Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router Tenda

mccase69 (21)|9.6.2007 19:59
Zdravím všechny lidi ochotné poradit.Koupil jsem si router TendaTEI6608S,vyplnil podle návodu do síťovky adresu IP 192.168.0.16,Maska podsítě 255.255.255.0,Výchozí brána192.168.0.1 a upřednostňovaný server stejný.
Pak jsem se pomocí této adresy dostal do nastavení routeru a tam napsal moji IP 10.0.4.16,Maska podsítě 255.255.255.0,Výchozí brána 10.0.4.1 a upřednostňovaný server 10.10.10.1
Bohužel se mi nezdařilo se připojit a po třech dnech laborování s různýma nastaveníma a několika resetů routeru to vzdávám a žádám vás o radu co s tím.Připojení mám přes WiFi. Děkuju všem kteří se pokusí mi pomoci
Ivo Mašek (507)|10.6.2007 09:46
Ovládací program roteru bude mít někde záložku, kde bude prázdné políčko, do kterého musíš napsat MAC adresu tvé síťovky. Většina roterů má pod políčkem napsáno něco ve smyslu "clone MAC adres". Na to když klikneš, tak ta adresa (je to změť čísel a písmen) se nakopíruje automaticky.
Mnohdy stačí pro navázání spojení pouze to.
ta adresa síťovky se tímto dostane do routeru, který se pro providera pak chová, jako přihlášená síťovka. Teprve potom lze navázat spojení - provider najde MAC adresu, na kterou je vázáno tvoje spojení se světem:)
mccase69 (21)|10.6.2007 10:32
Dík za ochotu ale tohle už jsem zkoušel a nejde to.Taky jsem tyhle údaje zapsal do DHCP Client List (Ip adresu a MAC)ale prostě to nefunguje. (kabely jsou v pořádku ty jsem zkoušel,kdyby si někdo myslel že problém je v nich)
vavri (54)|11.6.2007 09:17
Ve vyhladavani siti vidis sit na kterou se shces pripojit? Je tam nejkaka zalozka status? Co je tam? Na tvem miste bych to take konzultoval s providerem.
mccase69 (21)|11.6.2007 15:30
[QUOTE=vavri;38312]Ve vyhladavani siti vidis sit na kterou se shces pripojit? Je tam nejkaka zalozka status? Co je tam? Na tvem miste bych to take konzultoval s providerem.[/QUOTE]

WAN Status-Connected,dál je všecko vyplněný a u LAN Status je DHCP,NAT,FIREWALL -Enabled
Už jsem psal providerovi tak se snad brzo dočkám odpovědi
qaq (49)|12.6.2007 08:18
Hmmm, mozna by se hodilo to popsat trochu podrobneji... :)
do nastavení routeru a tam napsal moji IP 10.0.4.16... to jsi dal interfacu na routeru stejnou adresu jako mas na svem pocitaci?

Co bude dulezite je zjistit, co ti funguje a co ne, lokalne se na router dostanes? S tim zmenenym nastavenim? Pokud je WAN connected, nerekl bych ,ze problem bude u providera (ma to nejake kontrolky? sviti? blikaji? litaji tam data?), spis bych rekl, ze problem bude nekde v lokalni siti? :) Nadetekujes na laptopu bezdratovou sit?
mccase69 (21)|12.6.2007 15:57
Jo už mi to šlape.Díky všem za pomoc a podněty ale bylo to uplně primitivní.Stačilo vybodnout se na návod a místo toho abych zadal do síťovky to IP tak tam dát "Získat IP adresu z DHCP serveru automaticky".Pak jenom zadat do routeru IP 10.0.4.16 a šlo to.Zajímavý že už jsem to takhle zkoušel předtím ale to nefungovalo,ale jak říká jeden můj kámoš-"Počítač je živý organismus a občas si dělá co chce"
Pro někoho běžná rutina na pár minut -pro mě stres na týden.