to bude Symbian. Jsem v podstatě rozhodnut pro Nokii C7.Do tohoto stavu bych se chtěl taky někdy dopracovat. On ten telefon je někdy k vzteku. Jsi štastný člověk. Jediná praktická výhoda jakou může mít telefon (z mého pohledu), že pokud se člověku něco stane, může dát o sobě rychle vědět a přivolat si pomoc.
[quote=xmarek;470950]Prošlo mi rukama spoustu mobilů, které byly postavené na androidí platformě, ale i na vzdory tomu, že má manželka mobil s androidem já žádný nevlastním (a nyní ani žádný firemní).
Otázka jak to bude v budoucnu. Zatím není důvod. Není to tím, že by byly ty mobily špatné (mouchy se jistě najdou), ale spíš tím jak já celkově pohlížím na mobily.

O.T.: Nechci tady rozpoutat diskuzi na téma mít a nemít mob. telefon (to už tady bylo), tak prosím respektujte můj názor, že je to čistě, ale čistě má osobní věc a názory některých jedinců nesdílím. :runaway Děkuji.[/quote]
5.9.2011 11:00
Richmond[quote=Salamander;470953]Jinak tohle k Androidu vazne celkem sedi http://www.mobilmania.cz/bleskovky/nokia-pouzivat-android-je-jako-curat-si-do-kalhot-pro-zahrati/sc-4-a-1126199/default.aspx[/quote]
Jj, já ho taky dal pryč a ještě jsem dotyčnému za to zaplatil. Ne, že bych měl Nokii nějak extra v lásce, ale s tímhle má výjimečně pravdu. Jenomže pak je tu realita - tupý stádo vylízanců (bez pardonu) si koupí obil s androidem jako hračku, ne jako nástroj a vůbec jim není divný, proč tam maji předinstalovanej antivir :D
5.9.2011 12:27
EditorPOAno, jsem spokojený

Keď som kupoval mobil s Androidom, bol som hlavne zvedavý na základe pozitívnych ohlasov. A teraz by som už nemenil. Prispôsobil som si OS pre vlastné potreby, nemám tam skoro nič, čo by som nepotreboval a na druhej strane, čo mi tam chýbalo, to som si doinštaloval. V určitých situáciách mi nahradí notebook.

[quote=Salamander;470953]Mel jsem, zbavil jsem se ho.
Jinak tohle k Androidu vazne celkem sedi http://www.mobilmania.cz/bleskovky/nokia-pouzivat-android-je-jako-curat-si-do-kalhot-pro-zahrati/sc-4-a-1126199/default.aspx[/quote]
zareagujem citáciou z diskusie
"Někdo si možná čůrá do nohavic ale nokia, ta si se*e do bot..."
Nokia svojou tvrdohlavosťou zaspala dobu. Dlhé roky som jej mobily používal, až mi nakoniec zostala N6230, ktorú ešte stále používam, ale len ako telefón.
5.9.2011 12:32
Richmond[quote=EditorPO;470993]...Nokia svojou tvrdohlavosťou zaspala dobu. Dlhé roky som jej mobily používal, až mi nakoniec zostala N6230, ktorú ešte stále používam, ale len ako telefón.[/quote]

Nokia je "jen telefon", chytré telefony jsou bohužel jen na kapku leší úrovni než android s tím, že prohrávají v množství aplikací. Jenomže na druhou stranu si třeba zkus na androidu napsat česky smsku o jedné větě rukou (psaným písmem). PDA s PocketPC (před Windows Mobile) tohle dávaly levou zadní s prstem v nose (10 let nazpátek)

edit: jinak fakt úsměvná šlupka jsou třeba Wildfiry S (a nejen ty, i ty větší HTC) - čudlík na jednoduchý záznam zvuku to nemá (řekněme na úrovni mobilu Siemens S10), ale blbosti jako napsat si rukou poznámku na displej to má (nepoužitelné) :D Ale lidem se to líbí, takže koneckonců proč ne :D
5.9.2011 01:56
NeoSKkiez by spravili mix iOS a Androidu :(
5.9.2011 02:03
RichmondRadši ne - jsou to dva odlišné tábory. Jeden jde cestou kvality za odpovídající cenu, druhý zase množstvím za co nejnižší cenu (schválně se podívej co musíš udělat proto, aby byla schválena aplikace pro iOS a Andoid ;))
5.9.2011 03:04
Jakub DoležalDlouho jsem měl Nokii a v posledních letech to byl model E71. I přesto, že to byl spíše "pracovní" telefon, tak si Nokia nedala moc práce se stabilitou prostředí a mobil se mi minimálně 1x do měsíce někde zasekl.

