reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pokec o PC za 250tis a serveru za 250tis

Alphacool Support (1563)|17.10.2011 14:55
Já o tom omezení vím půl roku. Vy jste se na žádné požadavky na PC neptal (což byste upřímně řečeno se asi ptát měl, když jste chytrej jak rádio co by se tam vše dalo udělat jinak) a tak jsem Vám ty podmínky napsal až ve chvíli, kdy jste už začal plácat úplně mimo. Kdybyste se na to zeptal hned, tak bych Vám to řekl hned. Mimochodem, ty omezující podmínky jsou psané i v těch článcích a v těch diskuzích pod články, takže jste asi moc pozorně nečetl...
Richmond (8084)|17.10.2011 15:01
Takže znova - kde konkrétně je v tom článku na PCT zmínka o ESX? To jste zmínil až v diskuzi a ne v článku. S tím samozřejmě souvisí můj příspěvek č.26 ze včerejška
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 15:13
Nezlobte se, já to za Vás hledat nebudu. Mimochodem, jak to souvisí s tím, co tady řešíme ? Víte, zatím jste tady napsal čtyři konkrétní připomínky k technickým specifikacím těch sestav a všechny čtyři byly opravdu velmi kvalitní. Od té doby tady raději plácáte neurčité věci okolo, jen abyste nemusel říct něco konkrétního. Pokud máte krátkou paměť, tak Vám ji osvěžím:

1) Místo SR-2 byste dal desku pro Opterony.
2) Dvě 6990ky byste chladil čtyřmi Spitfiry a je jedno, že se to tam nevejde.
3) Server byste nechladil vodou, ale nechal byste si na zakázku udělat heatpipe systém. To, že ty dva CPU mají dohromady 700W nevidíte jako problém.
4) Existují desítky 2U skříní, do kterých se vejde EVGA SR-2 :D:D:D
Richmond (8084)|17.10.2011 15:22
[quote=Alphacool Support;477477]Nezlobte se, já to za Vás hledat nebudu. Mimochodem, jak to souvisí s tím, co tady řešíme ? Víte, zatím jste tady napsal čtyři konkrétní připomínky k technickým specifikacím těch sestav a všechny čtyři byly opravdu velmi kvalitní. Od té doby tady raději plácáte neurčité věci okolo, jen abyste nemusel říct něco konkrétního. Pokud máte krátkou paměť, tak Vám ji osvěžím:

1) Místo SR-2 byste dal desku pro Opterony.
2) Dvě 6990ky byste chladil čtyřmi Spitfiry a je jedno, že se to tam nevejde.
3) Server byste nechladil vodou, ale nechal byste si na zakázku udělat heatpipe systém. To, že ty dva CPU mají dohromady 700W nevidíte jako problém.
4) Existují desítky 2U skříní, do kterých se vejde EVGA SR-2 :D:D:D[/quote]

Takže:

1. na SuperMicro samozřejmě je lepší zapomenout, protože obě mají vzdálenou správu (což je imho u serveru celkem použitelná featura)
2. Kde jsem takovouhle blbost naspal? Nebylo to tak, že jste se ptal na jednoslotový chladič (bez jakékoliv zmínce o R6990, načež jsem tento fakt naznačil ihned v závorce)
3. Za tyhle peníze ano, narozdíl od vás si umím spočítat povrch chladiče a voda v serveru je rozhodně větší riziko než vzduch, který nenadělá takovou neplechu. Navíc v klimatizované serverovně je obojí naprosto zbytečné, v případě přehřátí se cpu samo vypne (resp. začne vkládat nulové instrukce)
4. SE-2 má celkem běžnou velikost serverových desek na nichž jsou postaveny desítky běžně dostupných komerčních řešení
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 15:37
ad 1) Jaká Supermicro deska s dvěma 1366 paticema umí taktovat ? Dočkám se už odpovědi ?
ad 2) Dobrá, a jak byste teda dvě 6990 chladil ? Taky heatpipes ?
ad 3) Není pak trochu zbytečné mít extra výkonné CPU, které když pojede na plný výkon tak se bude muset zpomalovat, protože se neuchladí ? Fakt uchladíte pomocí heatpipes 4.8GHz xeon ? Opravdu se s cenou vejdete do nějakých 25 tisíc ?
ad 4) Dáte mi konečně alespoň 5 odkazů na skříně, do nichž se vejde SR-2 a jsou do 2U, nebo stále budete plácat omáčku jak jich jsou desítky ?
speedsnail (4876)|17.10.2011 19:41
OT v OT.. tenhle thread pak půjde do vtipů :D

Btw mohlo by být celkem zajímavé hlasování ostatních, kdo že je vlastně ten mimoň.. Já hlasuji pro Richmonda.

