Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 49

Téma: Víkendová diskuze: PC vs. NTB?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

PC vs. NTB?

Notebooky se dnes dostávají snad již do všech domácností. Máte kromě stolního PC také notebook? K čemu které zařízení používáte a čeho si na zvoleném řešení ceníte? Je to mobilita, výkon nebo něco jiného? A máte vůbec stolní počítač? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Jsem zastáncem stolních PC. Jedno v práci, jedno doma a NB pouze kvůli občasné práci v terénu. Důležitá data mám na serveru s přístupem přes VPN.

Neregistrovaný

Jsme v rodine 4 osoby. Mame 3xPC, 2xNotebook, 1xnetbook, 1xPDA s GPS, 1x Kindle3 a 1xminiPC atom jako sitove uloziste.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Pokud by bylo využití NTB oprávněné a ne jenom na machrování, že mám notebook, tak nemám problém. Doma na síti 3x PC 1x netbook a mimo síť jeden notebook. Netbook se moc nevyužívá, ale musel být. Nevím sice na co, ale budiž. Jinak v budoucnu pokud vyjde možnost podnikat, tak plánuji koupi nějakého odolnějšího notebooku, který by jezdil se mnou.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Zoidik Zobrazit příspěvek
    ...plánuji koupi nějakého odolnějšího notebooku, který by jezdil se mnou.
    http://www.toughnrugged.com/

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

No, zas takovej extrém nepotřebuju Ričí Kámoš má jakési Lenovo a když v Praze vylezl před hlavák, uklouznul a notebook použil jako dosedací plochu a ten vydržel, tak to by stačilo

Noxikk

Pokud mam naprostou jistotu, ze nebudu vyzadovat mobilitu, tak jedine PC. Lze upgradovat, menit vadne dily, pri stejnem vykonu je levnejsi nez notebook.
    Jinak podle potreb vykonu a mobility volitelne vetsi ci mensi notebook az netbok. Ja zatim volim zlatou stredni cestu s 15,4 notebookem. Pokud bych nekdy musel vice cestovat, bral bych neco mobilnejsiho.

iiic

Měl jsem pár stolních počítačů a tudíž i všechno co k nim patří... klávesnici, myš, výkonné reproduktory, velký monitor, externí disky, ...
    No a jak jsem koupil notebook tak nějak se mi časem nechtělo pracovat s malou klávesnici a monitorem.
    Tak jsem začal k notebooku připojovat všechny externí periferie z desktopového počítače.
    No časem mě přestávalo bavit vracet tam velký počítač (jsem jediný, kdo ho používá) a zůstal jsem jen na notebooku.
    Další stroj už kupuji pouze mobilní... ten výkon pro superhry tam sice není, ale na starší hry a běžnou práci stačí dokonale.
    Velkou bednu bych už nechtěl.
    Teď čekám, až se na trhu objeví výkonné tablety (s Win 8 ?) o kterých se v poslední době docela píše, abych ho stejně jako dříve notebook připojil namísto stolního počítače.
    Jsem prostě rád mobilní (kolej) ale zároveň mám rád pohodlné používání externí klávesnice, myši a velkého monitoru.

Scarab2

Doma PC:
    - levnější než NTB ve stejné výkonové kategorii
    - pokud zanedbám rozměry, lepší poměr cena/výkon
    - snadno opravitelné, rozšiřitelné i upgradovatelné
    - možnost osadit více disků
    - větší životnost

V práci NTB (Lenovo ThinkPad T410 i7) + dock
    - přenositelné
    - není potřeba možnost upgrade, rozšiřitelnost nebo extra životnost (po cca 5 letech nový)

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Na práci jednoznačně 13" notebook s dobrou výdrží a dokovací stanicí na doma. PC používám akorát na hry a výkonově náročné operace.

