reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nová grafika

peekaa (26)|24.10.2011 18:26
Mám starý PC XP s grafikou dvi nvidia gforce4 mx 440 s monitorm benq G922hdl. Krásná ostrá písmena vždy a všude. Koupil jsem repasovaný comp s W7 s Intel grafikou vga a písmena jsou lehce mázlá. Lehce myslím dost na to, aby mě po chvíli začaly bolet oči a práce nebyla příjemná. Zkusil jsem starší dvi grafickou kartu DVI PCIE ze IBM Thinkcenter, a písmena jsou stejně mázlá jako u integrované vga. Původně jsem si myslel, že to bude tím vga výstupem, ale na té dvi kartě je to stejné. Může to být tou kartou? Mám zkusit ještě nějakou jinou? Nechci hrát žádné hry, myslím, že mi bohatě stačí grafika do 1000.-, ale chci mít v Total commanderu a PSPadu prostě zcela ostrá písmena.

Díky za rady.
Richmond (8084)|24.10.2011 18:33
Dost záleží na monitoru - mě třeba rozmazává písmena v biosu na dvi vstupu (celkem logické protože bios není širokoúhlý a celý obraz se přepočítává elektroikou v monitoru, pokud zapnu 4:3 tak je obraz krásně ostrý), ale na dsubu ne a je jedno na jaké grafice je připojeno.
r34ktor (7477)|24.10.2011 19:27
Myslím, že příčinou je vyhlazování písma. Windows 7 mají na rozdíl od Windows XP standardně aktivovaný ClearType.

Otevři Ovládací panely > Vzhled a přizpůsobení > Individuální nastavení > Barva a zobrazení okna > Otevřít klasické vlastnosti vzhledu pro více možností barev > Efekty a změň v roletce ClearType na Standardní, popř. vyhlazování zcela vypni.
peekaa (26)|24.10.2011 19:58
Díky, už jsem tak doufal, že by to mohlo být ono, ale není. Je to stejné, trochu tedy lepší, ale pořád horší, než to mám teď, jak na integrované vga i na pcie dvi.
Salamander (6177)|24.10.2011 20:02
rozliseni mas nastavene spravne?
peekaa (26)|24.10.2011 20:05
mám, určitě. Jednak to poznám (velikosti ikon srovnáním se starým) a jednak na dvi to ani jinak nejde. 1366x768.