@Alphacool: Jestli se ti tu ten OT v OT nehodí, tak to smázni
kevin00 (10238)|17.10.2011 19:47
Původně jsem nechtěl přispívat, ale Speed si začal ... dávám taktéž hlas Richmondovi :)
Salamander (6177)|17.10.2011 19:50
Ja bych asi videl na remizu :D
r34ktor (7477)|17.10.2011 20:16
:rolleyes: Jeden o koze, druhý o voze.

A ty narážky na výběr GK? Zákazník přesně specifikoval, co chce. Pokud půjdu koupit produkt X, a dodavatel mi bude mermomocí vnucovat Y, protože je dle jeho názoru lepší, prostě se obrátím jinam. Když chci vyloženě X, mám k tomu asi důvod.
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 21:33
[quote=speedsnail;477517]@Alphacool: Jestli se ti tu ten OT v OT nehodí, tak to smázni[/quote]

Já bych to tu s dovolením nechal. Nemám se za co stydět a pokud bude někdo další chtít pro změnu konstruktivně diskutovat o těch dvou sestavách, tak alespoň bude kde...

edit: jen to téma přejmenuju, ať má nějaký smysl...
dzandra (1368)|17.10.2011 22:02
A proto mám raději 4U :), jinak to bylo zajímavé počtení, ale jaksi jsem v tom ke konci ztrácel
Richmond (8084)|24.10.2011 16:14
Á, koukám, že je tu trochu živěji. Nicméně k těm skříním http://www.chenbro.eu/corporatesite/search_result.php?product_line=3&product_cat=17&product_depth=493%2C19.4%22&productdepth=493%2C19.4%22&mbbrand=&mbmodel=&drivebaytype=&drivebayqty=&psuwattage=&psutype=&psubrand=&psu_model=&psumodel=&type=adv&Submit=Submit nebo třeba Yeong-Yang...

Jinak k tomu výběru karet a reakci r3aktora: Ano, máš pravdu - zákazník řekl a basta. Tohle je poměrně odzbrojující argument zvláště pak u takové sumy. Na druhou stranu je tento argument ničím nepodložený (stejně jako výkon optimalizovaný pro 4 gpu) a prakticky nic nedokazující.

edit: k čemu je vám 5 skříní když vy jste tu jednu musel ještě mechanicky upravit? Přístě po mě snad budete chtít abych vám dohledal 5 kousků rychlejších procesorů, grafik, řadičů a kdovíčehoještě... Pokud nezvládnete najít jednu alternativu k výrobku tak nechápu proč jich po mě chcete 5 :D Kdyžtak jsem ochoten vaší firmě nabídnout technické poradenství za měsíční paušál, ale takhle zadarmo a hlavně pro vás to fakt dělat nehodlám

edit2: boha jeho, proč bych měl mít rozpočet 25tis. na chlazení, když vy jste za něj vyklopil přes 70tis? :notsure Opravdu si myslíte, že za 25tis nelze vyrobit chlazení včetně heatpipes odebrané z obchodu jako koncový zákazník?
Alphacool Support (1563)|24.10.2011 19:50
Mohu vědět, proč mi pro desku s rozměry 13.6 x 15 palců nabízíte case s podporou max 9 x 12.6" základních desek ? Že by proto, že byste musel přiznat, že jste totálně plácnul hloupost, když jste napsal, že "existují desítky skříní, kam se SR-2 vejde" ? :stupid

ad edit: no možná právě proto, že neexistuje ŽÁDNÁ case, do které by se to vešlo bez úprav ? O to víc mě zajímají ty desítky skříní od Vás, opravdu se těším na Vaši odpověď...

ad edit 2: Chlazení toho serveru stálo cca 25tis Kč. Takže jak byste to Vy chladil lépe ?
Richmond (8084)|24.10.2011 20:09
Tak jestli hledáte podle rozměru EVGA tak nenajdete nic protože nemá standartní rozměr jako serverové desky (EEB, EATX). Každopádně pokud byste měl vedle sebe klasickou serverovou (např. tuhle http://www.asus.com/Server_Workstation/Server_Motherboards/Z8NRD12/#specifications ale klidně najdu takovou, která do toho Chenbra pasuje a zároveň je na support listu) a evga tak byste zjistil, že díry pro montáž sedí a nic nepřečuhuje (maximálně bude zasahovat do prostoru pro mechaniky nebo intake ventilátory)

