reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook asus A7SV vážny problém

Hochy (80)|30.11.2011 20:54
zdravim vsetkych,
mam tu na stole pokazeny notebook ASUS A7SV problem je asi s grafikou teda cela zakladna doska :-(
ked bezi na svoj lcd tak vidiet na nom len flak a tenke zvisle farebne pasiky o hrubke 1 pixela najskôr som myslel ze bude chyba v obrazovke no keď som ho spojil s normalnym monitorom cez D-sub tak boli vidiet len farebne znaky vsehodruhu... to iste aj ked som odpojil obrazovku laptopu od MB. Vie mi niekto poradiť ako tento problem riešiť a či sa to hlavne finančne oplati? resp. kolko by stala nova maticna doska?
Inak pocitac normalne reaguje spusta sa system , nezamrza aj zvuk ide
diik moc za rady

LOjzin (1)|30.11.2011 22:14
Zdravím,

ano je to častý problém gragických chipů. Důsledek prachem ucpaného chlazení CPu, GPU. Tepelnou roztažností způsobené studené spoje na napájecích pinech. Pomůže reflow jako lacinší varianta, ale na stanici s dobře nastaveným teplotním profilem.
Mimo jiné, to co dokáží zobrazit grafické chipy a touto závadou je kolikrát hodně zajímavé :-)

LOjzin
Hochy (80)|30.11.2011 23:12
prve citam ze pokusali sa tak ozivit graficke karty priamo v trube na pecenie pri teplote okolo 196 stupnov na nejakych 6-8 minut, len čo na to elektrolyty :O kedze tie vydrzia nejak do 105 stupnov. Neviem pripada mi to ako dost nebezpecny pokus
http://www.tomshardware.co.uk/forum/56202-20-what-reflow-laptop-repair
john (877)|1.12.2011 01:06
nez pect cely MB, tak se mi vice libi tento
Hochy (80)|1.12.2011 03:00
nebudete verit ale spravil som to :D obycajnym hnilym lacnym plynovym zapalovacom :D
funguje ...
Richmond (8084)|1.12.2011 03:10
Věříme - já takhle "odpájel" cpu z desky (nové už jsem pájel na desku obyčejnou plynovou pájkou což je to samé, ale lépe se to drží) ;)