reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nechce naběhnout pc

rce20 (5)|27.9.2011 21:00
Dobrý den, mám takový problém s PC.
Když ho zapnu, tak se mi rozsvítí jen červená dioda od harddisku ale ta zelená na power ne.
Roztočí se jen větráky a nic jiného nesliším, ani harddisk zvuk, že to naběhlo. Monitor taky nereaguje a je pořád v režimu spánku. Zkoušel jsem harddisk na jiném pc a fungoval. Grafiku mám integrovanou.
Děkuji za odpověď.
lavjoy (1628)|27.9.2011 21:08
Vyndej baterku z desky na 10min aspon.Samozřejmě pc musí být odpojeno ze sítě.Pokud máš uvnitř speaker tak by se měl ozvat,at už OK post nebo chybu.Pokud nepomůže ten reset biosu(vyndání baterky),tak vyndáš všechny muduly ram a zapneš.Speaker by měl hlásit absenci ram dlouhým opakovaným tónem.
rce20 (5)|27.9.2011 22:09
Vyndal jsem baterku na asi 15 min, vratil, zapl PC a nic, pořád to samé, vytáhl jsem ramky zapl pak zase zasunul zapl a pořád nic. Když mám datový kabel zapojený do vypalovačky tak se vypalovačka nezapne, pokud je vytažený tak se zapne, a PC se mi zapne po spuštění tlačítka asi až za 5-10 sekund. Mám pocit, že je něco s zakladkou, nebo procesorem ja nvm. Ale monitor funguje jak má, zkoušel jsem to na jiném počítači.
Richmond (8084)|27.9.2011 22:49
Po těch 5-10s bez kabelu v mechanice se ti pc zapne a zůstane zapnuté? :notsure Lavjoy ti psal ať vytáhneš všechny ram a zapneš, nic o vracení zpět nepsal :rolleyes: Speaker máš/nemáš? Obě věci jsou poměrně rozhodující pro diagnózu ;)

Postup zmiňovaný Lavjoyem má za cíl ověřit základní funkce desky - pokud nereaguje pípáním tak je za A vadná nebo za B je ok, ale bez speakeru to nepoznáš takže se nedá říct jestli je opravdu vadná deska nebo ramka nebo cokoliv takže ve výsledku jsi si akorát procvičil vyndavání a "zastamdání" ramek
lavjoy (1628)|28.9.2011 09:14
Ano
Pokud nezjistíme jestli je deska OK,tak se dál neposunem.Ještě můžeš celou desku vyndat a zkontrolovat zdali jsou ve skřínce namontovány distanční šroubky.Všechny a na správném místě
lavjoy (1628)|28.9.2011 09:35
[quote=rce20;474543]..... vytáhl jsem ramky zapl ......[/quote]

Takže si měl venku ram a zapnul si?Pokud ti speaker(repráček)nic nesignalizoval/nepípal,tak je deska na 90% KO.Je to new pc?Co tomuto stavu předcházelo?Jaký je zdroj?Skládal to člověk,který aspon trošku ví co dělá?
rce20 (5)|28.9.2011 09:36
Tak speaker nemám, ale zapojil jsem ho z jiného PC, sice jsem ho nevyndal z toho PC ale kablik došáhl.
Když jsem pustil komp buď s RAMkama nebo bez, tak pořád to samé. Ten speaker vydávál jen takový zvuk jako kdyby tikaly hodiny ale asi tak 20x za sekundu. Jinak to vůbec nepípalo. PC už je dost starý asi 5-6 let. A není to třeba zdrojem? Jen tak se ptám, že by třeba pár vodičů přestalo fungovat :D..
lavjoy (1628)|28.9.2011 09:40
[quote=rce20;474574]Tak speaker nemám, ale zapojil jsem ho z jiného PC, sice jsem ho nevyndal z toho PC ale kablik došáhl.
Když jsem pustil komp buď s RAMkama nebo bez, tak pořád to samé. Ten speaker vydávál jen takový zvuk jako kdyby tikaly hodiny ale asi tak 20x za sekundu. Jinak to vůbec nepípalo.[/quote]

Hm
Normálně ho vytáhni z toho pc,pak ho tam vrátiš né?
Musí to být jasný ton,v případě bez ramek dlouhý opakovaný
Odpověz přesně na mé otázky at se někam hnem,zdroj značku a typ přesně prosím
rce20 (5)|28.9.2011 09:42
A není to jedno? Ten speaker napájí pouze ty dva káblíky, nebo není to jedno?
Zdroj: ATX-350 JSP, pentium 4, 350W
EuroCASE, PARTIS. s.r.o
lavjoy (1628)|28.9.2011 09:57
Hm
Takže zkusit jiný zdroj a pokud máš po ruce nějakou grafiku tak použít,když řikáš že používáš integrovanou.Pak už jedině výměna desky :notsure
rce20 (5)|28.9.2011 10:03
No jednu grafiku mám, tak vám zatím moc děkuju za pomoc.
A mohl bych mít ještě dotaz: Když mi nenajede harddisk při zapnutí(což jsem nepsal), tak grafika asi těžko pomůže že?
lavjoy (1628)|28.9.2011 11:24
K tomu aby pc vůbec najel aspon na post hardisk nepotřebuješ,klidně ho vypoj.To jestli je v háji nebo ne,vyřešíš až pc spustíš