Když bych udělal průnik fotek kde budou díry sedět tak vám to asi taky stačit nebude

edit: nejde o to jestli lépe nebo účiněji, ale rozhodně bezpečněji. Navíc stále mi uniká smysl vodního chlazení něčeho co je v nízkém 2U a celé je to strčené v klimatizované serverovně (už živě vidím jak tam pravidelně chodí technik dolévat vodu a kontrolovat stav chlazení, vlastně jsem takovou službu ani nikde neviděl jako příplatkovou). Za 25tis. se opravdu dá sehnat kus hliníku o velikosti víka skříně včetně ofrézování a pořízení heatpipes (ceny 30cm rovných heatpipe se pohybují kolem tisícovky na tři ks), připočtu-li k tomu cenu za kejs (ten by se dělal nový kvůli efektivnímu rozložení tepla) tak tam prostě nějakou tu rezervu v ceně vidím

edit2: btw ještě by mě zajímalo vyjádření k těm Thunderům - nevím kde jste vzal, že Thunder je označení jen pro desky s AMD sockety (viz. příspěvek 15), viz. třeba http://www.tyan.com/product_board_detail.aspx?pid=55
Alphacool Support (1563)|24.10.2011 21:54
Ano, takže jsem rád, že jsme se konečně dobrali k tomu, abyste uznal, že neexistují žádné desítky skříní, do kterých se vejde SR-2. Stále čekám alespoň na tu jednu 2U skříň...dostanu už odkaz ? Nebo pořád budete omílat milion nesouvisejících věcí okolo ?

edit: tak mi uchlaďte nějakými heatpipe pasivy dva Xeony na 4.8GHz...já nechápu, co je na tom chlazení nepochopitelného...mimochodem 3ks 300mm heatpipes stoji 600Kc...ne 1000Kc...

edit 2: ano, nebyly to jen boardy pro opterony, ale taky pro nejaky x let stary xeony. stale mi unika, do jake tyan thunder zakladni desky mam dat dva 1366 xeony - date mi odkaz ?
Richmond (8084)|24.10.2011 22:05
Vždyť těch skříní je tam hned několik http://www.chenbro.eu/corporatesite/products_detail.php?sku=167 - kdybych šel cestou nejmenšího odporu tak bych vzal ty s možností vyndání lišty s intake ventilátory
Alphacool Support (1563)|25.10.2011 08:32
Kontrolní otázka. Určitě vidíte, že vzadu je vyplněn CELÝ zadní panel od bočnice case až ke zdroji (dobře, je tam tak 1.5cm místa na straně u zdroje, možná) a taky určitě umíte číst, že se tam vejde max 12 x 13 palců deska. Mohu vědět, jak se Vám tam chce vejít deska, která má tu zadní stranu o 1.6" větší - tzn cca o 4 centimetry ? Takže znova, dostanu konečně odkaz na case, kde se vejde 13.6" x 15" základní deska ?
Richmond (8084)|25.10.2011 08:57
Aha, už to vidím 15" je na výšku :rolleyes: A to je problém podívat se po backplane kejsech (16.4"x12", SWTX - většinou stačí montážní plech)?
Alphacool Support (1563)|25.10.2011 09:08
No pro Vás to asi problém je se na to podívat, když tu stále nemám ten odkaz na ty desítky 2U skříní, do kterých se vejde SR-2...
Richmond (8084)|25.10.2011 09:12
http://www.mypccase.com/2urachforqum.html

Je tak těžké napsat dvě slova do googlu?

edit: už mě ani nepřekvapuje, že z 5ti jste zvýšil požadavek na 10 :D BTW já se taky nedočkal odpovědi na to proč dávat do serveru vodu, když je v klimatizované místnosti + související včerejší otázka s doplňováním vody a kontrolou stavu chlazení. Taktéž jsem se nedočkal rozumného vysvětlení proč je v té jedné hře/enginu ati multigpu optimalizovanější než nV, jen suché a ničím nepodložené konstatování, že to prostě tak je, to samé s celým chlazením jako takovým - proč bych proboha měl dávat vodu do serveru? Proč bych měl mít u toho druhého pc 50l tank něčeho co ve finále není zapotřebí?
Alphacool Support (1563)|25.10.2011 09:34
Ach jo.