Nyní jsem přešel na Android a to zejména díky štědré dotaci na telefonu. Systém jako takový mi bohužel stále nepřijde příliš řešený pro pracovní nasazení. Chybí mi přímá podpora outlook či Office. Také rychlost výrobců ve vydávání aktualizací je celkem bídná.

Android mi tak trochu mi to připomíná Linux: V základu toho moc neumí, lze si ho přizpůsobit na míru, ale to znamená pročítat po večerech jednotlivé diskuze a zkoušet, zkoušet a zkoušet...

V tomto směru mi paradoxně připadají nejlepší chystané WM 7.5, které přináší nativní podporu MS aplikací. Nicméně dokud nebudu mít v ruce telefon na test, tak nebudu vynášet předčasné ortely.

Jinak by bylo fajn, kdyby Google zavedl nějaké minimální parametry pro všechny Android zařízení. Takhle to výrobci dávají do všemožných zmetků a to celé platformě akorát kazí jméno.
5.9.2011 03:27
alfah4nsAndroid - na pohodlnou práci to chce minimálně 600MHz CPU + 512 RAM, či lepší, pokud se mají provozvat náročněší aplikace (3D hry apod)
S officy je to asi podobné, jako u symbianu. Officů je několik a na základní čtení a editaci to stačí. Samozřejmě, makro, atd. od toho nikdo nečeká. Symbian má navíc akorát app na čtení.

Email - to stejné. Email na symbianu byl hodně, no, jak to říct, jednoduchý... Kdo chtěl email naplno používat, většinou kupoval další aplikace.
Android má celkem slušný sync na gmail, další schránky podporuje pomocí pop3/imap přístupu. Opět platí, kdo chce něco pokročilejšího, opět sáhne po aplikaci třetí strany...

Mimochodem, na HTC jsem přešel taky částečně kvůli dobré akci u operátora.
Původně jsem přemýšlel o E52/E72...ale pak jsem se rozhodl - větší displej (GPS), předražené aplikace pro symbian, apod...

co se symbianu nedá upřít, je pěkná výdrž díky malým nárokům na HW. E52 vydrží skoro týden. Wildfire S tak 2-3 dny, pokud si člověk vypne 3G sítě...A to jsou na tom silnější telefony s 1GHz CPU, apod, daleko hůř.
5.9.2011 08:31
StrekiMel jsem radu Nokii se symbianem. Byla to doba, kdy jsem nepotreboval gps, internet v mobilu. Symbian byl na svou dobu vyborny system. Pak jsem presel na WM. Zde ubylo par funkcni v tel. senznamu, take profily zde chybely. Po doinstalovani par utilit ten system nebyl spatny. To uz jsem pouzival gps navigaci a wifi pripojeni z mobilu + data. Kdyz jsem se nedavno rozhodoval kam dal, sel jsem do Androida. Ted mam verzi 2.3.3 a jsem spokojen. Profily zde sice take chyby, ale da se to resit stejne jako na WM programy a doplnky. System Marketu je naprosto vyborny. Na PC vyberu soft a kliknutim se nainstaluje do mobilu. Zadne kabely, zadny synchonizacni software. Cokoliv na dosah ruky. GPS je narozdil od WM funkcni bez problemu, zadny lagy nekonecny fix satelitu apod. A navigace, ta je tady zdarma. Vse je svizne, vcetne 3d her a hlavne je zde maximalne pouzitelny webovy prohlizec. Podnikove aplikace na spolupraci s MS Exchange postou bez problemu, VPN take plne funkcni a Citrix take vyborny. Proste i wifi a 3G bez problemu. Nasel jsem co jsem hledal a jsem spokojeny. Jedina nevyhoda je vydrz, ale hold to je dan za vykon a velikost.
Jak sel cas> N7650, N6600, E65, Qtek9000, HTC Arthemis, HTC Diamond, HTC Desire, HTC Desire Z.
5.9.2011 10:03
ZoidikTrochu odbočím a dovolím si citaci z konverzace, kterou jsem vedl s jedním pracovníkem redakce Chip.


