reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Image disku z bootable CD/DVD

Nemesid (27)|9.11.2011 12:24
Ahoj,
hledám program (nebo přímo iso), co dokáže vytvořit bootable CD/DVD ze kterého budu schopný zálohovat nebo obnovit image disku v pc. Na zálohu bych použil externí USB disk.

Hledám něco free, placené jsem dřív měl Acronis, ten to umí perfektně, ale jsem teď jinde a nemám licenci.

Zatím jsen našel akorát něco co umí přímo z běžícího systému, což nechci.

Děkuji za pomoc.
Richmond (8084)|9.11.2011 12:47
Zkus Hirens boot cd, programů na zálohu je tam hned několik
r34ktor (7477)|9.11.2011 14:15
Jaký máš v systému disk(y)? Seagate i WD nabízí luxusní brandované řešení od Acronisu.
Nemesid (27)|9.11.2011 15:48
V PC jsou seagaty, externak je samsung. Vypada to hezky. Akorat to asi neresi tu moznost bootable :)

Zkousime neco v bootu linuxu, zatim to vypada nadejne.
Richmond (8084)|9.11.2011 15:54
Definuj "neco" - na klasické zálohování by ti měl stačit boot disk z Acronisu. Na pokročilejší zálohu včetně live OS (v základu miniWinXP, ale dá se přidat klidně i nějaká distribuce Linuxu) je Hirens boot cd dostačující. Proti zkoušení vůbec nic nemám, ale zase abys zbytečně neobjevoval kolo ;)
Nemesid (27)|9.11.2011 16:07
Nejaky "dd" :) command to make bit-by-bit copy. Akorat to zatim trva vecnost, to je snad radsi budu rozebirat a pripojovat ten disk napevno a clonovat pres ten seagate wizard...
Richmond (8084)|9.11.2011 16:12
"dd" je příkaz, řekněme něco jako "diskcopy" v DOSu ;) Na něco je dobrý, na něco zase ne - párkrát mi nezkopíroval bootloader (disky s Mac HPFS+ Journaled formátem), omezená použitelnost třeba na karty v USB čtečkách apod...
Nemesid (27)|10.11.2011 12:45
Tak nakonec používám toto a je to super, klasika Acronis. Disky dávám do jednoho místo dvd mechaniky. Klonování je otázka deseti minut včetně montáže. Přes ten linux to jelo skoro dvě hodiny. Zároveň mám možnost to na klonovacím pc kdykoliv doplnit/opravit.

Díky.