Ano, do té case se vejde 13 x 16" deska, jenže jaksi ten rozměr 13" je u SR-2 15" a ten rozmer 16" je u SR-2 13.6". Tzn ano, na šířku se tam SR-2 vejde (13.6" SR-2, 16" tato case), ale na délku ne 15" SR-2 versus 13" tato case). Hádejte proč ? Protože tam vepředu přesahuje zdroj. Takže stále čekám na tu case...ale je mi jasný, že se nedočkám.

ad edit: S Vašimi schopnostmi mi bude stačit, když mi déte odkaz na JEDNU case, ok ? Už tak jsem myslím dost slevil ze svých požadavků, když jste tvrdil, že jich jsou desítky...
A ty další dotazy - pokud máte pocit, že dva 4.8GHz xeony se uchladí tím, že někde dva metry nad rackem je výdech klimatizace, tak se obávám, že na to nemám co říct. Mimochodem asi jste nikdy nainstalovaný server neviděl, protože jinak byste takovou hloupost plácnout nemohl. Hned nad tímto serverem je v racku umístěn další...tak jak je to normální. Není tam ani milimetr průchod vzduchu. Takže ten studený vzduch z klimatizace se má šanci dostat jen na přední stranu a jen na zadní stranu case. To by se to jaksi na vzduchu upeklo...ale je mi jasný, že Vy to nepochopíte.
Co se týká dolévání kapaliny, tak budete se divit, ale pokud je okruh udělaný dobře, tak se dolévat skoro nemusí. A když už jednou za rok to nastane, tak bych to neviděl jako nějaký zásadní problém. Holt je to daň za to, že je to dual 4.8GHz...pokud máte pocit, že jde lépe vyřešit chlazení dual 4.8GHz, tak bych poprosil o konkrétní návrh, ne o žblepty typu "dal bych tam všude heatpipe a ono by se to nějak uchladilo". Víte, ony ty heatpipe taky musí končit v nějakém pasivu, a ten bych opravdu chtěl vědět, kam do 2U racku dáte...
Richmond (8084)|25.10.2011 09:42
[quote=Alphacool Support;478482]Ach jo.

Ano, do té case se vejde 13 x 16" deska, jenže jaksi ten rozměr 13" je u SR-2 15" a ten rozmer 16" je u SR-2 13.6". Tzn ano, na šířku se tam SR-2 vejde (13.6" SR-2, 16" tato case), ale na délku ne 15" SR-2 versus 13" tato case). Hádejte proč ? Protože tam vepředu přesahuje zdroj. Takže stále čekám na tu case...ale je mi jasný, že se nedočkám.[/quote]

Ani bych neřekl - je to přesně to samé s čím jsem si to spletl já, akorát naopak ;) Vlastně by jste se měl k rozměru desky dostat třeba vygooglováním té desky Tyan S4882), podobně se také dá dojít k podporovaným kejsůmm, které SuperMicro prodává (na stránce s deskou kliknout na Chassis/PSU)

Dám sem obrázek, snad z něj bude patrnější kde je těch 16"
Alphacool Support (1563)|25.10.2011 09:51
No právě !!! Jenže ta SR-2 nemá 15" na šířku, ale na hloubku !!! Na šířku má jen 13.6" - tam, kde jsou IO porty, potřebujete 13.6" - Vy tam máte 16" takže to se tam vejde. Druhá strana máte 13" - SR-2 potřebuje 15" - a to není OK a navíc by to tam nešlo ani vyříznout, protože tam je roh zdroje...už to chápete ?
Richmond (8084)|25.10.2011 10:02
[quote=Alphacool Support;478485]No právě !!! Jenže ta SR-2 nemá 15" na šířku, ale na hloubku !!! Na šířku má jen 13.6" - tam, kde jsou IO porty, potřebujete 13.6" - Vy tam máte 16" takže to se tam vejde. Druhá strana máte 13" - SR-2 potřebuje 15" - a to není OK a navíc by to tam nešlo ani vyříznout, protože tam je roh zdroje...už to chápete ?[/quote]

Ano, vždyť jsem to psal výše v příspěvku. Já tomu říkám výška (strana s IO). Ta samá strana má v případě toho Tyanu 16" (EVGA SR-2 15"). 13.6" je šířka (EVGA), to je ta strana, která u Tyanu měří 13"
Alphacool Support (1563)|25.10.2011 10:05
Tak znova. U SR-2 je ta strana, kde jsou IO porty, 13.6". A ta druhá strana je 15". Takže obrázek máte blbě.

Podívejte se třeba tuhle fotku http://www.overclock.net/computer-cases/1125283-newegg-lian-li-pc-p80n-aka.html - krátká strana s IO porty je 13.6", dlouhá strana je 15". Takže už konečně chápete, proč se ta deska ani do case ve Vašem odkazu nevejde ?
Richmond (8084)|25.10.2011 10:10
Tak já ten obrázek nedělal ;) Každopádně co že by mě vadilo v té skříni, která má tedy na výšku rezervu 3" a na šířku asi 5" když vyndám lištu s ventilátory? U té od Chenbra vadilo co že to? :notsure

edit Jako jestli myslíte těch 1.6" (zhruba šířka toho intake fanu) tak to pak jó :D To se opravdu nedá vyřešit tou lištou s intake...
Alphacool Support (1563)|25.10.2011 10:17
Vadil by tam ten roh toho zdroje. Potřebujete tam alespoň 5cm, ventilátory z toho zdroje na té druhé straně nejdou odmontovat.