"Xperii X10 bych nebral ;-) S-E poslední 3 roky opravdu za nic nestojí, prostě hrůza.

C7 není špatná volba, určitě budete spokojen.

Někdy bych Vám přál vidět, jak to probíhá na tiskových konferencích, když se pouštíme do marketingových žvanilů, proč dělají něco takhle a takhle...jejich odpověď "zákazníci to tak chtějí" je zcela odzborující. Zde není prostor pro logické myšlení :-D "

"Obchodník nemusí nic vědět, stačí když prodá :-)))) Jojo, ty Nokie řekněme z nižší až střední třídy jsou naprosto v pohodě, jsou strašně příjemné pro ovládání. Jistě, ten systém se nemůže srovnávat s progresivním Androidem, ale ruku na srdce, koho zajímá, že může mít v telefonu 250 000 aplikací, když chce volat, psát a možná tam mít e-maily. V cenové kategorii 9000 Kč + ale už Nokia zkrátka technologicky nestíhá…"
5.9.2011 11:10
czhunterPoužívám Android, ale nejsem moc spokojený. Možností systému a aplikací spousta, ale taky toho spousta funguje jen málo nebo vůbec. Někdy za to může aplikace, někdy výrobce telefonu a někdy OS, ale mě to popravdě moc nezajímá, mě zajímá jen to, že to nefunguje.

Poohlížím se po Badě nebo WP7.
6.9.2011 07:07
Pavel KovačAndriod beru jako vstupni platformu pro lidi co se rozhoduji co od mobilu cekat. Zjisti na co si ma davat pozor a pak prejit. Ja osobne ho sice preskocil, ale jen diky zkusenostem od ostatnich. Sel jsem rovnou z Series 40 (Nokia) do BlackBerry a za Andriod bych urcite ted nemenil. Kdo chce telefon co funguje a vydrzi na baterce alespon rozumnou dobu, tak ma vlastne jedinou volbu... BlackBerry.
Od Andriodu me nejvic odrazovala prave vydrz telefonu ... navic ted me dostal typek v HTC co rikal ze chyba neni v Androidu ale ze musi prijit nejaka nova generace baterii... fakt usmevne.
8.9.2011 06:15
Kirk1Ano a som spokojný
9.9.2011 08:11
cml11Měl jsem možnost dotykový Androidí telefon pár dní používat a po týdnu jsem se ho velmi rád zbavil. První co mi vadilo je psaní na dotykovém displeji. Na SMSky je to z mého pohledu nepoužitelné. Druhá věc co mi vadila je, že Android je poměrně silně závislý na neustálém mobilním připojení na internet. To je celkem drahá sranda a nehodlám si kvůli tomu zdvojnásobit měsíční výdaje za telefon. No a třetí poměrně vážná vada je, že díky žravému HW je výdrž přístroje doslova žalostná. Při běžném používání vydržel cca den, při použití jako navigace (SW Navigon) umřel původně plně nabitý telefon po cca hodině jízdy.

Zkrátka je to hezká hračka, ale pro mě by byla použitelná za předpokladu že výdrž baterky bude cca sedminásobná, bude mít HW klávesnici a neomezený mobilní internet bude stát tak dvacku měsíčně. Do té doby děkuji, nechci.
9.9.2011 08:50
ZoidikVčera jsem si v obchodě mohl vzít do ruk funkční Nokii C7 po které pokukuji, Nokii N8 a nějaký Samsung s Androidem. Pomunuli, že v obchodě měli vystavené funkční telefony a ne makety jak je zvykem, tak můj dojem z Andoriudu je, že proti nokii je pomalý. Neměl jsem možnost si to moc vyzkoušet, ale pokud otočím telefon s fotkou, nebo SMS editorem, tak Symbian je na tohle monohem rychlejší než Andorid. Potvrdil jsem si, že když koupím Nokii se Symbianem, chybu neudělám.