reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD 40GB vidím jen jako 2GB

michal_n_cz (7)|23.11.2011 23:13
Zdravím, rád bych naformátoval disk do PC na pokusy na NTFS, ale když ho připojím přes rámeček USB k PC tak vidím jen jednu partition která má jen 2GB a zároveň je ve FAT16 - byly tam nějaké DOS aplikace. Poradíte prosím nějaký nastroj nebo postup. Disk je Maxtor 6E040L0 40GB 7.2K 2MB Diamond Max Plus 8 IDE / ATA Hard Drive.
díky Michal
Richmond (8084)|23.11.2011 23:32
Zkontroluj jestli nemáš jumperem omezenou kapacitu (nicméně i tak by mělo být vidět 32GB)

Pravý čudl na Počítač ? Spravovat ? Správa disků ? odstranit všechny partišny z disku ? vytvořit novou partišnu
michal_n_cz (7)|24.11.2011 12:20
[quote=Richmond;483350]Zkontroluj jestli nemáš jumperem omezenou kapacitu (nicméně i tak by mělo být vidět 32GB)

Pravý čudl na Počítač ? Spravovat ? Správa disků ? odstranit všechny partišny z disku ? vytvořit novou partišnu[/quote]
Jumper v pořádku, ten menší oddíl jsem odstranil, a ten co nebyl vidět jsem naformátoval a normálně ho vidím - díky. Nejsem si jistý, když bych odstraníl oba dva, jak vytvořím nový - v té správě disků není žádná nabídka např. vytvořit nový.
Michal
zsdx (2098)|24.11.2011 13:14
[quote=michal_n_cz]Nejsem si jistý, když bych odstraníl oba dva, jak vytvořím nový - v té správě disků není žádná nabídka např. vytvořit nový.[/quote]

Spatne jsi se dival - je to pres pravy klik na 'Nepridelene misto', vice treba v KB.
michal_n_cz (7)|6.12.2011 22:46
Díky všem za rady, které mi pomohly, vše je již jak má být. Michal