Za další, vskutku luxusní serverová case, když má jeden 700W zdroj (místo alespoň dvou 900W redundantních). Dále by mě zajímalo, jak byste tam tu desku namontoval bez toho, abyste musel předělat zadní panel pro IO porty (takže opět case nesplňuje vaše tvrzení, že existují desítky skříní, kam se ta deska vejde BEZ ÚPRAV). Dále nadstandardní množství pozic ve výši celých tří kusů 3.5" je naprosto dostačující pro jakýkoliv server (pokud jste to nepochopil, tak tato věta byla ironie). Dále by mě zajímala dostupnost a cena v Evropě...hm ?
Zoidik (1405)|25.10.2011 10:25
Chlapci, jděte na pivo.
Richmond (8084)|25.10.2011 10:30
54.5x40mm http://parts.digikey.com/1/parts/2048316-power-supply-ac-dc-12v-760w-ds760sl-3.html
Backplane skříně mají zdroje poloviční, to máte pravdu, ale klidně tři, kratší a front loading (vzadu v místě zdroje je outtake ventilátor)

Vy v té skříni vidíte pouze 3ks 3.5" šachet? Co takhle 2x 5a1/4 + 6x 3.5" na disky? Dostupnost a cena? Si snad kliknout umíte ne? http://www.alibaba.com/product-gs/407000277/2U_Rackmount_Server_Case_with_6.html

edit: BTW proč bych měl skříň upravovat (snad tím nemyslíte tu lištu na ventilátory)? Zrovna to jsem nechápal, když zrovna SuperMicro dodává k rackovým skříním celé zadní plechy - otázka stovek korun nechat si zadní io udělat na míru a zachovat tím i záruku http://www.ipcdirect.net/servlet/Categories?category=Chassis%3ACase+Accessories
Alphacool Support (1563)|25.10.2011 10:43
Aha, tak šest. no to je teda dělo. Až na to, že ta naše Supermicro jich má 16ks. 8ks je obsazených už teď a dalších 8ks se obsadí během listopadu. Jo a ta cena dostupnost - si děláte legraci ? "Minimum Order Quantity: 100 Piece/Pieces" :D:D:D
Richmond (8084)|25.10.2011 10:52
Opravdu si myslíte, že vám budu hledat dostupnost u všech 301 kejsů jen na tomhle eshopu? :notsure Opravdu dostupnost vidíte tak černě? Ještě před chvílí jste stejně černě viděl nabídku kejsů... Ne, teď si ještě začnete diktovat, že chtěl zákazník zelenomodrou metalízu :mistake Když se podívám na vnitřní uspořádání tak lze vyvodit, že je vnitřek celkem slušně modulární (těch míst pro disky je tam 9 a to díky omezení boxů po třech discích a 1x8cm ofukovacímu fanu, ale oba dobře víme, že se do stejného místa dá dát disků 4ks včetně boxů).
Alphacool Support (1563)|25.10.2011 10:58
Však mě to stačí, pokud pro Vás prostě je alternativou k Supermicro case, která

- je dostupná za 1 - 2 týdny v EU
- vejde se do ní 16ks 2.5" zařízení
- má dva 920W redundantní zdroje

nějaký váš noname, který

- musíte objednat po 100ks a budete na něj čekat 5 týdnů lodí z Číny
- je na max 8ks 3.5" zařízení
- nemá zdroj vůbec

tak OK, já nemám námitky :D
Richmond (8084)|25.10.2011 11:01
Ale tak jestli se vám zdá Chenbro jako noname.... Vlastně když už jsme u detailů... Proč neby použit třeba tento case http://www.supermicro.com/products/chassis/2U/829/SC829TQ-R920LP.cfm ? Je to kvůli počtu 3.5" šachet (ikdyž 8 jich pobere) nebo kvůli tomu, že by se nemusel tolik k*rvit? Á, já zapomněl, zákazník ho nechtěl anebo zrovinka tenhle není v evropě dostupný, že? Ne, vůbec - v prosinci zákazník osadí 32disků :D

edit: LOL - nemá zdroj vůbec :D Jen tak mezi náma: zboží z Číny přes obyčejnou ebay mě přijdou do 3 týdnů...

