reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Opravná instalace WinXP

PavelTl (32)|10.10.2011 17:42
Zdravím,
mám tu zbořený PC a udělal jsem mu opravnou instalaci, zkouším ušetřit čas s kompletní instalací všech programů, ale asi se tomu nevyhnu.
Potíž je že jsem ve fázi kdy to po mě chce registraci, bohužel asi nefunguje síťovka, protože když odkliknu registrovat tak počítač stále čeká na dokončení a nic se neděje.
Jde nějak přesvědčit PC aby mi dal alespoň 1 den (po normální instalaci je 30 zdní zkušební doba), abych mohl přeinstalovat ovladače a spustit registraci přes internet?

WinXP jsou legální s COA štítkem, dřív na tom PC byly, ale po odvirování se jen dokola restartoval a nešel ani do normálního režimu. Po opravný instalaci to už najede, ale před přihlášením to požaduje registraci.
zsdx (2098)|10.10.2011 18:14
Ano, i u XP lze provest rearm, cimz ziskas 30 dni jako u ciste instalace. Vygooglit lze i navody v cestine.
PavelTl (32)|11.10.2011 18:02
Tak jsem si vygooglil rearm, bohužel to není můj případ.
Já potřebuju něco spustit při bootovaní, případně v jiném PC něco umazat. Protože mě PC vůbec nenaběhne, ve chvíli kdy se přihlašují Win se to zastaví a vyžaduje registraci. Kdyby naběhli Win není problém opravit ovladače, ale oni vůbec nenaběhnou.
zsdx (2098)|11.10.2011 18:32
Ale je to tvuj pripad (btw ja to resil ted v patek). Jen musis spustit nejakou fintou prik. radek pro zadani rearm prikazu a pote restartovat.
Nebo uz nic nehledej a aktivuj ty win po telefonu (z pevne linky zadarmo ;))
lavjoy (1628)|11.10.2011 19:10
[quote=PavelTl;476486]
Potíž je že jsem ve fázi kdy to po mě chce registraci, bohužel asi nefunguje síťovka, protože když odkliknu registrovat tak počítač stále čeká na dokončení a nic se neděje.
Jde nějak přesvědčit PC aby mi dal alespoň 1 den (po normální instalaci je 30 zdní zkušební doba), abych mohl přeinstalovat ovladače a spustit registraci přes internet?
[/quote]

Vlož do pci nějakou síťovou kartu(nejlépe realtek- tu xp znaj),registraci/aktivaci přeskoč a doděláš v sytemu až po najetí.
PavelTl (32)|12.10.2011 07:22
Jen jak spustit příkazový řádek, nebo něco jinýho během najíždění woken.
Po telefonu to bohužel neaktivuju, ta možnost tam není.
Prostě najíždí wokna, objeví se logo Windows a po něm okno že wokna vyžadují registraci. Jsou tam jen dvě tlačítka OK a Storno.
Když kliknu na OK, tak se objeví pozadí plochy (žádné ikony, žádná lišta jen čistý obrázek) a počítač stojí a čeká, nejspíš na registraci.
Když kliknu na storno, tak se počítač vypne.

Přesně tohle mi udělal už jiný počítač, ale ten po chvíli pokračoval a normálně najel, jenže tenhle jen stojí a čeká. Proto myslím že mu nefunguje síťovka.

lavjoy: to už jsem taky zkoušel, ale registraci nelze přeskočit a dané suituaci ani PCI síťovka nepomohla.
lavjoy (1628)|12.10.2011 17:24
To je zajímavý.Zkusil bych jiné inst. CD.
Dělal jsem opravu x krát,ale tohle se mi nikdy nestalo teda.Vždy jsem měl možnost přeskočit
zsdx (2098)|12.10.2011 22:28
[quote=PavelTl]Když kliknu na OK, tak se objeví pozadí plochy (žádné ikony, žádná lišta jen čistý obrázek) a počítač stojí a čeká, nejspíš na registraci.[/quote]

V nouzovem rezimu (bez site) doinstaluj IE>6 - idealne zrovna 8.
PavelTl (32)|18.10.2011 07:17
Tak bohužel, žádný z rearm postupů v nouzovém režimu nefunguval. Ani nainstalovat IE nešlo, prý nelze.
Takže jsem vše musel zformátovat a udělat čistou instalaci. Už vše běží normálně.
Tak díky za váš čas.
zsdx (2098)|18.10.2011 10:04
[quote=PavelTl]žádný z rearm postupů v nouzovém režimu nefunguval. Ani nainstalovat IE nešlo, prý nelze.[/quote]

Ano, rearm v nouzi nejede (vzhledem k nespustenym potrebnym sluzbam).
IE8 z toho velkeho souboru (cca 17 MB - IE8-WindowsXP-x86-CSY.exe) mi vzdy slo, co to hlasilo?