Gastrogel není gel

Myslím, že největším zmatením je, že se obě zařízení pro svoji nezpochybnitelnou velkou podobnost považují za možné alternativy jednoho za druhé, že to je buď PC anebo notebook. Ono to samozřejmě souvisí i s problémem ceny jako takové a též poměru cena/výkon. Tento problém dnes už (snad) není tak palčivý, i když samozřejmě stále zde jsou a budou lidé, pro které dát např. 15.000 za PC či notebook je záležitostí "buď jedno anebo druhé". Takoví jedinci potom budoou muset volit jedno z menších zel.
    Ideálem je spojení obou zařízení, podle způsobu a intenzity používání potom pro jednoho uživatele bude PC doplňkem notebooku, pro jiného bude notebook doplňkem PC. Ono ostatně to, že obě zařízení nejsou úplně dokonalá a musí si půjčovat vlastnosti od toho druhého je vidět i na nakládání s produkty - na PC se přidávají madla, aby se dala přenášet a byla jako notebook, k notebookům se připojují velké monitory, klávesnice a myši, aby se proměnily v PC.
    --------
    Zkrátka: odlišné vlastnosti nestaví PC a notebook proti sobě, ale způsobují, že teprve dohromady tvoří celek.

Neregistrovaný

Na práci a hry jednoznačně stolní PC s i7, 16 GB RAM, 2x LCD, pořádnou klávesnicí a myší, externím USB HUBem a k tomu VPN a WakeOnLAN.

Pokud náhodou něco potřebuji připojím se přes VPN+RDP a získám tím osvobození od každodenního tahání notebooku jako kočka koťata.

Na chatu a občasné výjezdy mám levný netbook s i3.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

stolní PC (AMD 2jádro 3,5Ghz, ATi5770) mám na občasné hraní
    notebook (Lenovo X61t) mám na takové to browzdání na webu
    "router" (Amd 1jádro 1,8ghz) na kterém mám data a DLNA, TV server
    a OQO 01+ mám jako poslední stroj s WinXP kvůli různým flashovadlům a nástrojům, které pod 64bitovými W7 nefachčí.
    Naposledy upraveno uživatelem George eLzyx: 16-09-2011 v 15:37

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

U mě jednoznačně vedou stolní PC. Určitě i ze zde uváděných důvodů jako je lepší výkon za stejnou cenu, nebo pohodlnější práce s plnohodnotnými prerifériemi. Krom toho je pro mě ale podstatným faktorem jeho maximální modularita. Stolní PC si kdykoli upravím podle potřeb, můžu se v něm do sytosti vrtat, ladit, vymýšlet, zkoušet a posilovat přesně podle požadavků aktuálně používaných aplikací. Je to zkrátka ideální forma PC pro domácí kutily. Notebook je v tomhle směru strašně limitovaný. Jednou prostě přestane stačit a nezbyde než ho ekologicky recyklovat (tj. dát na Aukro). Pro člověka co tráví celé dny v autě a potřebuje mít s sebou mobilní kancelář určitě ideální. Pokavaď budu někdy dělat takovou práci, určitě si nějaký pořídím. Ale v tuhle chvíli nic takového nepotřebuji. Stolní počítač je všude kde potřebuji a na přenos dat co chci mít stále u sebe mi stačí celkem obyčejná flashka.
    Naposledy upraveno uživatelem cml11: 16-09-2011 v 15:38

neregistrovaný

No notebook ma pro me smysl jen pokud bych s nim potreboval cestovat. Necestuji, tudis ho v dohledne dobe urcite neplanuji. Porizovat si notebook na doma abych si na zahode moh napsat maily, to neni muj styl. Ja radeji brutalni vykon a pohodli kvalitniho desktopu, nez ty male prehrivajici se kramy

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Elektroodpad
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-05-2018, 21:05
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  3. Víkendová diskuze: Flashka s USB 3.0?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 02-10-2011, 09:32
  4. Víkendová diskuze: Ozvučení PC
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 14-02-2011, 18:38
  5. Víkendová diskuze: Spolehlivost wi-fi
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 31-10-2010, 15:09