edit2: k čemu je tedy to chlazení v klimatizované místnosti? jak je to s tím servisem? Předpokládám, že "normálně" je kejs třeba na Praze 4 a frajerovi jste strčil pětikilo aby kontroloval vodu...
Alphacool Support (1563)|25.10.2011 11:13
Ta Supermicro case v odkaze je to samé, co jsme použili my, jen má vepředu místo 8x 3.5" pozic naležato 16x2.5" nastojato. Osm pozic je málo.

edit: Tak kde má ten case na odkazu z alibaby zdroj ? Povídejte, zajímá mě to. Mimochodem, do té case v odkazu z alibaby se ta sr-2 hadejte co...no, nevejde :)
A jen tak mezi námi, opravdu chcete porovnávat rychlost dodání 100ks case z Číny s nějakým jedním balíkem pro Vás ? Tak to jo, no...

edit 2: Předpokládáte špatně. Case (a všechny ostatní servery této firmy) je cca 30 kroků a dvě patra výtahem od jejich IT oddělení. Nějaké další dotazy ?
Salamander (6177)|25.10.2011 12:58
Ja bych se jenom uplne mimo jeste zeptal, jestli uvazovali treba o IBM Power 710 Express ktery stoji cca toho stvrt mice ... zda se me to jako dost penezna ciste zakaznicke reseni.
Richmond (8084)|25.10.2011 13:03
[quote=Alphacool Support;478498]...[/quote]
Ale já se na tohle neptal, vy mě prostě nechcete odpovědět a mě to z vás už nebaví tahat (kolikrát a kdy tu padla otázka co má co dělat voda v serveru v klimatizované místnosti? hmmm? Na 2U se radši ani neptám, zřejmě by mě bylo odpovězeno: Protože bledě modré hadice.). Na otázku proč nebyl použit kejs, který by se nemusel tolik k*rvit nebo by stačilo vyměnit celý zadní čelo je mi odpovězeno protože 16 předních pozic. To samé v případě jednoho shopu (ono jich bylo více) udávaného jako příklad. Ne, prostě vy se mermomocí budete držet toho jednoho, kde jste viděl 100ks nebo momentálně nedostupné :mistake

Ono to tu už trochu ztrácí smysl - výkonnější grafické řešení v případě "neserveru" zákazník nechce, v druhém serverovém případě výkonnější server taky nechce protože by se nemuselo řezat a svářet do kejsu, kompletní kejs na míru také nelze brát v úvahu protože asi moc levnej... To je zrátka lepší mít 30 kroků a dvě patra (a půl IT království k tomu) :D Čímž jsem tedy konečně dostal erudovanou odpověď na to, jak se řeší údržba vodního chlazení v klimatizované serverovně. S tímhle kdybyste přišel do serverovny a řekl jim, že v tom máte vodu tak se vám akorát tak vysmějou, to samé v případě rozdílu nájmu 2u a 4u. BTW za ten výměník vedle by se platil nájem jak? Jako cena 1U nebo 2U? V čem tedy opravdu spočívá výhoda vašeho řešení, které mimo 2u samotného kejsu potřebuje dalších 2u na radiátor s větráčky a expanzkou? Ve vašem provedení zřejmě 2u + tyhle dvě věcičky jsou stále 2u? Ono to trošku vypadá, že bylo úplně zbytečné shánět vám odkaz na 2u server když jste to mohl rovnou všechno dát do server bedny a přikoupit na ní lyžiny... Pokud počítám správně tak mi vychází nejmenší možná výška výměníku a ventilátorů na 84mm (89mm má 2U server) takže je tam na chlazení nějakých 5mm místa. O ceně jednoho větráku raději nemluvit, za svítící větráček si jistě majitel serveru ocení
lglh4020 (69)|25.10.2011 13:51
Hehe, díky kluci hned je ten den veselejší

Byl bych pro tu anketu.

We got a winner, we got a winner!
Alphacool Support (1563)|25.10.2011 13:55
[quote=Salamander;478509]Ja bych se jenom uplne mimo jeste zeptal, jestli uvazovali treba o IBM Power 710 Express ktery stoji cca toho stvrt mice ... zda se me to jako dost penezna ciste zakaznicke reseni.[/quote]

Pokud je mi známo tak ESX nepodporuje IBM Power platformu, pouze klasické x86 a x64 procesory. Jinak uznávám, že by to bylo velmi elegantní řešení, ale bohužel mít jeden server na zcela jiné platformě než zbytek je nereálné.
dzandra (1368)|25.10.2011 14:04
No to že tu vedete takovou tu zabomyší válku o tom žádná,
něčem má rich pravdu, do servrovny jdu, jen když náhodou nejde konzole od bladu nebo se něco totálně po...e. Jinak vše chladíme vzduchem, ale je pravda, že tam mám vyvedené 2 klimy , které jedou 24/7.
Zase pro vodního zastánce, když někdo zapomněl zapnout klimu tak, tak nevím jak dlouho by se tam dokázalo vůbec něco vzduchem chladit, když je tam po pár hodinách jak v kotli.

Btw : no kdyby jste viděli podlahu v naší nové servrovně, kdo někdo schválil, dřevěná podlaha, potažená linem, katastrofa, v tom vede 380 :-), ale co nesere mě to
Alphacool Support (1563)|25.10.2011 14:12
[quote=Richmond;478510]Ale já se na tohle neptal, vy mě prostě nechcete odpovědět a mě to z vás už nebaví tahat (kolikrát a kdy tu padla otázka co má co dělat voda v serveru v klimatizované místnosti? hmmm? Na 2U se radši ani neptám, zřejmě by mě bylo odpovězeno: Protože bledě modré hadice.). Na otázku proč nebyl použit kejs, který by se nemusel tolik k*rvit nebo by stačilo vyměnit celý zadní čelo je mi odpovězeno protože 16 předních pozic. To samé v případě jednoho shopu (ono jich bylo více) udávaného jako příklad. Ne, prostě vy se mermomocí budete držet toho jednoho, kde jste viděl 100ks nebo momentálně nedostupné :mistake

Ono to tu už trochu ztrácí smysl - výkonnější grafické řešení v případě "neserveru" zákazník nechce, v druhém serverovém případě výkonnější server taky nechce protože by se nemuselo řezat a svářet do kejsu, kompletní kejs na míru také nelze brát v úvahu protože asi moc levnej... To je zrátka lepší mít 30 kroků a dvě patra (a půl IT království k tomu) :D Čímž jsem tedy konečně dostal erudovanou odpověď na to, jak se řeší údržba vodního chlazení v klimatizované serverovně. S tímhle kdybyste přišel do serverovny a řekl jim, že v tom máte vodu tak se vám akorát tak vysmějou, to samé v případě rozdílu nájmu 2u a 4u. BTW za ten výměník vedle by se platil nájem jak? Jako cena 1U nebo 2U? V čem tedy opravdu spočívá výhoda vašeho řešení, které mimo 2u samotného kejsu potřebuje dalších 2u na radiátor s větráčky a expanzkou? Ve vašem provedení zřejmě 2u + tyhle dvě věcičky jsou stále 2u? Ono to trošku vypadá, že bylo úplně zbytečné shánět vám odkaz na 2u server když jste to mohl rovnou všechno dát do server bedny a přikoupit na ní lyžiny... Pokud počítám správně tak mi vychází nejmenší možná výška výměníku a ventilátorů na 84mm (89mm má 2U server) takže je tam na chlazení nějakých 5mm místa. O ceně jednoho větráku raději nemluvit, za svítící větráček si jistě majitel serveru ocení[/quote]

Takže popořadě:

1) Co má co voda dělat v serverovně - zeptejte se IBM, řeknou Vám...
2) Protože všechny servery mají 2U a potřebují je mít zaměnitelné.
3) Zkuste se poptat rozdíl v pronájmu 2U a 4U a možná Vám to dojde.
4) Takže Vy s tím casem nedáte pokoj ? Už jste mi dal odkaz na tu jednu case, která by se nemusela tolik kurvit, a stejně by se tam vše nacpalo ? Nedal, tak prosím se k tomu nevyjadřujte...
5) Ano, dal jste mi příklad na Alibabu, kde byla case, do které se ta SR-2 nevejde. A pak jste mi dla odkaz na case, do které se možná ta deska o milimetr vejde (nebudu se hádat o milimetry) ale má jden zdroj a tři 5.25" pozice. Takže znovu Vás prosím, mohu dostat odkaz na jeden jediný eshop, odkud by šel sehnat JEDEN KUS case do 2U, do které se vejde SR-2, redundantní zdroj, 16ks 2.5" disků a zdůvodnit, proč by ten daný case v odkaze byl lepší, než námi použité Supermicro ?
6) Ach jo. Tak znovu, co je nepochopitelného na tom, že zákazník má licenci na dvouprocesorový stroj s max 64GB RAM, licence v ceně cca 200tis Kč, a než aby daného výkonu dosáhnul tím, že koupí dvě nebo tři normální dvouprocesorové HPčka v ceně dejme tomu 300 - 400 tisíc a k tomu ještě jednu licenci navíc, tak místo toho koupí jeden server za 250tis, a licenci už má ? Co je lepší, 250tis za server nebo 300 - 400 tisíc za server a 200 tisíc za licenci ? Umíme počítat, že ano ?
7) Budete se divit, ale ten server nebyl v zákazníkově serverovně od začátku. Na začátku byl cca 4 měsíce v naprosto standardním serverhousingu a jediný požadavek od nich byl ten, že server musí být v uplně spodní pozici.
8) Výměník byl uchycen vzadu zevnitř na racku, i s expanzkou. Pokud jste někdy viděl nějakou serverovno, tak určitě chápete, že tam na to místa je docela dost.
9) Ty SilenX svítící ventilátory jsou tam naprosto z jednoduchého důvodu. SilenX je tam proto, že to jsou jednoznačně nejvíc foukající ventilátory na trhu (a teď se do mě pusťte jak zas kecám...), respektivy byly v dubnu tohoto roku - kdyby se stavěl server dnes, dáme tam Scythe 4200rpm fany, ty tenkrát ale prostě ještě nebyly...
A svítící se tam daly z toho důvodu, že máme vyzkoušené, že tyhle SilenX pokud se přestanou točit, přestanou i svítit. Tzn je to jednoduchá optická kontrola zabírající cca jednu vteřinu zkontrolovat, zda se ventilátory točí - podle hluku to nepoznáte, pokud jste někdy v nějakém serverhousingu byl, tak určtě víte proč...

Další otázky ?
Richmond (8084)|25.10.2011 14:12
Většina komerčních serveroven je zároveň zálohována ještě dieselovými agregáty pro případ, že by vypadl proud, ale to už je vedlejší ;) Neříkám, že to mají všechny natož pak zadarmo

1. vy tam máte něco od ibm? vy se s tímhle chcete srovnávat s ibm? najednou nekompatibilita nevadí? co ta klimoška (zase jsem dostal jen poloviční, zato opět velmi erudovanou a jasnou odpověď)?
2. ???
3. 2u váš server + 2u na expanzku s radiátorem je proti 4u nějaký rozdíl?
4. nemá smysl řešit
5. to samé, akorát dokola
6. já jsem něco říkal o třech normálních hápéčkách? od příspěvku, kde jste uvedl licenci esx jsem na tohle téma ani nepípl
7. super, takže server jel 4 měsíce, a cenu jste platil za pronájem 2u nebo 2u a "kousek"? nebo je ta spodní pozice levnější než jiná?
8. jistě, zcela zdarma. jako kdybyste napsal, že jde o závěsný rack tak byste mě měl z krku :)
9. jasné, papsty taky jako na potvoru nebyly

BTW také vám vedou k serveru trubky jako v případě ibm? (nechci napovídat, ale něco mi říká, že i intel takhle chladí servery, ale fakt ne 2u :D) http://news.cnet.com/2300-11128_3-10001567.html?tag=mncol;txt

edit: a jinak mě nezajímá co má nebo nemá ibm, ptám se vás a otázka se týká vašeho serveru

edit2: ceny pronájmu (první odkaz z googla): http://www.master.cz/konfigurator/?p=HOUSINGSINGLEPLUS&g=h

edit3:
[quote=Alphacool Support;478522]A svítící se tam daly z toho důvodu, že máme vyzkoušené, že tyhle SilenX pokud se přestanou točit, přestanou i svítit. Tzn je to jednoduchá optická kontrola zabírající cca jednu vteřinu zkontrolovat, zda se ventilátory točí - podle hluku to nepoznáte, pokud jste někdy v nějakém serverhousingu byl, tak určtě víte proč...[/quote]
Aha, tak teď tomu rozumím. Ty ventilátory svítí takže abych se přesvědčil pohledem zda se točí tak mám koukat na červené ledky nebo na jejich točící se vrtuli? Pokud totiž na to druhé tak je budu muset mít postavené tak, abych viděl na lopatky - čili 12cm místo 8.9cm (místo 2U už jsme na 5U - vem čert fakt, že to jaksi nehraje s vaší teorií a přáním zákazníka mít vše ve 2U skříni) a to se vyplatí. Na tohle milý pane nemusím chodit vůbec nikam... Nenapadlo vás, že tu samou službu odvede třeba obyčejný hlídací panýlek za ani ne polovinu ceny? Samozřejmě to samé mají i obyčejné desky v biosu, ale je pravda, že bych si okukováním racku moc nepomohl (kolik lidí jste takhle viděl "hlídat" server?)

Tower: 1.250,-
2x Tower: 1.950,-
2U: 1.950,-
4U: 2.580,-

Jasný, je to jenom nějakých 600-700,- měsíčně dolu a dalších 10 litrů na kejsu...